Samen met jou wil ik het in deze context niet over "ons" hebben, waar jij notabene mee begon en ik slechts de aandacht op richtte.
r.
Moderator: Moderators
En nu maar lustig aan het generaliseren slaan ...... zucht ......doctorwho schreef:AMSTERDAM – 'Groene' consumenten mogen het welzijn van de aarde tijdens hun aankopen dan in gedachte hebben, het maakt ze nog geen aardige mensen. Sterker nog: de kans dat iemand gemeen en oneerlijk is, is bij een ethische shopper vele malen groter.
Mijn indruk is dat het weer iets is om de bevolking een schuldgevoel aan te praten.Cluny schreef:Leuk om te merken dat mijn (intuïtieve) afkeer voor het begrip ecologische voetafdruk niet uniek is.
De Guardian erover:Abstract
Consumer choices not only reflect price and quality preferences but also social and moral
values as witnessed in the remarkable growth of the global market for organic and
environmentally friendly products. Building on recent research on behavioral priming and moral
regulation, we find that mere exposure to green products and the purchase of them lead to
markedly different behavioral consequences. In line with the halo associated with green
consumerism, people act more altruistically after mere exposure to green than conventional
products. However, people act less altruistically and are more likely to cheat and steal after
purchasing green products as opposed to conventional products. Together, the studies show that
consumption is more tightly connected to our social and ethical behaviors in directions and
domains other than previously thought.
Zo zie je maar!They may have something here, I am an environmentalist yet see no problem with committing murder.
Als ik het goed begrijp blijkt uit dit ene onderzoekje dat groen consumerende mensen compensatiegedrag menen te moeten vertonen omdat ze vinden dat ze met dat groen consumeren iets uitzonderlijks goeds doen. Dat wil dan dus zeggen dat dit groen consumeren zo snel mogelijk gangbaar moet worden, zodat groen consumeren straks niet meer iets uitzonderlijks is en er dan dus wat dat betreft geen reden meer is tot het vertonen van compensatiegedrag.Chris H schreef:Zo zie je maar!
Het was ook maar een klein grapjevegan-revolution schreef: En nu maar lustig aan het generaliseren slaan ...... zucht ......
Gaan we schelden? Een vriendelijke oproep tot solidariteit is volgens mij nog nooit fascistisch geweest.Chris H schreef:Eh.. ja v-r, dit is dus eigenlijk een keihard pleidooi voor ecofascisme!
Deze vegan heeft de straf van God hoogst vermoedelijk niet kunnen ontlopen. Eigen schuld dikke bult. Dat heb je nou eenmaal met mensen die weigeren volgzaam te wezen en zich te onderwerpen (waar heb ik dat woord eerder gehoord? had dat niet iets met islam te maken?) aan de wil van God (of moet hier staan "de machthebbers" in plaats van "God"?).doctorwho schreef:Het was ook maar een klein grapje![]()
Oh jee ojee oj.vegan-revolution schreef:Gaan we schelden? Een vriendelijke oproep tot solidariteit is volgens mij nog nooit fascistisch geweest.Chris H schreef:Eh.. ja v-r, dit is dus eigenlijk een keihard pleidooi voor ecofascisme!
OK.Chris H schreef:Dat was niet als schelden bedoeld.