Chinaman schreef: ↑22 sep 2020 17:10
Wel, de Wikipedia link geeft bij California een antwoord...
On November 9, 2016, after Donald Trump won the presidential election, residents of the state caused #calexit to trend on Twitter, wanting out of the country due to his win; they argue that they have the 6th largest economy in the world, and more residents than any other state in the union. 32% of Californians, and 44% of California Democrats were in favor of California secession in a March 2017 poll
Idd.
Hier zie ik ietwat meer info over Californië, één van de 50 staten van de USA.
Maar ook een directe reactie van inwoners van een vnl. democratisch kiezende staat op de uiteindelijke uitslag van een republikein als president in nov. 2016.
En je weet hoe er toen is gespeculeerd over de werkelijke percentages van wat de bevolking heeft gekozen en hoe de uiteindelijke verhoudingen in de cijfers toch hebben geleid tot de uitslag ten gunste van de republikeinen.
Duidelijk wel voor
California.
terwijl Clinton een ruime overwinning behaalde in de meest bevolkte staat Californië, wat haar veel stemmen maar geen extra kiesmannen opleverde.
Ik weet niet, of je zo gegevens hebt van alle staten.
Dat hoeft ook niet.
We kennen nl. ook niet alle specifieke omstandigheden van de achtergronden van de meeste mensen. En ook niet wat voor groepen mensen die nooit aan politiek doen, dus ook niet stemmen.
Of alleen stemmen wat van hun het meest verwacht wordt binnen de eigen sociale gemeenschap.
Als maar duidelijk is, dat als 25% voor onafhankelijkheid is, er 75% tegen is.
En verder is het duidelijk, dat het vooral degenen zijn die vinden, dat ze selfsupporting zijn en niet willen inleveren ter ondersteuning van hen, die dat niet zijn, de grootste drijfveer is voor hun wensen.
En dat is dan meteen ook de grootste overeenkomst met de redenen waarom men kiest zoals men kiest tijdens de grote presidentsverkiezingen.
Wie belooft het meeste materiële voordeel en voor wie?
En wie zal dat betalen?
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.