Heeft de beschaving iets aan religie?

Christendom en Judaïsme, contradicties in de bijbel, de ethiek van de bijbel etc..

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Samsa
Bevlogen
Berichten: 2003
Lid geworden op: 21 mei 2010 13:18

Re: Heeft de beschaving iets aan religie?

Bericht door Samsa »

Bregje leeft een beetje in een fantasiewereld geloof ik.. daarom vlucht ze maar snel weg voordat mensen haar one-liners kunnen wegblazen met argumenten en data. Ik heb de post dan ook maar aangemerkt als 'doet niet ter zake in het onderwerp' met het uitroeptekentje omdat ik het gewoon onbehoorlijk vind dat mensen even een discussie gaan lopen verstoren en daarbij vantevoren al aangeven dat ze nooit gaan reageren en gelijk weer wegrennen... plens die rommel dan gewoon niet neer..

Elke post die bovendien begint met een no-true-Scotsman fallacy kan niet veel soeps opleveren.. Als je eerst alle brave, gelukkige, etc. gelovigen gaat selecteren en daarna gaat doen alsof alle gelovigen braaf en gelukkig zijn ben je gewoon dom bezig. 10 Minuten op Ontdekislam tussen de porno- gok- en weet-ik-wat-voor verslaafden, mislukte freaks en wat daar wel niet voorbij komt aan mishandeling moet genoeg signaal zijn dat er ook bij de gelovigen iets niet helemaal pluis is..
Gebruikersavatar
Rereformed
Moderator
Berichten: 18251
Lid geworden op: 15 okt 2004 12:33
Locatie: Finland
Contacteer:

Re: Heeft de beschaving iets aan religie?

Bericht door Rereformed »

Samsa schreef:Bregje leeft een beetje in een fantasiewereld geloof ik.. daarom vlucht ze maar snel weg voordat mensen haar one-liners kunnen wegblazen met argumenten en data. Ik heb de post dan ook maar aangemerkt als 'doet niet ter zake in het onderwerp' met het uitroeptekentje omdat ik het gewoon onbehoorlijk vind dat mensen even een discussie gaan lopen verstoren en daarbij vantevoren al aangeven dat ze nooit gaan reageren en gelijk weer wegrennen... plens die rommel dan gewoon niet neer..

De bijdrage van Bregje doet wellicht voor jou niet ter zake, maar blijkbaar is deze kijk op de zaak voor de gelovige Bregje wel heel relevant en heeft het vanuit haar gezichtspunt toch betrekking op de topictitel, zodat ik het laat staan.

Dat het met Bregje een onbegonnen zaak is te discussiëren ben ik met je eens. We hopen dus dat ze zich aan haar woord houdt. :wink:
Born OK the first time
Gebruikersavatar
Fish
Ontoombaar
Berichten: 11211
Lid geworden op: 14 sep 2008 10:44
Locatie: Aan de kust.

Re: Heeft de beschaving iets aan religie?

Bericht door Fish »

Bregje schreef:Een dier kan zijn ervaringen aan zijn kinderen leren en daar blijft het bij. Zijn kleinkinderen zullen het niet van opa en oma leren, maar alleen weer van hun eigen ouders, in de meeste gevallen zelfs alleen van hun moeder of, wat ook voorkomt, moet het jong het zelf maar uitzoeken, zonder vader en moeder.
Niet waar, wel eens van van olifanten gehoord?
Oude vrouwtjes leiden de kudde en de kleinkinderen leren van hun oma.

Bregje schreef:Het tweede punt waarop we verschillen met dieren is het besef tussen goed en kwaad. Een dier doet wat het moet doen, de mens heeft een keuze.
Ook al weer niet waar, Google eens op Frans De Waal.
Bregje schreef:En we hebben een derde punt dat ons onderscheidt van de dieren: verbeelding, imagination. Wij kunnen ons een voorstelling maken van dingen die we op dit moment niet zien, horen of voelen. Wij kunnen ons een beeld voor ‘onze geest’ halen.
Oh, en hoe weet jij dat dieren dat niet kunnen?

Bregje schreef:De dierlijke kant van ons is bezig met lichamelijk te overleven.
De geestelijke kant van ons is bezig met het overleven van het ZIJN.
Dat ‘zijn’ is niet tastbaar of zichtbaar.
Dat zijn dromen ook niet. Je kunt ze wel zien, maar niet met je ogen.
Dat zijn imaginations ook niet, die kun je ook zien, maar eveneens niet met je ogen.
Er is dus iets in ons, waar we nog niets van begrijpen of weten en dat niet lichamelijk is.
Maar het wil wel overleven. Ook als het lichaam op is.
Dat is ons zelf. Onze ziel. Ons zelf, dat niet ouder wordt. Iemand van 80 voelt zich van binnen nog steeds dezelfde als toen hij 16 was, alleen zijn lichaam wil niet meer zo meedoen als toen. Die ziel is niet aards, maar is ons ingeblazen door God. Dat is wat alle joden, christenen en moslims geloven, maar ook boeddhisten, hindoes etc. zij het op een wat andere manier.
Geloof ja. Er is niet een spoortje van bewijs voor een ziel dus doe ik dit af als anekdotisch.

Bregje schreef:Mensen die ongelukkig zijn proberen dat te compenseren. Ze gaan bevrediging zoeken in van alles en nog wat, want ze willen zich lekker voelen. Ze zijn een makkelijke prooi om verslaafd te raken: koopverslaving, gokverslaving, drugsverslaving, alcoholisme, abnormaal sexueel gedrag om aandacht van anderen te krijgen. Maar hoe ze ook zoeken, ze vinden het niet. Zonder moraal zoals ons in de Heilige Schriften wordt geleerd, vervallen we in dierlijke gedragingen. We verloochenen onszelf als mens.
Ahh, dus mij familie die zonder die de jouw heilige geschriften niet leest leeft zonder moraal?
Nogal pretentieus vind ik.
Hoe en waaraan zou jij mijn kinderen en kleinkinderen herkennen denk je?
Bregje schreef:Groetjes, dit was mijn laatste post (vind jij prima heb ik begrepen uit een eerdere post), maar ik had het je beloofd. Bij deze dus.
Dat zou wel erg laf zijn om nu niet meer te reageren.
Het goddelijke onderscheidt zich niet van het niet bestaande.
Jagang
Ontoombaar
Berichten: 11260
Lid geworden op: 27 jul 2009 00:22

Re: Heeft de beschaving iets aan religie?

Bericht door Jagang »

Ik vond het ook niet interessant genoeg om op te reageren, zeker niet met Bregje's vertrek in het achterhoofd.
‘Als mensen vandaag het geldsysteem begrijpen, dan breekt morgen de revolutie uit.'
Henry Ford
MNb
Diehard
Berichten: 1308
Lid geworden op: 23 mei 2010 14:17

Re: Heeft de beschaving iets aan religie?

Bericht door MNb »

Jagang schreef:En om antwoord te geven op de vraag in de quotë: Ik sta achter de mensenrechten.
Dat zou genoeg moeten zeggen.
Meer dan genoeg. Zoals wel vaker blijkt het een kwestie van definitie te zijn en op dat punt ben ik behoorlijk flexibel. Volgens mijn definitie blijf je een relativist, maar ik ga niet beweren dat de mijne beter is dan de jouwe. De jouwe voldoet evenzeer aan het criterium van onderscheidend vermogen.
Uiteraard ga ik je het recht niet ontzeggen om zoveel mogelijk gelovigen van hun geloof af te helpen, inclusief mijn wederhelft. Ook dat is een mensenrecht.
Bregje schreef:onder praktizerende gelovigen (mensen die hun Boek lezen en ernaar proberen te leven) is het toch wel uitzonderlijk wanneer zoiets gebeurt.
In het volle besef dat Bregje dit niet meer leest - en ik vind het bar jammer dat zij zich niet heeft uitgesproken zoals Jagang het heeft gedaan - wil ik toch even opmerken dat de geschiedenis niet aan haar kant staat. Tenzij ze meent dat praktizerende moslims de afgelopen 1400 jaar uiterst zeldzaam waren en zij er één van is. Dan maakt ze zich schuldig aan hoogmoed. En dat is ook voor moslima's niet gepast.
Ik geloof niet. In Spanje slaan alle 22 spelers een kruisje voordat ze het veld opkomen, als het werkt, zal het dus altijd een gelijkspel worden.

Johan Cruijff
Plaats reactie