http://www.freethinker.nl/forum/viewtop ... 20#p195784
Daar gaan we, ik heb dus duidelijk moeilijkheden met het materialisme. En ik ben zeker niet alleen. Overal in wetenschappelijke verklaringen heb je vermeldingen die duiden op een bepaalde toestand die je niet binnen materiele context kan omschrijven. Enkele voorbeelden.
Wat doe je met massaloze deeltjes die eigenlijk ten onrechte de naam deeltjes dragen, het zijn golffuncties. Wat doe je met krachten, ze bestaan bij de gratie van de materie, ze veroorzaken de interactie tussen materie, ze zijn geen gevolg van deze interactie, en ze zijn niet stoffelijk. Wat doe je met attractoren, niet stoffelijke entiteiten die de richting van de evolutie bepalen?
Waarom zijn top wetenschappers aan het LHC geïnteresseerd in het higgs boson, een krachtdeeltje trouwens. Opvallend toch dat men miljarden investeert om een probleem beter te kunnen bestuderen en dat men er zich bewust van is dat de uitkomst de QM wel eens zou kunnen beïnvloeden.
Wat doe je met de snaartheorie? Is dat ook zomaar voor de vuilbak?
http://nl.wikipedia.org/wiki/Snaartheorie
Ik heb dus enkele serieuze vragen geponeerd en ben benieuwd naar het antwoord.
Openstaande vragen uit vorige discussie:
Vraag 1
Gericht aan Siger
graag een antwoord op deze vraag!LD schreef
wiskundige begrippen kunnen hiaten aantonen in een model, het fysische model vertoont nogal wat hiaten.
De eerste wet van de thermodynamica, ook wel Eerste Hoofdwet genoemd, stelt dat energie niet verloren kan gaan of uit het niets kan ontstaan. De wet staat algemeen bekend als de "Wet van behoud van energie". Er kunnen alleen omzettingen van energie plaatsvinden.
bron http://nl.wikipedia.org/wiki/Eerste_wet ... modynamica
Als je de complexiteits theorie toepast op de big bang, dan krijg je volgende hamvraag. Welke attractor of attractoren lagen aan de grondslag voor het fenomeen dat wij benoemen als the big bang? Een beetje moeilijk om dat met materialisme aan te pakken, want voor de big bang was er geen fysische wereld.
Vraag 2
Gericht aan Digit
Graag een antwoord!LD schreef
Als alles te herleiden is tot het louter materiele, dan moet er al een fysische wereld geweest zijn voor the big bang. Zie daarvoor de eerste wet van de thermodynamica. Energie ontstaat niet uit het niets!
Ben je het ermee eens dat energie, volgens jullie een deel van de fysieke wereld, niet uit niets kan ontstaan?
Wikipedia schreef:Materie of stof is de bouwsteen waaruit de (waarneembare) wereld is opgebouwd. Volgens de natuurkunde bestaat materie uit fermionen. Dit zijn deeltjes die gekenmerkt worden door een halftallige spin, zoals elektronen, muonen, protonen en neutronen.
LD schreef
Ahum en wat met bosonen? Wel zo handig om de krachtdeeltjes erbuiten te laten en enkel de materie deeltjes te vermelden. Maar dus materie bestaat enkel uit materie deeltjes. Wat komen die kracht deeltjes dan doen in het model?
Maverick schreef
LDDenken is niet van stof gemaakt, dat wat denkt is van stof gemaakt. Rekenen is niet van stof gemaakt, dat wat rekent is van stof gemaakt. Zelfbewustzijn is niet van stof gemaakt, dat wat zelfbewustzijn heeft is van stof gemaakt. Daarom noem ik zelfbewustzijn onstoffelijk.
mee eens en dat is waar materialisme handig omheen glipt! Het is niet stoffelijk (dus eigenlijk niet materieel) maar volledig herleidbaar tot het louter stoffelijke (tot materie). Over contradictie gesproken.
Vraag 3 (nieuwe vraag)
En dan nog deze hamvraag
waaruit manifesteren deeltjes zich ? uit het niets?
MVG, LD.