Maar waar leg je de grens. Mensen die standvastig zijn in een ideologie kun je niet gek noemen. Dan zouden skinheads ook psychopaten zijn die je op zou moeten sluiten. Moet een punker die anarchistisch denkt ook aangepakt worden. Of een actief lid van Greenpeace. Het is discutabel; zijn de volgelingen van Wilders ook sekteleden. De scheidslijn ligt nog steeds op het maatschappelijke vlak; is er sprake van ordeverstoring of propaganderen van haat; dan heb je een reden. Maar er zijn wereldwijd tienduizenden sekten, slechts enkelen maken gifgas of duiken onder in een oerwoud in Guyana. Op een moment dat er een groep op een berg gaat zitten om te wachten op Hale-Bop. Kun je er slechts om lachen, want wat doen die mensen eigenlijk.Maverick schreef:
Het argument dat zolang een groep gekken niets vreemds doet er niets aan de hand is gaat niet op vind ik, immers, als mensen eenmaal ontspoort zijn is de stap naar verdere radicilsering zo gezet.
Op Nat.Geographic is momenteel een serie die gaat over haat in de Amerikaanse samenleving. Tientallen bewegingen zijn hier actief. Ze worden gedoogd, maar wel nauwlettend in de gaten gehouden.