Daar kan je een, semantische, boom over opzetten. Probleem is daarbij dat we met de aanduiding van emoties zelden of nooit één specifiek verschijnsel bedoelen, maar veelal een samenloop van processen, gevoed door zintuigelijke waarneming, maar zelf ook weer leidend tot zintuigelijk waarneembare fysieke processen, en de interpretatie door de hersens van die waarnemingen.Guustaaf schreef: Beweer je nou dat als jij zegt van je vrouw te houden dat dat een ervaring is die zintuigelijk waar te nemen is?
Neem een simpel voorbeeld: "zien". Oppervlakkig bekeken zullen de meeste mensen er mee instemmen dat "een boom zien", een zintuigelijke waarneming is. Maar nader bekeken "zie" je helemaal niets, of minstens valt het "zien" uiteen in grofweg drie stappen (en ook dit is weer een flinke simplificatie):
1. je ogen zetten invallende fotonen om in elektrische impulsen die doorgegeven worden aan de hersens
2. je hersens zetten de impulsen van de oogzenuw om in een voor de hersens verwerkbaar "patroon"
3. je hersens verbinden dat patroon aan herinneringen, emoties, reacties, etc.
en dat samen noem je "een boom zien".
Van een ander mens houden is wellicht wat complexer, maar in essentie niet echt iets anders: externe impulsen worden waargenomen, met elkaar, met herinneringen, etc., verbonden, en leiden tot waarneembare acties, emoties etc., die we ons op het hogere abstractieniveau van een bewustzijn tot een geheel maken, waarover we kunnen communiceren dat we van iemand houden.