Over welke capaciteit heb je het nu? Want het lijkt er op dat je nu gewoon oppervlakte capaciteit bedoelt: Het aantal wagens dat op een gegevens oppervlakte weg kan staan. (Dan nog klopt het niet helemaal want je verwaarloost de opp van de wagens zelf maar dat negeer ik even)
Als je die wil maximaliseren dan zet je gewoon alle wagens bumper aan bumper en laat ze stilstaan. Dus dat lijkt me geen nuttige maat.
Die ervaren filerijders kunnen daar enkel op rekenen als er voldoende onervaren filerijders zijn.Bonjour schreef: ↑25 mei 2020 09:18Het komt heel vaak voor dat we met zijn allen op de snelweg nog niet stilstaan, maar ook niet doorrijden, dus tot zo'n 50 km/h. Ervaren filerijders letten dan op de auto voor de auto die voor hun rijdt. Dan gaat het goed. Houden ze 2 seconden aan op de auto voor hun, halveer je de capaciteit van die weg en krijg je een giga opstopping en er zijn veel van die wegen en veel momenten waarop dit gebeurt.
Nemen we vier wagens op rij. V, A, B en C. V is een vrachtwagen die het zicht belemmert op het verkeer ervoor. V moet in de remmen en daarop reageren dan A en B. Voor C maakt het nu niet uit of die op A of op B lette aangezien die tegelijk reageren. Dus als C te dicht op B zit, dan volgt een ongeval ongeacht dat hij op A lette.
Dus teveel ervaren filerijders die zich op deze manier gedragen en het aantal ongevallen gaat omhoog.