Ik heb het niet over mogelijk maken, ik heb het hier over gemakkelijk maken. Heel deze discussie draait rond hoe jij en Gijs de huidige wettige voorwaarden er te veel aan vinden en heel de zaak willen beperken tot een patiënt die een arts vind die wil meegaan met de wens van de patiënt.appelfflap schreef:als we toelaten dat iemand op humane wijze z'n leven mag beëindigen en we laten toe dat hij daarbij recht op hulp heeft dan moet er natuurlijk een wettelijk kader zijn om dit mogelijk te maken (faciliteren). Dat hangt gewoon samen.axxyanus schreef: Je haalt zaken door elkaar.
- Namelijk of iemand zijn leven mag beëindigen of wij dat mogen ontzeggen.
- In hoeverre wij het iemand moeten faciliteren in het beëindigen van zijn leven.
Als die handelingen waar we het etiket "euthanasie" op plakken, nog maar weinig verschillen van geassisteerde zelfmoord, dan is zelfmoord niet iets totaal anders meer.appelfflap schreef:zelfmoord is iets totaal anders.
Dat is op, meestal redelijk inhumane wijze en zonder enige waardigheid, zelf je leven beëindigen. Er zijn mensen die zo niet willen sterven en mensen die fysiek niet meer in staat zijn om bv onder een trein te springen.
Vooral niet omdat als we er op wijzen dat de implicatie van hoe jullie het zouden willen betekent dat het helemaal geen probleem zou zijn als een dokter zou meegaan met een student met zelfmoord gedachten wegens een relatiebreuk en daardoor zijn leven wil beëindige. Dan argumenten jullie dat niemand het recht heeft om dat tegen te houden.
Dus neen, zelfmoord is dan niet iets totaal anders.