Ontaarde christenen 2

Getuigenissen van kerkverlaters, ex-moslims en voormalige sektariërs.
Het is niet de bedoeling om discussies op te zetten over het afvallig worden van de topic starter.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Maria
Moderator
Berichten: 17227
Lid geworden op: 05 jul 2009 15:41
Locatie: Zeeland

Ontaarde christenen 2

Bericht door Maria »

Der Tolle Mensch » jun 19, 15, 19:17
Der Tolle Mensch schreef:Kent u die mensen?
Ze kijken open, frank en vrij de wereld in.
Ze lopen rechtop, in hun ogen twinkelt levenslust, belangstelling, nieuwsgierigheid.
Altijd zijn ze er klaar voor om met mensen van hart tot hart te spreken.
Ze kijken niet weg, slaan hun ogen niet neer, wanneer jouw blik de hunne kruist.
Ze stralen uit dat ze vertrouwen hebben in het leven.
Je ziet ze genieten van hun Dasein.

Ik hoop, en verwacht eigenlijk, dat dit de indruk is die ik bij een eerste oogopslag achterlaat.
Het langste deel van mijn leven was dat zeker niet het geval, getroebleerd als mijn jaren waren door een in vrijwel alle opzichten mislukt begin.
Gisteren kreeg ik een mail.
Vanaf juni tot zijn laatste post in dit topic heeft Der Tolle mensch ons deelgenoot gemaakt van een stuk van zijn leven en van zijn strijd en hoe hij daaruit is gekomen.

Door omstandigheden, tijdgebrek en prioriteiten, die hij nog hoopt toe te lichten, wil hij nu meer afstand nemen van wat hij hier heeft geschreven.
Daarom wordt dit gedeelte van het openbare forum verwijderd.

Ik hoop hem snel weer te kunnen verwelkomen, al is het maar om te tonen, dat hij Freethinker niet is vergeten.
Door mij is hij in ieder geval niet vergeten.
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.
Gebruikersavatar
Der Tolle Mensch
Forum fan
Berichten: 115
Lid geworden op: 11 jun 2015 21:37

Re: Ontaarde christenen 2

Bericht door Der Tolle Mensch »

Dank je wel, Maria.

Op de persoonlijke omstandigheden die maken dat ik heb gevraagd mijn persoonlijke verhaal van dit forum te verwijderen, ga ik in het openbaar niet inhoudelijk in. Wel wil ik alle mensen die destijds hebben gereageerd oprecht bedanken voor jullie aandacht, reacties, meedenken, meeleven en wat dies meer zij. Ik zou mijn verhaal niet hebben kunnen vertellen zoals ik het heb verteld, zonder dit forum en dus zonder al die respectvolle reacties. Dat ik mijn verhaal heb kunnen vertellen, heeft me geholpen allerlei pijnlijke en verwarrende herinneringen te integreren. Dat heeft genezend gewerkt voor mijn geest. Door het verloop van recente gebeurtenissen is dat genezingsproces in een volgende fase beland en daarin is het beter dat ik mijn verhalen vanaf nu alleen nog in mijn privé-archieven bewaar. Want al die verhalen blijven onverkort samen mijn persoonlijke verhaal. Ik neem er niets van terug. Het krijgt alleen een andere plaats en functie in mijn leven, dat gelukkig verder gaat.

Wat mijn activiteit op dit forum betreft, doordat ik mijn studie weer heb opgepakt - naast onder andere een betaalde baan en mijn plaats in mijn gezin - komt het er niet van. De reden is alleen maar 'tijdgebrek'. Ik heb een tekst (eigenlijk twee) klaar liggen die ik speciaal voor dit forum heb geschreven. Als ik die tekst(en) plaats, komen er wellicht reacties op. Ik heb geen tijd om aan die reacties recht te doen in de vorm van gefundeerde (goed gedocumenteerde) gedachtewisselingen en argumentaties. Gedreven door de wil om (te) snel iets uiteen te zetten, heb ik hier al eens een tekst geplaatst, waarmee ik achteraf niet gelukkig ben (die tekst staat er nog onder 'filosofie'). Ik laat wat ik te zeggen heb daarom rusten tot in tijden van minder drukke bezetting van mijn leven.

Hartelijke groet aan u allen en tot ruimere tijden!
Ik wist zo snel geen gebruikersnaam. Nu zou het <Jan Zondergod> zijn.
Gebruikersavatar
Fish
Ontoombaar
Berichten: 11211
Lid geworden op: 14 sep 2008 10:44
Locatie: Aan de kust.

Re: Ontaarde christenen 2

Bericht door Fish »

Het ga je goed!
Het goddelijke onderscheidt zich niet van het niet bestaande.
Gebruikersavatar
Maria
Moderator
Berichten: 17227
Lid geworden op: 05 jul 2009 15:41
Locatie: Zeeland

Re: Ontaarde christenen 2

Bericht door Maria »

Ik hoop je nog eens te lezen.
Voorlopig heb je je prioriteiten. :)
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.
Gebruikersavatar
PietV.
Erelid
Berichten: 14510
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Re: Ontaarde christenen 2

Bericht door PietV. »

Je blijft welkom om je relaas weer te starten. Maar zorg eerst dat je privéleven op orde is,de karavaan gaat hier verder.
Religie: Jezelf elke dag voorliegen tot je erin gaat geloven!
Plaats reactie