Forum hoppen.

Serieuze discussies over het menselijk denken en gedrag
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Maria
Moderator
Berichten: 17399
Lid geworden op: 05 jul 2009 15:41
Locatie: Zeeland

Forum hoppen.

Bericht door Maria »

Er wordt wat afgehopt in forumland, vlg. een GG inzender.
Dat blijkt de laatste tijd steeds vaker op het forum Geloofsgesprek.

Gelovigen en anderszins religie geïnteresseerden zoeken elkaar steeds weer op.
Alleen in de tegenstellingen lijken discussies te floreren.

Van het ene forum verdreven door moderatie of door polarisatie tussen de diverse groepen.
Een ander nieuw forum zoeken en daar gaan participeren en een fiks aantal gelijkzoekenden volgen daarna.
Heen en weer terug, al naar gelang de onderwerpen van de dag.
Op dit moment worden die groepen vertegenwoordigd door vaste leden van andere groepen, die elkaar volgen, nu vooral 2 van die groepen regelmatig niet bereikbaar is. Ook een aantal leden op Credible doen mee in het rondje.

Lijkt me een interessant fenomeen om het eens te overdenken.

Wat zijn de persoonlijke motivaties voor of tegen een bepaald forum?
Daar wordt weleens wat over gerept.
Maar waarom verandert dat, als er steeds minder betrouwbare blijvende fora stabiel in de lucht blijven?
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.
malou
Forum fan
Berichten: 178
Lid geworden op: 30 mei 2011 09:55

Re: Forum hoppen.

Bericht door malou »

Ik ga hier echt niet GG bespreken en/of beoordelen... #-o
Gebruikersavatar
Leon
Diehard
Berichten: 1390
Lid geworden op: 22 apr 2022 20:05

Re: Forum hoppen.

Bericht door Leon »

Maria schreef: 08 mei 2022 11:38 Wat zijn de persoonlijke motivaties voor of tegen een bepaald forum?
Daar wordt weleens wat over gerept.
Maar waarom verandert dat, als er steeds minder betrouwbare blijvende fora stabiel in de lucht blijven?
Met de computers en netwerken is het mogelijk om mensen te spreken over de onderwerpen die je interesseren, die daar zelf ook in geïnteresseerd zijn. Anders dan op een feestje met toevallige bezoekers over voetbal, politiek of auto’s te moeten spreken als een soort van ‘common ground’.

Bij usenet en forums heb je echter ook deelnemers met een andere insteek. Spam, trollen, pesten, de betweter uithangen, alles is mogelijk.

De sociale afstemming, door gesprekken, blijft achterwege als de nadruk op tegenstellingen blijft. Naast dus de intenties die anders zullen zijn.

En de psychologische behoefte naar aandacht speelt altijd mee, denk ik. Waar het doel al gauw de middelen heiligt.
Misschien…
Gebruikersavatar
Maria
Moderator
Berichten: 17399
Lid geworden op: 05 jul 2009 15:41
Locatie: Zeeland

Re: Forum hoppen.

Bericht door Maria »

malou schreef: 08 mei 2022 11:41 Ik ga hier echt niet GG bespreken en/of beoordelen... #-o
Prima. =D>
Er wordt individueel ook niet gevraagd het over persoonlijke zaken van anderen te hebben, die alleen hen aangaan.

En vergeet niet, dat wat mensen schrijven op de openbare fora, het WWW opgaat, misschien wel tot in eeuwigheid van dagen voor iedereen te lezen.
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.
Gebruikersavatar
Mullog
Bevlogen
Berichten: 2736
Lid geworden op: 02 nov 2016 17:20

Re: Forum hoppen.

Bericht door Mullog »

Ik zie het niet zo als forumhoppen. Ik reageer op of plaats onderwerpen als ze mijn interesse hebben of als ik iets zie dat ik wil delen. Daarbij komen sommige forums (hoor mij, ooit begonnen op Goeievraag.nl, toen heel voorzichtig op FT (want dat zijn intellectuelen) en daarna op credible.nl, kan ook andersom geweest zijn, en op GG, dus zoveel hop ik nu ook weer niet) als stabieler over dan andere. Dat is bijvoorbeeld de reden dat ik mijn "Postcode perikelen" op FT heb gepost.

Verder observeer ik dat het geruzie op GG vooral uit de bocht vliegt omdat mensen nogal ver in de emotie lijken te schieten. Het wordt allemaal nogal persoonlijk opgevat wat er geschreven wordt. Het is maar forum. Het (jullie) zijn allemaal mensen die ik nooit ga ontmoeten (hoewel het niet zo is dat ik met sommige niet een keer in real-life een gesprek zou willen voeren) en dat geldt voor een deel van de deelnemers (niet dus die elkaar al voor het eggie kennen) ook. Ik begrijp dan niet dat emoties zo hoog kunnen opspelen.

Misschien ligt het aan de bans. Dat is natuurlijk een flut oplossing eerste klas. Een weekje bannen om in die week de frustratie bij de gebande en degene die niet meer door kan spreken met de gebande de frustratie bij alle partijen te laten oplopen is natuurlijk nooit een goede oplossing. Ik weet niet of er betere zijn (ik heb geen ervaring) maar gewoon verwijderen van berichten die tot een ban zouden leiden zou misschien een mogelijkheid zijn. Kunnen alle partijen in gesprek blijven maar maar weet men aan welk (sociale) normen men gebonden is. Lijkt me wel meer moderator werk.

Wat mij opvalt is dat dit op FT wel beter lijkt te gaan. Maar daar wordt ook minder op gepost. Behalve nu GG weer even dicht is :)
Zo moet ge dat zien, we worden geboren en we gaan dood, daar tussendoor begaan we stommiteiten (hoofdinspecteur van In, Aspe)
Gebruikersavatar
Bonjour
Site Admin
Berichten: 7023
Lid geworden op: 27 jun 2008 23:26

Re: Forum hoppen.

Bericht door Bonjour »

Wij doen hier sneller permanente bans, maar Trajecto is te aardig daarvoor. De weekban is voor mij om een ruzie snel te kunnen stoppen. Het is niet optimaal, maar zoals je zei, ik zie geen betere optie.
We willen feiten! Geen dogma's. Geen propaganda.
Gebruikersavatar
Maria
Moderator
Berichten: 17399
Lid geworden op: 05 jul 2009 15:41
Locatie: Zeeland

Re: Forum hoppen.

Bericht door Maria »

Leuk, ook van Yours na 2 jaar weer een berichtje. :)

Laat je niet tegenhouden gewoon te schrijven waar je voor staat.
Ook al kan het hier ook wel eens heftig toegaan met weer andere discussiepartners.
Maar dat ken je denk ik wel. :angel12:
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.
Gebruikersavatar
Yours
Ervaren pen
Berichten: 896
Lid geworden op: 29 mar 2009 09:46

Re: Forum hoppen.

Bericht door Yours »

Zo loopt het soms, Maria. :)
En als ik zoals nu weer wat aanknopingspunten vind om op te reageren, dan is een bericht weer snel tot stand gekomen.

Ik zie wel waar het schip strandt….of niet….
🕉️ Reïncarnatie is de verbindende factor binnen het bewustzijnsproces van de mens ☯️
Plaats reactie