Op dit moment schelt er elke vrijdag de plaatselijke Iman met een oproep om gebed.
Afgelopen week hebben ze een voorstel gedaan aan de buurt om over te gaan tot een aantal keer per dag om dagelijks tot gebed op te roepen.
Dit verzoek heeft de bal doen rollen;
meer dan 140 sterkt geselecteerde reacties zijn geplaatst.
(mijn persoonlijke atheïstische geschrift is niet geplaatst)
De buurt heeft een brief gestuurd dat ze het niet zien zitten.
Ook was er een poll gestart op door de krant, die al heel snel werd gebruikt door een landelijk islamitische forum (ontdekislam.nl). Zij zorgden ervoor dat ze opriepen om dit plaatselijk forum met
Ja in te vullen. In een korte tijd hadden 4000 mensen daaraan gevolg gegeven.
Deze lokale poll is daarmee nu een landelijke poll geworden:
http://www.destentor.nl/regio/deventer/ ... zJsFm5FKUc
de Stentor POLL van het Deventer Dagblad; stem als je dat wilt!
Ondertussen is die POLL al in gevuld door 78000 2juli12-21:30uur)
Maar hoe moeten we hiermee omgaan?
Andersdenkend, niet-gelovigen/agnosten/humanisten/atheïsten, krijgen altijd te horen dat ze niet zo onomstotelijk tegen de zogenaamde goden (Allah, Donar, God, Boeda, etc.) te keer moeten gaan. Maar we moeten wel accepteren dat 5% van de bevolkingssamenstelling die stellen van het Islamitische geloof te zijn straks dagelijkse hun gebedsoproep dagelijks mogen laten schallen over de daken van de Deventer huizen.
Dit zijn opdringerige religieuze uitingen in de publieke ruimte waar 95% andersdenkenden dan de Islam in de publieke ruimte mee mogen worden lastig gevallen. En wat te denken van de decibellen die in de directe omgeving zelfs door dringen tot in de huizen, dus de privéruimtes achter de voordeur binnen dringen.
Dit lijkt mij ongehoord.
Nu nog even een gedachte perspectief:
Vanuit dezelfde uitgangspunten wordt het ook tijd om na te gaan wat we nog willen met het klokken luiden! Om naar de kerk te gaan worden voorafgaand aan elke kerkdienst de klokgeluid.
* Je kunt bij het luiden van de kerkklokken denken aan de verkrachten pedofiele priesters
Of bij het minarettengeschreeuw
* Kun je gaan denken aan de genitale verminkingen van de besnijdenissen bij jongens en meisjes.
Of moeten we als ongelovigen met geluidwagens gaan rondrijden door de steden van Nederland met de teksten:
TOT OP HEDEN IS NIET BEWEZEN DAT ER GODEN BESTAAN;
DUS WIJ GELOVEN NIET IN GOD/JAH/DONAR/ALLAH/BOEDDHA
ER BESTAAT GEEN ALMACHTIGE