sharia binnenkort ook in Nederland?

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:De avond is opgenomen en hier terug te zien:
http://www.debalie.nl/player/playmovie_ ... agmentsid=
Wat een in elkaar zakkende plumpudding !
Verdomd interessant. Alleen de klungeligheid al is verontrustend.
Het panel bevatte geen rechters, wel:
1. een antropologe die geen moslim was, en interessant over Egypte kon vertellen. Daar werd de sharia-echtscheiding (die volgens 3 nooit bestaan heeft) tien jaar geleden afgeschaft.
2. een moslima die advokaat is. Omdat ze een hooddoek draagt is ze een vaste gast in panels, je kent haar zeker wel. Ze beantwoordde alle vragen vanuit Nederlands recht en was dus totaal overbodig.
3. een imam van een S-Arabische universiteit die uitlegde dat imams feitelijk niet echt bestaan, en die verder steeds dat soort antwoorden gaf.

Eerst werd goed uitgelegd dat sharia een levenswijze was, gewoon de praktische toepassing van de islam. Dat maakte heel de vertoning wel een beetje raar.

Een trieste scene: een EO-man die de eerste casus was kwam met een krop in de keel vertellen dat zijn jongere EO-vrouw hem wilde verlaten met hun kindje. Hij was al overal gaan smeken, maar niemand kon haar stoppen. Kon hij hier misschien een bevelschrift krijgen of zo? Na enkele minuten verstoring door Voorpost dwaalde de moslima-advokate af over haar collega die een neusjob (dat is een operatie) wilde laten doen, over een klient die als vakkenvuller bij de (varkens)vleeswaren gewetensproblemen had, over het drinken van alcohol waar ze bijvoorbeeld tegen was en over de overvloed aan zakat die ze betaalde. Na een lange tijd merkte men dat de indroevige EO-man nog altijd zat te wachten.

De quasi-imam voegde er nog aan toe dat shariabemiddeling werkte als Dr Phil (hij kende een sharia-Phil die in Jordanië op tv was en huwelijken "deed", met 75% "succes" (de meeste scheidingswensen waren makkelijk te repareren misverstanden over telefoonrekeningen etc...).

Een beetje verveeld vroeg men de EO-man of hij nog vragen had, en hij antwoordde zachtjes nee, wat aanvoelde als: geen strohalm meer.

enzoverder....
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger schreef:Alleen de klungeligheid al is verontrustend.
Die verontrusting (van jou) wordt veroorzaakt of bevestigd door de klungeligheid zoals vertoont op die Balie-avond ?
Verklaar je wat nader svp

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:
Siger schreef:Alleen de klungeligheid al is verontrustend.
Die verontrusting (van jou) wordt veroorzaakt of bevestigd door de klungeligheid zoals vertoont op die Balie-avond ?
Verklaar je wat nader svp

Roeland
Vergelijk het met klungeligheid in een vuurwerkwinkel. Men speelt met begrippen, ideeën, ideologieën die veel schade kunnen aanrichten, maar men doet dat op een pretentieus betweterig toontje, met veel verdraaiing en ontkenning. De moslims in het panel en de organisatoren (denk ik) gingen eens even met veel branie aan de dommeriken tonen dat ze nergens bang voor hoeven te zijn, en waren daarbij niet beschaamd sharia onjuist voor te stellen (bvb. iets wat voor ieder individu weer anders is, naar persoonlijk inzicht.)

Dat denk ik, ok?
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger schreef:. . . en waren daarbij niet beschaamd sharia onjuist voor te stellen
Siger,
Dan zou ik er, met de voorinformatie die in mijn links hiervoor is gegeven, ook ingetuind zijn ?
Graag daarover duidelijk doorzagen, want ik heb inderdaad nog steeds de indruk dat er geen sprake is van "Sharia binnenkort ook in Nederland".
En het zou me van mijzelf tegenvallen erin te zijn getuind op zo een belangrijk punt als het invoeren van op de koran gebaseerd recht in NL.
Iets dat zonder opzienbarende aanpassingen van het NL-recht onmogelijk is.

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:Graag daarover duidelijk doorzagen, want ik heb inderdaad nog steeds de indruk dat er geen sprake is van "Sharia binnenkort ook in Nederland".
Ik was verontrust over de organisatie van deze avond en het thema. Achteraf was ik ook verontrust door het verloop van de avond, die zoals ik heb proberen aan te geven (voor een aantal mensen) tot doel had sharia voor te stellen alsof die geen enkele inbreuk op onze vrijheden zou vormen.

Er zijn enkele redenen waarom ik "sharia binnenkort ook in Nederland" geen relevante zin vindt.

De eerste is dat sharia, als praktische islam, reeds lang in Nederland en Europa is. Discriminatie van vrouwen en minderheden, beknotting van individuele vrijheden zoals die van godsdienst en opinie, zijn dagelijkse praktijk in moslimmiddens. De islam of sharia verplicht moslims sociale controle uit te oefenen op afwijkend gedrag. Dit geeft trouwens een orwelliaanse bijsmaak aan wat "counselling" hier is.

De tweede reden is dat niemand kan zeggen wanneer shariarechtspraak naar Nederland of andere landen van Europa zou komen. Voor mijn part bestaan er al tientallen, of komen ze nooit. Sharia hangt niet van zoulke courts af, maar offciele sharia courts zijn een enorme opsteker voor fundamentalisten.

Deze avond was gewoon een stukje propaganda meer. Een publieke publiciteitscampagne tegen discriminatie onder allochtonen zou nuttiger zijn dan vergoelijking van sharia of te beweren dat sharia niet bestaat of dat sharia courts nooit kunnen opgericht worden.

Sharia courts zijn officieel in GB. Het effect is onbekend, er is geen onderzoek naar, terwijl zoals je gehoord hebt de antropologe uiteenzette dat er klachten zijn dat ze in het nadeel van de vrouw werken. Wie zou daar eerlijk verbaasd over zijn? Als een sharia-dr.Phil 75% van de echtscheidingen (bijna altijd aangevraagd door vrouwen aan het eind van hun Arabisch) "redt", hoeveel leed en mishandeling van vrouwen die om hulp roepen heeft die dan op zijn geweten?
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger,

Ter controle op begrip:
Los van rechtspraak die in strijd zou zijn met het nederlands recht, waar ik het over dacht te hebben, vind jij dat het naar jou inzichten volgens de koran leven een te verwerpen manier van bestaan is.

Op die manier begrepen kan ik bijvoorbeeld de sociale controle wat vergelijken met die welke van de JG bekend is en ook bij sektes zoals "uit de bron van Christus", als vergelijkbaar zien.

Dat sharia-courts een enorme opsteker zouden zijn voor hen die aan geloofsverspreiding doen, dat is een tactische waarheid als een koe, want dat zal bij een zorgvuldig te kiezen wijze van presenteren altijd worden gezien als "eigen rechtbank" en dat lijkt me falikant verkeerd. Van rechter en rechtbank beschermde titels maken, zodat die niet kunnen worden misbruikt, is dan het minste.
Die Balie-avond kan ik vanwege het plumpudding- annex knullige gehalte echt niet als propaganda zien; maar dat is niet zo een punt.

Wat ik wel een punt vind is de vraag of er onvoldoende wordt gedaan om vooral de vrouwen uit hun isolement te halen.
Hoe je de rest van je contra-zending zou willen inkleden, daar ben ik benieuwd naar.

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:Siger,

Ter controle op begrip:
Los van rechtspraak die in strijd zou zijn met het nederlands recht, waar ik het over dacht te hebben, vind jij dat het naar jou inzichten volgens de koran leven een te verwerpen manier van bestaan is.

Op die manier begrepen kan ik bijvoorbeeld de sociale controle wat vergelijken met die welke van de JG bekend is en ook bij sektes zoals "uit de bron van Christus", als vergelijkbaar zien.
Wat je zegt is juist in die zin dat ik de islam een aanslag op de mensenrechten vindt. Ik zou niet over de koran willen spreken omdat de rol van heilige schriften altijd overdreven wordt door de respectieve gelovigen. De islam steunt op de koran, op de hadith, op mondelinge overlevering, en op uitspraken van "geleerden" (fatwah's).

Voor de volledigheid: ik ben ook tegen JG. Waarom ik de ene ideologie aanpak en de andere niet zit hem niet alleen in de ondemocratische inhoud van hun leerstellingen, maar wel in de vragen hoeveel mensen die leerstellingen aanhangen, hoe ze evolueren, welke maatschappelijke steun ze krijgen etc... kortom, mijn houding hangt af van hoe acuut ik een risico inschat. Dat (en niet mijn persoonlijke gevoeligheid) is de reden waarom je me (vandaag) wel ziet fulmineren tegen bijvoorbeeld islam en evolutionaire psychologie, en niet tegen bijvoorbeeld JG en nazisme.
heeck schreef:Hoe je de rest van je contra-zending zou willen inkleden, daar ben ik benieuwd naar.
Ik begrijp de vraag niet goed. Bedoel je met "contra-zending" mijn bezwaren tegen islam/sharia? Maar misschien heb ik hierboven al min of meer geantwoord.
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger,
Zo komen we wat verder.

Het maken van mijn JG-gelijkenis was puur bedoeld om de mate van sociale controle af te checken.
Die blijkt vergelijkbaar en dan volgt ieders persoonlijke prioriteit bij het bestrijden van al dat kwalijke.

Vandaar mijn vraag of je de emancipatie-inspanningen van de overheid onvoldoende vond en ook mijn vraag naar het bedrijven van contra-zending onder islam-aanhangers.
Je doel lijkt me toch duidelijk dat van/bij veel mensen hun instelling drastisch moet veranderen.
Vandaar dat ik nu ook wat nieuwsgieriger wordt naar waarom/hoe je het acuut zijn van dit risico inschat.

Wat vind jij het risico, wat maakt het voor wie akuut ?
Als je voor wat betreft NL voldoende gelijk zou hebben dan zou ik misschien mijn tijdsbesteding moeten herindelen, want alleen maar mee-fulmineren vind ik dan onvoldoende.

De wijze waarop je de evo-psychologie hier hebt aangepakt vind ik daarbij geen veelbelovend voorbeeld; maar dat kan evt. beter bij dat topic worden hervat.

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:Je doel lijkt me toch duidelijk dat van/bij veel mensen hun instelling drastisch moet veranderen.
Vandaar dat ik nu ook wat nieuwsgieriger wordt naar waarom/hoe je het acuut zijn van dit risico inschat.
Beste Roeland,

Ik zal hier later nog eens wat dieper op in gaan, maar misschien is het allemaal al langs geweest:
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 70#p163670
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 81#p165281
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 12#p173112
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 54#p178454
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 14#p181614
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 40#p198440
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 14#p204514
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 30#p205330
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 03#p206203
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 84#p210484
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 24#p210924
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 04#p211104
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 41#p212541
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 85#p212585
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 39#p213339
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 98#p213498
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 29#p214729
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 13#p215013
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 48#p215248
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 60#p220260
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 06#p221406
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 63#p222063
http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 98#p222798

Gisteren bezoek gehad van een goudvink en twee groenlingen, samen op de voertafel minder dan twee meter verwijderd van waar we zaten te ontbijten. Nu even geen zin in wilde achtervolgingen van bijzinnetjes en woordjes, en hele meutes die een rabiate moslimhater willen lynchen.
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger,
Dank voor de moeite; ik neem je links stuk voor stuk door om te zien of ik je gevoel van desperaatheid wat kan navoelen. Want dat was inderdaad mijn vraag.

Succes met het kieken van de groenlingen etc. Hier zitten we af en toe in de puttertjes met zeer geslaagde foto's.
Maar overigens: zie jij jezelf als een rabiate moslimhater ?

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:Maar overigens: zie jij jezelf als een rabiate moslimhater?
Nee, helemaal niet. Ik vraag me trouwens af of er op dit forum wel niet-moslims zijn die meer vriendschappelijk met moslims omgaan dan ik deed voor ik op rust ging. Gedurende mijn lange beroepsleven heb ik nauw samengewerkt met ontwikkelde mensen uit alle werelddelen en met allerlei levensbeschouwingen, waarmee ik onvermijdelijk ook contact heb gehad buiten het werk, omdat het werk dikwijls vereiste dat we samen lunchten, dineerden en overnachtten in dezelfde hotels. Een belangrijk deel van deze mensen waren moslims. Na enkele dagen komen gesprekken over levensbeschouwing heel makkelijk los, en zijn bijna altijd zeer boeiend en positief. Maar ik ben ook dronken geworden met onvoorstelbaar ontwikkelde "liberale" moslims die diep in de nacht beangstigende dingen begonnen te lallen. Daarnaast ben ik langs het internet ook met mensen in contact te komen die ik normaal nooit ontmoet zou hebben. Ook jihadisten die ik van naaldje tot draadje heb gehoord.
Ik overdrijf niet als ik beweer met 100 tot 200 moslims diepgaande gesprekken heb gehad, en voor de grootste meerderheid erg veel sympathie heb. Voor wie dat in twijfel wil trekken heb ik een eenvoudig antwoord: ga zelf praten. Er zijn moslims genoeg voor iedereen.

Ik ben immers niet tegen privé-overtuigingen, en ik geloof zelfs niet dat ik veel rationeler ben dan een gelovige. Mijn hamvraag is niet wat iemand gelooft, maar of die werkelijk een plurale, verdraagzame samenleving wil.

Het verrast me hoe snel mensen op deze site in frontale aanval gaan zonder eerst te begrijpen, in beide richtingen: of je nu zogenaamd islamofoob of zogenaamd gelovige bent, onmiddellijk staan er messenzwaaiers te roepen wat jij zegt en waar jij fout bent. Het enige diskussiepunt wat je dan rest, en waar je al je energie moet insteken, is de meningen ontkennen waar je boutweg van beschuldigd wordt - de ironie wil dat die beschuldiging gewoonlijk is dat je te snel besluiten neemt!
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger,

Ik ben net klaar met het doornemen van je lange link-lijst en daar zie ik nu ook nog patroon in.
Dat ik dat patroon alleen kon vermoeden is nu ook duidelijk, want in de topics van die lijst heb ik me nooit gemoeid omdat ik terzake totaal onkundig ben.
Zo erg achtervolgde ik je dus echt niet. :)
Zelfs snap ik nu vanwaar je me ooit als tweeling van Mujaheed wilde zien zonder dat te verhelderen:
Siger schreef:De islam herbergt de dringendste bedreiging vandaag. Een verbond met traditionalistische christenen is een risico. Een andere bedreiging komt van extremistisch kapitalisme en van een antihumanistische biologie. Ook hier kan een verbond groeien. En de perfect storm is natuurlijk het ontstaan van een spiritualistisch réveil dat deze vier ruiters van de apocalips verenigt. Het lijkt vergezocht, maar zo maalt de geschiedenis.
Jij had me vastgeplakt aan de door jou verfoeide Vanderplaetse & Lamme etc. die een antihumanistische biologie propageren !
Waar of niet ?!

Het min of meer tijdelijk samengaan van zelfs onverenigbare belangen is gewoon een kenmerk van politiek en marketing bedrijven; dus ook daar niets nieuws onder de zon. Maar wel een inschatten van de huidige toestand en de belangen daarbinnen als je vind dat (luie) enkelingen daar ook een rol in moeten spelen.

Voor de rest vind ik je patroon van oordelen op zich juist genoeg, maar twijfel ik sterk aan de gewichten van de verschillende knooppunten daarbinnen.
Je was wel effectiever geweest als je me niet om de haverklap verrot had gescholden, voor domme nietsnut uitgemaakt, met Mujaheed gelijk had geschakeld en nog zo wat. Dat zij nu maar zo.
Siger schreef:Ik heb (in België) dus gezien hoe brave mensen veranderden in roodaangelopen schuimbekkende haatdragers die ongeremd bezittingen vernielden, en hoe ze enkele weken later terug brave mensen werden. Dus als je wil dat ik moslims ga opdelen, dan moet ik zeggen dat ik dat niet kan. De enigen die dat kunnen zijn zijzelf. De protesten tegen foute typeringen moeten van hun komen. Het debat is publiek, en de moslims ontbreken. Dat is beangstigend.
De realiteit van zo een lichte ontvlambaarheid, en hoe die kan worden gemanipuleerd, ken ik. Moderne technologie maakt de risico's daarvan stukken groter dan in 1950-60.

Nu dus de zwaarte van de diverse aspecten voor NL en omstreken gaan inschatten, want heel de wereld even op het rechte ? pad brengen is voor mij iets teveel.

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
siger

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door siger »

heeck schreef:Je was wel effectiever geweest als je me niet om de haverklap verrot had gescholden, voor domme nietsnut uitgemaakt, met Mujaheed gelijk had geschakeld en nog zo wat.
Daar ben ik me niet van bewust. Ik ben een paar keer kwaad geworden (jij ook) maar voor zover ik me herinner was dat altijd als reactie op je bijdragen. Ik herinner me niet dat ik je persoonlijk een nietsnut of een gelijke van Mujahedeen heb genoemd?

Zeggen dat ik Vanderplaetse en Lamme "verfoei" doet geen recht aan de analyses die ik heb gemaakt. Maar dat is inderdaad een ander topic.
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Siger,
Ik stelde daarbij ook duidelijk voor om dat gedoe tussen ons verder aan de kant te schuiven en verder te gaan met
Heeck schreef:Nu dus de zwaarte van de diverse aspecten voor NL en omstreken gaan inschatten, want heel de wereld even op het rechte ? pad brengen is voor mij iets teveel.
want anders zou ik die opmerkingen van je nog moeiteloos erbij kunnen halen, waarna jij weer een camouflerende splitsing tussen persoon en onderwerp zal benadrukken . . ad infinitum.

Vérder dus, want ik je lange linklijst heeft me het patroon laten zien dat je hanteert. Wat dat betreft ben ik, dankzij die moeite van je, nu bij vwb dit topic.

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
Gebruikersavatar
heeck
Ontoombaar
Berichten: 11972
Lid geworden op: 21 aug 2006 14:19
Locatie: Leeuwarden

Re: sharia binnenkort ook in Nederland?

Bericht door heeck »

Voor de nieuwsgierigen hier wat leeswerk over de sharia in UK.
Geeft wat overzichtelijker info dan die Balie-avond :
http://www.onelawforall.org.uk/wp-conte ... ritain.pdf

Roeland
Begrip is een waan met een warm gevoel. Dus Mijdt Spijt.
Plaats reactie