Nieuws, vooral slecht nieuws steeds meer gemeden

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.
Gebruikersavatar
axxyanus
Moderator
Berichten: 12503
Lid geworden op: 08 nov 2008 21:23

Re: Nieuws, vooral slecht nieuws steeds meer gemeden

Bericht door axxyanus »

TIBERIUS CLAUDIUS schreef: 16 jun 2023 16:12
axxyanus schreef: 16 jun 2023 15:29 Zelfhaat?

Voor zover ik daar zicht op heb wordt dit etiket voornamelijk geplakt op mensen die de eigen cultuur een beetje kritisch durven bekijken. Je kan van mening zijn dat die mensen te kritisch zijn voor de eigen cultuur en niet kritisch genoeg voor andere culturen.

Maar (zelf)kritiek vereenzelvigen met (zelf)haat geeft de indruk dat men niet goed met kritiek omkan.
Als je alleen maar met die zelfkritiek bezig bent en blind wordt voor de fouten van anderen, dan is dat zelfhaat.
Is dat dan een nauwkeurige beschrijving van waar die mensen mee bezig zijn, of is dat hoe ze afgeschilderd worden door hun tegenstanders?
Al mijn hier gebrachte meningen, zijn voor herziening vatbaar.
De illusie het verleden te begrijpen, voedt de illusie dat de toekomst voorspelbaar en beheersbaar is -- naar Daniël Kahneman
Plaats reactie