Actief verzet!

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Deadline
Forum fan
Berichten: 472
Lid geworden op: 29 jun 2006 11:24
Locatie: novus ordo seclorum

Bericht door Deadline »

Devious schreef:Of een persoon slechts uit materie kan bestaan weet ik niet. Ik weet wel dat wanneer iemand met stelligheid beweerd dat er iets bestaat wat onzichtbaar, ontastbaar en onmeetbaar is, en dat ik in de hel ga branden wanneer ik dat niet geloof, het voor mij volkomen gerechtvaardigd is om te vragen naar bewijs die deze bewering ondersteund. Het is aan jou om dit bewijs te leveren.
Devious,

bedankt voor je aanvulling over bij wie de bewijslast nu werkelijk zou moeten liggen.

Dat een persoon wellicht niet uit materie zou hoeven bestaan, daarmee ben ik het niet helemaal eens. Alles wat is, heeft immers vorm gekregen doordat het uit materie bestaat.

Dit hieronder is gericht tot onze gelovige mede forummers:
Maar aangenomen dat dit niet zo zou zijn en er onstoffelijke personen zijn. Waarom zouden wij ons naar deze personen moeten richten om ons leven te leiden? Immers het zijn dan tenslotte ook maar personen (in dit geval slechts één persoon). Enig verschil is de onstoffelijkheid. Daarvoor geldt dus ook dat er zelfs voor hun geldt dat wat zij beweren slechts hun mening is en dat wat stoffelijke personen beweren hun mening is. Met andere woorden iedereen ziet het vanuit zijn eigen perspectief. Daarom wil ik het volgende richting de gelovigen hier stellen: ooit wel eens gedacht dat god ook maar slechts een mening kan verkondigen vanuit zijn perspectief? Want hij is immers een persoon zoals jullie zeggen en onderhevig daaraan zijn de beperkingen en voordelen van het persoonzijn. Zodoende kan hij misschien wel alles overzien (men zegt dat hij alwetend is....), maar ziet hij het vanuit zijn perspectief. Hij geeft er zijn invulling aan, aan datgene wat er overal gebeurd. Dus met andere woorden is het slechts een mening, niet veel bijzonderder dan een menselijke mening, maar wel vanaf een iets wijder perspectief gezien.

Ten tweede ik heb ondanks dat ik het wel zo goed mogelijk probeer/zou willen/me best ervoor zou willen doen, ook geen respect voor elk stoffelijk persoon (mens dus, dat stoofelijke ervoor was even voor de duidelijkheid). Ik zie niet in waarom ik dan ineens wel respect zou moeten hebben voor elke onstoffelijke persoonlijkheid. Dit is dus een probleem waar je mee blijft zitten beste gelovigen op dit forum, hoe je het ook wendt of keert, respect kun je zelfs niet afdwingen voor personen in deze stoffelijke wereld dus is er ook geen reden om dat af te dwingen voor de onstoffelijke wereld het is iets wat je altijd zal blijven hebben. Sommige personen liggen mij gewoon niet en eentje ervan is toevallig god (dit laatste is niet zoals ik het zie, er is voor mij geen god, maar als gelovigen mij zeggen dat ik respect moet hebben voor god omdat dat net is als respect voor personen als je vader, moeder, etc dan geldt dit dus ook: je kan niet voor ieder persoon respect hebben/tonen. Voor sommige mensen in de stoffelijke wereld heb ik al geen respect.).

Groet,
Deadline
groet, Deadline
Nature and nature's laws lay hid in night: evolution said, "Let Newton be!" and all was light.
We make our world significant by the courage of our questions and by the depth of our answers - Carl Sagan
Carla
Geregelde verschijning
Berichten: 89
Lid geworden op: 09 sep 2006 11:31

Bericht door Carla »

Hallo,

Nieuweling hier. Gaat Wim nog door met zijn actie? Heeft hij ondersteuning nodig en wil hij die?

Ik ben erg benieuwd wat hier van terecht gekomen is en aangezien normaal gesproken de televisie uit staat, zou ik het graag van tevoren willen weten als het uitgezonden wordt.
Gebruikersavatar
HarrieMe
Ervaren pen
Berichten: 659
Lid geworden op: 11 jun 2006 22:48
Locatie: Utrecht

Bericht door HarrieMe »

Carla schreef:Hallo,

Nieuweling hier. Gaat Wim nog door met zijn actie? Heeft hij ondersteuning nodig en wil hij die?

Ik ben erg benieuwd wat hier van terecht gekomen is en aangezien normaal gesproken de televisie uit staat, zou ik het graag van tevoren willen weten als het uitgezonden wordt.
Welkom op dit forum Carla.
Wanneer allen het eens zijn, heeft niemand nagedacht.
(Walter Lipmann)
Gebruikersavatar
chromis
IT Tech. & Moderator
Berichten: 2314
Lid geworden op: 18 apr 2005 12:55
Locatie: Zuid Limburg

Bericht door chromis »

Mustafa, bad_religion (en alle anderen),

Ik heb een stel reacties verwijderd, dwz. de ordinaire scheldpartij en de daarop volgende reacties!

Laten we vanaf nu maar doordiscussieren over homepathie en kwakzalverij in de daarvoor bestemde thread: http://www.freethinker.nl/forum/viewtopic.php?t=2089 ? Mensen hebben je al vaker om onderbouwing gevraagd, mustafa. Reageren kan je in thread 2089. Het zou mooi zijn als dat onderwerp niet overal wordt opgerocheld waar je discussieert.

Laten we in ieder geval ophouden met ordinair schelden. Ik ben het zeer zeker niet eens met de aanpak die bad_religion had verkozen in deze. Ware het niet dat ik zijn woede wel kan begrijpen, want de kern van zijn mening, dat mensen hier de boel al dan niet bewust verzieken en omlaag trekken met nutteloos gezwets, daar kan ik me namelijk ook in vinden! Ik ben daarom van plan om daar wat meer op te letten in de toekomst. Het zou in ieder geval mooi zijn als de disussie in 2089 wat meer vlees zou krijgen in plaats van elkaar dingen verwijten, op de man spelen, en antwoorden ontwijken.

Mischien dat er met sommige mensen nog contact wordt opgenomen via PB over deze kwestie.

Bij deze!
“But Marge, what if we chose the wrong religion? Each week we just make God madder and madder.” - Homer Simpson.
Gebruikersavatar
Cluny
Banned
Berichten: 7575
Lid geworden op: 29 apr 2006 20:58

Bericht door Cluny »

Ik vind dat allemaal logisch en ben het er ook in principe wel mee eens.
Maar in ene kwam daar deze reactie van Mustafa.
mustafa schreef:wat me met name opvalt is dat er langs elkaar heen wordt gepraat, uitzonderingen daargelaten
men weet maar al te goed wat er fout is bij de ander en kan niet naar zichzelf kijken
en wat ook opvalt is dat er door sommigen slechts op de man wordt gespeeld
en verder dat er van diegenen van wie je het wel zou verwachten reacties toch uitblijven
en tenslotte het ongelooflijke gebrek aan humor bij sommigen

:lol: :cry:
Ik vind dat een beledigend stuk tekst en mijn kritische vragen blijven, zoals gewoonlijk, onbeantwoord.
Hoewel ik er zelf weinig woede bij voel, ik begrijp de frustratie van anderen.
Want zo gaat het bijna altijd met Mustafa.
En zo zal het ook altijd blijven gaan.
God bestaat niet. Religie is de vrijwillige celstraf van het verstand. Bidden is ozo kinderachtig. De dood is het absolute eindpunt van elk individueel leven. Als iets niet merkbaar en niet meetbaar is, bestaat het niet. Alle homeopaten zijn kwakzalvers.
mustafa
Bevlogen
Berichten: 1611
Lid geworden op: 18 aug 2006 18:41
Locatie: losser

Bericht door mustafa »

hier trap ik niet in
ik ken jou, cluny

en minister donner zou de tekst van live to tell eens moeten bestuderen

I have a tale to tell
Sometimes it gets so hard to hide it well
I was not ready for the fall
Too blind to see the writing on the wall

Chorus:

A man can tell a thousand lies
I've learned my lesson well
Hope I live to tell
The secret I have learned, 'till then
It will burn inside of me

I know where beauty lives
I've seen it once, I know the warm she gives
The light that you could never see
It shines inside, you can't take that from me

(chorus)

2nd Chorus:

The truth is never far behind
You kept it hidden well
If I live to tell
The secret I knew then
Will I ever have the chance again

If I ran away, I'd never have the strength
To go very far
How would they hear the beating of my heart
Will it grow cold
The secret that I hide, will I grow old
How will they hear
When will they learn
How will they know

(chorus)
(2nd chorus)
god = music
architektuur = bevroren muziek
overwin het kwade door het goede
ik ben een niet-religieus gelovige
ik ben feminist
homoeopathie # kwakzalverij
ervaring telt
Gebruikersavatar
Cluny
Banned
Berichten: 7575
Lid geworden op: 29 apr 2006 20:58

Bericht door Cluny »

mustafa schreef:hier trap ik niet in
ik ken jou, cluny
Gewoon eens een keer verantwoording nemen voor wat je schrijt.
Verantwoording nemen of herroepen.
Vaagpraat en ontwijkgedrag irriteren alleen maar.
Laatst gewijzigd door Cluny op 10 sep 2006 10:17, 1 keer totaal gewijzigd.
God bestaat niet. Religie is de vrijwillige celstraf van het verstand. Bidden is ozo kinderachtig. De dood is het absolute eindpunt van elk individueel leven. Als iets niet merkbaar en niet meetbaar is, bestaat het niet. Alle homeopaten zijn kwakzalvers.
Gebruikersavatar
Cluny
Banned
Berichten: 7575
Lid geworden op: 29 apr 2006 20:58

Bericht door Cluny »

mustafa schreef:hier trap ik niet in
ik ken jou, cluny

en minister donner zou de tekst van live to tell eens moeten bestuderen

(liedje ingekort door chromis)
En een liedje zingen als je het niet meer weet, is een symptoom van dementie.
God bestaat niet. Religie is de vrijwillige celstraf van het verstand. Bidden is ozo kinderachtig. De dood is het absolute eindpunt van elk individueel leven. Als iets niet merkbaar en niet meetbaar is, bestaat het niet. Alle homeopaten zijn kwakzalvers.
Gebruikersavatar
chromis
IT Tech. & Moderator
Berichten: 2314
Lid geworden op: 18 apr 2005 12:55
Locatie: Zuid Limburg

Bericht door chromis »

Het is eigenlijk heel simpel,

Genoeg zaken die aan de kaak gesteld zijn, zijn te onderbouwen met substantiele feiten. Voor of tegen. Dergelijke zaken bepalen het waarheidsgehalte van de zaken waarover gediscussieerd zijn.

Echter, elkaar verwijten maken dat de een de ander niet begrijpt, of dat men niet onderbouwt of dat men niet genoeg zelfreflectie heeft, is een welbekende discussietruuk om het onderwerp in kwestie af te leiden.

Men doet er goed aan dit te vermijden, en gewoon letterlijk to the point in te gaan op bepaalde zaken. Want of de een de ander daadwerkelijk niet begrijpt, of dat de een daadwerkelijk niet onderbouwt, is simpelweg impliciet af te leiden uit het lezen van de discussie.

Zorg er kortom voor dat het verwijt impliciet is, niet expliciet. Probleem opgelost. ;)
“But Marge, what if we chose the wrong religion? Each week we just make God madder and madder.” - Homer Simpson.
Antiscience
Banned
Berichten: 1145
Lid geworden op: 13 feb 2006 13:46

Gebrek aan humor.

Bericht door Antiscience »

mustafa schreef:wat me met name opvalt is dat er langs elkaar heen wordt gepraat, uitzonderingen daargelaten
men weet maar al te goed wat er fout is bij de ander en kan niet naar zichzelf kijken
en wat ook opvalt is dat er door sommigen slechts op de man wordt gespeeld
en verder dat er van diegenen van wie je het wel zou verwachten reacties toch uitblijven
en tenslotte het ongelooflijke gebrek aan humor bij sommigen

:lol: :cry:


hoe onderscheid je de (goede van de kwade/boze] geesten :?:
Afbeelding


een antwoord ;
door dat ze geen of bitter weinig gevoel voor humor hebben. :twisted:
was ook Leitthema bij " de naam van de roos " :P :P :P
Antiscience
Banned
Berichten: 1145
Lid geworden op: 13 feb 2006 13:46

Bericht door Antiscience »

Deadline schreef:
Antiscience schreef: juist daarom is God persoon(lijk) anders kon Hij/Zij niet ervaren woorden.
Een onpersoonlijke openbaring bestaat immers niet, omdat elke
openbaring een persoonlijke openbaring is.
Antiscience,

dus stemmen van anderen in iemands hoofd zijn dus ook van personen. Dus we moeten schizofrene mensen gaan vertellen dat zij meerdere personen zijn? :?

Waarom is dit trouwens een argument? Bewijs mij maar eens eerst dat een openbaring bestaat. En daarnaast wil ik vooral bewijzen zien voor dat elke openbaring een persoonlijke openbaring is.

Bovendien een persoon is nog altijd het volgende volgens de Dikke Van Dale:
per·soon (de ~ (m.), -sonen)
1 zelfstandig optredend menselijk wezen => figuur, man, personage
2 [jur.] menselijk wezen of lichaam (vereniging enz.) met rechten en plichten die door de wet erkend worden => rechtspersoon
3 personage
4 [taalk.] elk van de drie klassen van persoonlijke voornaamwoorden
5 [taalk.] elk van de vormen van het werkwoord die de verhouding uitdrukken tussen de spreker en het onderwerp van de werking
http://www.vandale.nl/opzoeken/woordenb ... rd=persoon

Groet,
Deadline


Of stemmen in iemands hoofd van personen zijn ?
Vraag het eens aan de ervaringsdeskundigen zou ik zeggen,
ik hoor slechts zelden een stem tot nu toe, heb dus in redelijkheid
niet het recht/autoriteit mij ook hier ervaringsdeskundige te noemen.
http://www.stemmenhoren.nl
Dat openbaringen bestaan weet ik uit eigen ervaring.
Ik kan waarschijnlijk niet mijn eigen ervaringen aan iemand anders bewijzen.

Zo had ik b.v. een openbaring over de vorige paus, Gorbatsjov en het
verdwijnen communisme in de meeste landen.

Horloge met boven gouden logo Vaticaan, zwarte wijzerplaat,
onder geemailleerd portret Gorbatsjov en 7 of 8 vuuropalen op wijzerplaat.

Elke openbaring is m.i. per definitie een persoonlijke openbaring,
omdat een persoon nu eenmaal alleen persoonlijk aangesproken
kan worden.
Laatst gewijzigd door Antiscience op 11 sep 2006 10:10, 4 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Cluny
Banned
Berichten: 7575
Lid geworden op: 29 apr 2006 20:58

Bericht door Cluny »

Salvador Dali?
Ik kreeg spontaan associatie met deze schilder.
God bestaat niet. Religie is de vrijwillige celstraf van het verstand. Bidden is ozo kinderachtig. De dood is het absolute eindpunt van elk individueel leven. Als iets niet merkbaar en niet meetbaar is, bestaat het niet. Alle homeopaten zijn kwakzalvers.
Antiscience
Banned
Berichten: 1145
Lid geworden op: 13 feb 2006 13:46

Bericht door Antiscience »

cluny schreef:Salvador Dali?
Ik kreeg spontaan associatie met deze schilder.
surrealisme en ziendheid in dromen.
Dali kon zich zijn droombeelden herinneren,
en voor anderen helder zichtbaar maken.
Gebruikersavatar
Cluny
Banned
Berichten: 7575
Lid geworden op: 29 apr 2006 20:58

Bericht door Cluny »

In ieder geval de volgende openbaringen uitvoerig gedocumenteerd in een enveloppe met een gedateerde zegel naar het profetengenootschap brengen zodat we achteraf vast kunnen stellen dat jouw voorspellingen ook daadwerkelijk uitkomen.
Ik droom zelf namelijk ook wel eens raar.
God bestaat niet. Religie is de vrijwillige celstraf van het verstand. Bidden is ozo kinderachtig. De dood is het absolute eindpunt van elk individueel leven. Als iets niet merkbaar en niet meetbaar is, bestaat het niet. Alle homeopaten zijn kwakzalvers.
Plaats reactie