Weer eens buurten + een groet!

Vertel hier iets over jezelf,..wie je bent en wat je bezig houdt.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
delosviejos88
Berichten: 8
Lid geworden op: 06 mar 2014 18:06

Weer eens buurten + een groet!

Bericht door delosviejos88 »

Hoi allemaal,

zo'n 2 jaar terug streek ik hier voor het eerst neer op deze site. In de tussentijd ben ik hier niet zozeer actief geweest, maar zijn er zeker dingen die me vandaag de dag meer een 'freethinker' maken dan toen.

Dit staat niet op zichzelf, in mijn geval heb ik me laten inspireren door de debunker James Randi en door de aanstekelijke (wijlen) Carl Sagan. Zijn Cosmos Series spraken me enorm aan, de manier van kijken naar het leven / universum en naar wetenschap hierin. Uiteraard is er ook de nieuwere cosmos serie met Neil de Grasse Tyson (welke ik toch bewust heb laten liggen om eerst de oudere serie te kijken). Daarnaast zijn er zat andere auteurs en vrienden te bedanken voor hun manier van zijn (zichzelf, kritisch) en mij daarmee inspireerden.

Eerder deelde ik op deze site heel erg over 'mijn verleden' (christelijk), wat inderdaad ooit was maar nu behorend tot het verleden. Het is fijn - wat voor achtergrond je ook hebt (christelijk, ongelovig, humanistisch, links, etc....) - om buiten de lijntjes te kleuren van lijntjes die win dan ook neerlegt & je vrij te voelen zelf na te denken en te ontdekken hoe jij naar de wereld en mensen om je heen wilt kijken.

Een groet daarom aan alle Freethinkers )!
Gebruikersavatar
Rereformed
Moderator
Berichten: 18251
Lid geworden op: 15 okt 2004 12:33
Locatie: Finland
Contacteer:

Re: Weer eens buurten + een groet!

Bericht door Rereformed »

Hi Delosviejos, welcome back!
Ik herinner me dat we je wat tips gaven om te lezen, maar je hebt je bronnen van inspiratie zelf gevonden.
Toen ik in het voorjaar van 2003 bezig was me te ontworstelen aan het christelijk geloof kocht ik Sagans boek The Demon-Haunted World. Hij was inderdaad zeer aanstekelijk, ik kon het lezen bijna niet onderbreken tot het uit was. Wat hij allemaal rustig en bedaard zei was geen speld tussen te krijgen. Het was één van zijn laatste boeken, volgend jaar al 20 jaar oud, maar nog steeds een aanrader voor alle gelovigen die op zoek zijn naar de waarheid die werkelijk vrij maakt.
Born OK the first time
Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 11463
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Re: Weer eens buurten + een groet!

Bericht door doctorwho »

welkom terug
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing
Gebruikersavatar
Peter van Velzen
Site Admin
Berichten: 21329
Lid geworden op: 02 mei 2010 10:51
Locatie: ampre muang trang thailand

Re: Weer eens buurten + een groet!

Bericht door Peter van Velzen »

Welcome back
Ik wens u alle goeds
Plaats reactie