Knip en plak archief. Evolutie.

Discussies over de evolutieleer, creation science, 'jonge aarde' creationisme, de zondvloed etc..

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
PietV.
Erelid
Berichten: 14510
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

auteursrecht

Bericht door PietV. »

Beste

Vindt je het goed als ik deze afbeeldingen uitprint :P
De uiteenzettingen van het foramen zijn mooi weergegeven. Heb je trouwens ook afbeeldingen die de ontwikkeling van het centrum van Broca en Wernicke aangeven.


.
Laatst gewijzigd door PietV. op 28 mei 2005 20:55, 1 keer totaal gewijzigd.
Religie: Jezelf elke dag voorliegen tot je erin gaat geloven!
Tim Spaan
Geregelde verschijning
Berichten: 87
Lid geworden op: 22 jul 2004 17:40

Bericht door Tim Spaan »

Als het zo veel voor je betekend, best hoor...

En doe me een plezier Ambrosius Donald Theodoor Mandela; ik heet Tim!
Enjoy smiles :mrgreen: after miles and miles
Gebruikersavatar
PietV.
Erelid
Berichten: 14510
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Bericht door PietV. »

Tim Spaan schreef:Als het zo veel voor je betekend, best hoor...

En doe me een plezier Ambrosius Donald Theodoor Mandela; ik heet Tim!
En mijn naam is Haas :P
Religie: Jezelf elke dag voorliegen tot je erin gaat geloven!
tsjok45

Bericht door tsjok45 »

Code: Selecteer alles


Doe ik dan wel ; 
ik vertaal de interessante argumenten .... en zet ze later op een aparte site ....
Met deze is iedereen die geinteresseerd is , uitgenodigd een kijkje te nemen :D
en /of bijdragen te leveren aan dit naslagwerk en als je, je " geroepen ' voelt ....
Op- of aan-merkingen en verbeteringen zijn altijd welkom

Ook hate mail en eindeloos herkauwende creato-troep , is welkom
Er mag al eens gelachen worden ... toch ?

http://groups.msn.com/anti-creato
Gebruikersavatar
Erik
Bevlogen
Berichten: 4109
Lid geworden op: 02 mar 2005 18:06
Contacteer:

Bericht door Erik »

DetectedDestiny schreef:Ik heb een mooie (forum)post over "tussenvormen bestaan niet".
Ik heb er dankbaar gebruik van gemaakt op het wetenschapsforum.
De achtste hemel is het atheïstische inzicht dat de werkelijkheid weliswaar hard is maar wel de werkelijkheid en die is zoveel waardevoller dan alle mooie, verzachtende sprookjes bij elkaar. (Gerard)

Geleid wordt enkel hij die zichzelf niet gevonden heeft. (Rereformed)
Gebruikersavatar
DetectedDestiny
Geregelde verschijning
Berichten: 61
Lid geworden op: 31 okt 2004 15:33

Bericht door DetectedDestiny »

Ik heb daarnet weer een uitgebreide post gemaakt in reactie op iemand die beweerde dat gemeenschappelijke afstamming slechts een 'aanname' of een 'geloof' is. Deze post volgt hieronder:



Zeg, zou je nu eens willen ophouden met die baarlijke nonsens? Dat alle soorten organismen ontstaan zijn uit één of enkele gezamelijke voorouder(s) is geen aanname en zeker geen ‘geloof’.

Integendeel, dit is een inferentie die uit een overweldigende hoeveelheid bewijsmateriaal gemaakt wordt. Om dit allemaal op te sommen is een enkele post op een forum niet geschikt natuurlijk, maar ik zal hier enkele voorbeelden noemen, specifiek toegespitst op de afstamming van de mens.

Een eerste bewijs voor gemeenschappelijke afstamming is dat er een fossielenbestand van hominiden bestaat die hoe ouder hoe ‘primitiever’ (meer ‘aapachtig’) zijn.

Afbeelding

Hier tegen in brengen dat dit allemaal apart geschapen soorten zijn is een zwakke uitvlucht die geen recht doet aan de werkelijkheid. Ten eerste wordt hier het probleem genegeerd waar de scheidslijn tussen mens-soort en aap-soort dan moet liggen. Ten tweede is het een achteraf-verklaring om te stellen dat de schepper-god niet gewoon een ‘aap-soort’ en een ‘mens-soort’ schiep, maar ook nog een hele reeks chronologisch en progressief ge-ordende tussenvormen.

Een tweede bewijs voor gemeenschappelijke afstamming vinden we in onze chromosomen.

Afbeelding
Mens- en chimpansee chromosomen naast elkaar

Afbeelding
Mens-, chimpansee-, gorilla- en orang oetang chromosoom 2 naast elkaar

Zoals je kunt zien zijn de chromosomen van mensen en chimpansee’s vrijwel hetzelfde. Een groot, opmerkelijk verschil is dat de mens een chromosoom minder heeft dan de andere mensapen. Dit is natuurlijk te verklaren door te stellen dat de schepper-god mensen met een ander aantal chromosomen dan apen geschapen heeft.

Helaas is deze verklaring inmiddels ingehaald door de steeds verder voortschreidende wetenschappelijke kennis. Een chromosoom heeft namelijk een specifieke structuur, het begint en eindigt altijd met een zogenoemd telomeer en in het midden van een chromosoom bevindt zich een centromeer.
Nu blijkt dat in het menselijk chromosoom 2 midden in het chromosoom twee telomeer-sequenties te vinden zijn. Zie hiervoor het volgende artikel:

“Origin of human chromosome 2: an ancestral telomere-telomere fusion.”
IJdo JW, Baldini A, Ward DC, Reeders ST, Wells RA, Proceedings of the National Academy of Science USA, 15 oktober 1991.

Verder is het menselijk chromosoom veel langer dan de 2p- en 2q chromosomen bij mensapen. Legt men deze chromosomen nu naast elkaar zoals op bovenstaand plaatje dan blijkt dat op de plaats waar bij mensapen een centromeer in het chromosoom zit bij het menselijk chromosoom ook de restanten van een centromeer zijn terug te vinden. Zie hiervoor het volgende artikel:

”Evidence for an ancestral alphoid domain on the long arm of human chromosome 2.”
Avarello R, Pedicini A, Caiulo A, Zuffardi O, Fraccaro M, Human Genetics, mei 1992.

Wat moeten wij hier van denken? Is het menselijk chromosoom een samensmelting van twee chromosomen die in andere mensapen nog los bestaan? Het lijkt er wel op. Of schiep god de mens met een chromosoom dat alleen maar lijkt alsof het een samensmelting van twee chromosomen in mensapen is? Wat een grappenmaker is hij dan.

Een derde bewijs voor gemeenschappelijke afstamming is de aanwezigheid van endogene retrovirussen in ons DNA. Een retrovirus is een virus dat een cel binnendringt en zijn DNA code invoegd in het DNA van de gastheercel. Hierdoor kan een virus de ‘machinerie’ van een gastheercel gebruiken om zijn eigen DNA te vermenigvuldigen en om de eiwitmantel om het in te verpakken te produceren.
Echter, soms treedt er bij het invoegen van dit virus-DNA een fout op waardoor het inactief raakt. Het DNA blijft dan wel aanwezig tussen de DNA code van de gastheer, maar het heeft geen betekenis meer en kan niet meer door het RNA worden afgelezen. Dit wordt een endogeen retrovirus genoemd.

Als men nu kijkt naar het voorkomen van deze endogene retrovirussen dan blijkt dat mensen en mensapen dezelfde invoegingen bezitten op dezelfde plaatsen in hun chromosoom.

Afbeelding

Afbeelding

Zie hiervoor ook de volgende artikelen:

”Constructing primate phylogenies from ancient retrovirus sequences.”
Johnson, W.E. & Coffin, J.M., Proceedings of the National Academy of Sciences,96e editie, 1999

”Endogenous retroviruses in the human genome sequence.”
Griffiths, D.J., Genome Biology 2e editie, 2001

Dat dezelfde endogene retrovirussen op dezelfde plaats in het chromosoom gevonden worden is een logisch gevolg van gezamelijke afstamming. Dat een schepper-god mensen en apen met dezelfde genetische afwijkingen geschapen heeft is een ad-hoc verklaring voor een voor de gelovigen ongewenst wetenschappelijk feit.

Een vierde bewijs voor de gezamelijke afstamming is ons kapotte gen voor de aanmaak van vitamine C. Mensen, mensapen en cavia’s zijn als enige zoogdieren niet in staat om zelf vitamine C te produceren, maar moeten dit uit hun voeding halen. Blijkbaar vond de schepper-god het niet nodig om mens(-apen) met deze functie uit te rusten. Het eigenaardige is alleen dat we wél over een gen voor deze functie beschikken, maar dat dit stuk is. Nog frappanter is dat het bij mensen en mens-apen op dezelfde manier ‘gebroken’ is en op een andere manier in cavia’s.

Zie hiervoor ook de volgende artikelen:

”Cloning and chromosomal mapping of the human nonfunctional gene for L-gulono-gamma-lactone oxidase, the enzyme for L-ascorbic acid biosynthesis missing in man.”
Nishikimi, M., R. Fukuyama, et al., Journal of Biological Chemistry, 1994

”Random nucleotide substitutions in primate nonfunctional gene for L-gulano-gamma-lactone oxidiase, the missing enzyme in L-ascorbind acid biosynthesis.”
Ohta, Y. and Nishikimi, M., Biochimica et Biophysica Acta, 1999

Een vijfde bewijs voor gemeenschappelijke afstamming zijn de kleine variaties in een belangrijk energie-transporterend molecuul in onze cellen, cytochroom c. Dit molecuul komt in alle levende wezens voor, maar het bezit kleine verschillen tussen verschillende soorten. Deze verschillen kunnen gebruikt worden om een stamboom van de soorten op te stellen, die er dan uitziet zoals op dit plaatje:

Afbeelding

Het frappante is dat de stamboom die op deze manier is opgesteld exact overeen komt met een stamboom die is opgesteld met behulp van de verschillen in DNA en met de stamboom die is opgesteld op basis van uiterlijke (morfologische) kenmerken waarvoor Linnaeus zo beroemd geworden is.

Een zesde bewijs voor gemeenschappelijke afstamming is de coccyx, ons ‘stuitje’. Dit bot(je) bestaat uit 4 aan elkaar gegroeide wervels en is een rudimentair orgaan. Het heeft zijn oorspronkelijke functie (namelijk een staart) verloren, alhoewel het soms, door een toevallige mutatie, toch weer actief wordt. Hier is een rontgenfoto van een 6-jarig meisje met een staart:

Afbeelding

Een zevende bewijs voor gemeenschappelijke afstamming is de spier in onze kuit M. plantaris. Deze spier loopt vanuit het dijbeen naar de achterkant van de voet. Bij 10% van de mensen ontbreekt deze spier, zonder dat zij daarvan nadelige gevolgen ondervinden. Bij andere mensen is de spier slechts een dunne pees, of is hij vergroeid met een andere spier in onze kuit, M. gastrocnemius. Waarom bezit een mens, ‘zeer goed’ geschapen, zo’n nutteloos onderdeel? Het antwoord hierop is te vinden wanneer we kijken naar in bomen levende apen die hun voeten als grijpmiddel gebruiken. Zij bezitten dezelfde spier, maar bij hen is deze wél goed ontwikkeld. Alweer een voorbeeld van een rudimentair orgaan.

Ik laat het voorlopig maar bij deze bewijzen. En ik hoop dat we in de toekomst niet nogmaals naar de onzin hoeven te luisteren dat ‘gemeenschappelijk afstamming een aanname of een geloof is’. Zoals je kunt zien is dit niet het geval, maar is het idee gebaseerd op een overvloed van bewijsmateriaal dat allemaal wijst in dezelfde richting. Bedenk overigens dat ik deze bewijzen hierboven bij lange na niet uitputtend heb behandeld, en bedenk ook dat dit alleen nog maar enkele bewijzen zijn voor de gemeenschappelijke afstamming van mensen en apen. Voor de gemeenschappelijke afstamming van alle andere soorten van leven zijn nog veel meer (verschillende) bewijzen te geven.
Laatst gewijzigd door DetectedDestiny op 31 mar 2005 12:26, 1 keer totaal gewijzigd.
I am the assassin, with tongue forged from eloquence
I am the assassin, providing your nemesis
tsjok45

Bericht door tsjok45 »

Bedankt DD


Dit vind ik een voorbeeldige en belangrijke bijdrage ... :D
ik ga het meteen gebruiken als startpunt voor verder opzoekwerk :idea:
Vooral de vermelding van( punt drie ) de endogene retrovirussen ____en de referenties naar baanbrekende studies daarover , vormen een degelijk startpunt voor iemand die zich daar verder wil in verdiepen ... deze gespecialiseerde materialen zijn over het algemeen niet zo makkelijk te "googlen " ( alhoewel met google sholar en scirus ? ) ..
.
Uw voorzet , bespaart iedereen ___die daar naar op zoek is ____ erg veel tijd ...
Het maakt zeer gericht , gespecialiseerd en vooral relevant opzoeken in de voorhanden wetenschappelijke literatuur mogelijk ...
8)



**********************************************************************************************************
Noot
de door u vermelde artikelen zijn ook(meestal ) op internet te vinden ( in pdf formaat )
ik ben zo vrij geweest (hier voorlopig over retrovirussen ) , enkele url's op te zoeken

Constructing primate phylogenies from ancient retrovirus sequences
WELKIN E. JOHNSON† AND JOHN M. COFFIN‡
Department of Molecular Microbiology, Tufts University School of Medicine, Boston, MA 02111
Contributed by John M. Coffin, July 6, 1999
http://www.pnas.org/cgi/reprint/96/18/10254.pdf


Endogenous retroviruses in the human genome sequence.”
http://genomebiology.com/2001/2/6/reviews/1017

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

aanvullend ;
(zie ook de referenties in de artikels ) ;

http://nar.oupjournals.org/cgi/content/full/30/1/205
http://nar.oupjournals.org/cgi/reprint/30/1/205
HERVd: database of human endogenous retroviruses
Jan Paces, Adam Pavlícek and Václav Paces*
Institute of Molecular Genetics, Academy of Sciences of the Czech Republic, Flemingovo 2, CZ-16637 Prague, Czech Republic
Received August 14, 2001; Accepted October 12, 2001.
******
Endogenous retroviruses and human evolution
http://www.ingentaconnect.com/content/j ... 6/art00216
*********
Een algemeen inleidend artikel over retro-virussen en vermelding van
retro-transposons

http://www-micro.msb.le.ac.uk/3035/Retroviruses.html
**********
en SCIRUS natuurlijk :
http://www.scirus.com/srsapp/search?q=E ... &g=s&t=all

voorbeeld ;
http://www.nature.com/cgi-taf/DynaPage. ... 7E41C170A4

Published online: 12 November 2001, doi:10.1038/ng775
volume 29 no. 4 pp 487 - 489


Evidence for genomic rearrangements mediated by human endogenous retroviruses during primate evolution

Jennifer F. Hughes & John M. Coffin


Human endogenous retroviruses (HERVs), which are remnants of past retroviral infections of the germline cells of our ancestors1, make up as much as 8% of the human genome and may even outnumber genes2, 3. Most HERVs seem to have entered the genome between 10 and 50 million years ago, and they comprise over 200 distinct groups and subgroups1, 4. Although repeated sequence elements such as HERVs have the potential to lead to chromosomal rearrangement through homologous recombination between distant loci, evidence for the generality of this process is lacking. To gain insight into the expansion of these elements in the genome during the course of primate evolution, we have identified 23 new members of the HERV-K (HML-2) group, which is thought to contain the most recently active members. Here we show, by phylogenetic and sequence analysis, that at least 16% of these elements have undergone apparent rearrangements that may have resulted in large-scale deletions, duplications and chromosome reshuffling during the evolution of the human genome.

Department of Molecular Biology and Microbiology and Program in Genetics, Tufts University School of Medicine, 136 Harrison Avenue, Boston, Massachusetts 02111, USA.
Correspondence should be addressed to J M Coffin. e-mail: jcoffin_par@opal.tufts.edu

[

P.s.
1.- Ik heb uw bijdrage t reeds gekopieerd op anti-creato
http://groups.msn.com/anti-creato/gener ... Message=39

Ik hoop dat u daar geen bezwaren tegen hebt ... maar ik kan het dus desgewenst wel
weer verwijderen ....

2.- Met veel belangstelling ben ik ook een paar diskussies ( inzonderheid uw bijdragen
aldaar ) gaan lezen op credible nl ... :D



Vriendelijke groeten
tsjok
Gebruikersavatar
DetectedDestiny
Geregelde verschijning
Berichten: 61
Lid geworden op: 31 okt 2004 15:33

Bericht door DetectedDestiny »

tsjok45 schreef:P.s.
1.- Ik heb uw bijdrage t reeds gekopieerd op anti-creato
http://groups.msn.com/anti-creato/gener ... Message=39

Ik hoop dat u daar geen bezwaren tegen hebt ... maar ik kan het dus desgewenst wel
weer verwijderen ....
Bedankt voor de waardering. Ik heb er in het geheel geen moeite mee dat je dergelijke bijdragen kopieert voor je site. Integendeel, ik sta volledig achter het doel en de opzet ervan. Een pluim voor het werk dat daar wordt verricht!
tsjok45 schreef:2.- Met veel belangstelling ben ik ook een paar diskussies ( inzonderheid uw bijdragen
aldaar ) gaan lezen op credible nl ... :D
:) Ik hoop dat je het interessant gevonden hebt. Vooral in het topic dwaling evolutie, genesis fundament heb ik veel bijdragen geplaatst, maar ook in andere topics over o.a. de zondvloed, dateringsmethoden, degeneratie of bijbel onderzoek.

Veel leesplezier nog :!:
I am the assassin, with tongue forged from eloquence
I am the assassin, providing your nemesis
Plaats reactie