Pakistan-actie 555

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Kochimodo
Bevlogen
Berichten: 2177
Lid geworden op: 14 feb 2008 14:41

Pakistan-actie 555

Bericht door Kochimodo »


Vanavond staan alle politiek-correcte Hilversumse hoofden tijdens de Nationale Actie in een plechtige Pakistan-plooi. Maar hoeveel doneren de bevriende islamstaten aan hun moslimbroeders in Pakistan? 925 lanceert de 'Pompen voor Pakistan'-index. De conclusie mag duidelijk zijn: christenen zijn vrijgeviger dan islamieten.


Tja, zo'n girootje naar 555 kan er natuurlijk even bij inschieten tussen het bommen leggen, moskeeën bouwen en sharia doorvoeren. Na een maand springvloed blijken Westerse landen aanzienlijk meer bij te dragen aan de nood van vijftien miljoen natte pakken in Pakistan dan de bevriende naties in de regio.

Tussenstand
Van de ruim $643 mijoen aan binnengekomen giften komt $155 miljoen van de VS, $65 miljoen uit Engeland en propt de Europese Commissie ook nog eens $54 miljoen in het potje.

Het schuldarme en olierijke Saoedi-Arabië stort een respectabele $74,5 miljoen, maar de emir van Koeweit draagt niet meer dan $5 miljoen aan de collecte bij. Andere moslimbroederstaten laten het bij giften in natura, lees medicijnen over de datum en overtollige medische apparatuur.

925's 'Pompen voor Pakistan'-index
Om te zien wat de donaties van de verschillende moslimlanden nu precies betekenen, is hier de 'Pompen voor Pakistan'-index. In onderstaande tabel leest u - naast de toegezegde bedragen - de hoeveelheid oliedollars die de bijbehorende naties dagelijks uit de grond slurpen.

Via een ingewikkelde wiskundige formule is bovendien berekend met hoeveel minuten aan oliepompen sinds het uitbreken van de ramp deze hulp per land overeenkomt.


Donaties
(in mln)

Olieproductie per
dag (in mln)

Minuten
olieproductie

Saudi-Arabië $74.45 $738.00 145

Koeweit $5.00 $188.14 38

Oman $5.00 $51.43 140

UAE $1.52 $212.26 10

Indonesië $1.00 $75.17 19

Maleisië $1.00 $54.27 27

Iran $0.75 $290.38 4

Qatar $0.40 $81.00 7

Egypte $0.25 $47.81 8

De cijfers zijn op basis van de bevestigde donaties (per 25 augustus 2010) via het heilige-feiten-blog van The Guardian.

Vier minuten
Los van het totale ontbreken van olierijke broederlanden als Algerije, Irak en Jemen, mag duidelijk zijn dat de $74.45 miljoen van Saudi-Arabië bij nader inzien niet zo heel indrukwekkend is. Dat ze in de vier weken na de ramp nog geen tweeënhalf uur van hun pompcapaciteit aan hulp hebben besteed, is niks om over naar huis te schrijven.

Om nog maar te zwijgen over de totale ver-van-mijn-spijkerbedshow die lijkt te heersen in buurland Iran met hun whopping vier minuten. Zij steken hun geld liever in het ontwikkelen van kernenergie kernwapens, iets dat Pakistan tot nu toe ook prioriteit gaf boven het bouwen van dijken.

Ramadan
Helemaal pijnlijk worden de bovenstaande cijfers wanneer je bedenkt dat we op de dit moment midden in de ramadan zitten. In deze periode van kuisheid en naastenliefde is de zogenaamde zakat (het geven aan hulpbehoevenden, een van de vijf zuilen van de islam) extra belangrijk.

En al weet de rechtgeaarde moslim natuurlijk best dat voor deze zakat hetzelfde opgaat als voor onze Moederdag (en hij dus eigenlijk iedere dag zou moeten gelden), dat men nog niet eens de indruk probeert te wekken bij de problematiek betrokken te zijn is op z'n minst opvallend.



Van het oostelijk front geen nieuws.
Give salaam a chance
Of we het erg moeten vinden dat de moslims niet massaal opstaan, en of we eigenlijk wel in een wereld zouden moeten willen leven waarin humanitaire hulp alleen wordt uitgedeeld door degenen die toevallig hetzelfde opperwezen aanbidden, is weer een heel andere discussie.

Nood is nood, een mens is mens, en ook al verklaarde onze eigen minister Van Middelkoop nog niet zo lang geleden dat hij ook liever nette christelijke kindjes in Afrika redde, dan losgeslagen heidenen in de Oost, het lijkt er bijna op dat broederstaat Pakistan nauwelijks de gemoederen bezighoudt.

En al zwemmen ook niet alle moslimslanden in de oliedollars, een blijk van goede wil is toch niet zo heel veel gevraagd. Zo moeilijk moet het bijvoorbeeld niet zijn om een sponsorloop rond de ka'aba, een all-you-can-eat iftar voor het goede doel of Miss Wet Burqa-contest te organiseren.

Geen discussie
Voorlopig blijft het netste jongetje van de klas het land waarvan je zou verwachten dat ze voorlopig liever niets met de moslimwereld van doen hebben. Zonder aarzeling stuurden de VS daags na de overstroming hun chinooks naar het rampgebied om persoonlijk de eerste hulppakketten bij de slachtoffers af te leveren (zou Obama dan toch...).

Zo kritisch als de geluiden in the States ook mogen zijn, bij deze humanitaire ramp was discussie overbodig. Hulp werd geboden, en maar liefst $155 miljoen is inmiddels toegezegd. En het mooist is daarbij bovendien dat er totaal geen strings attached zijn. Mocht het water straks weer zijn gezakt en de Pakistani besluiten een moskee op de rampplek te gaan bouwen, dan mogen ze lekker hun gang gaan.

(J.K., M.S. en C.S.).

Bron
Ik heb niets gegeven en ben ik ook niet van plan wat te geven.
Er bestaat kwaad, dus God is ofwel niet in staat, ofwel niet van zins het op te heffen. Als God het kwaad niet kán opheffen is hij niet almachtig. Als hij het niet wíl opheffen is hij kwaadaardig. Als hij het niet kán of niet wíl opheffen, waarom zou je hem God noemen? (Epicurus)
Gebruikersavatar
Shadow
Forum fan
Berichten: 121
Lid geworden op: 23 aug 2010 20:19

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door Shadow »

Ik heb wel gedoneerd
Gebruikersavatar
The Prophet
Bevlogen
Berichten: 2869
Lid geworden op: 09 mei 2007 14:24
Contacteer:

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door The Prophet »

Afbeelding
Omni Padhni Disney Iceman Acme Leary Marx Illuminatus Christus Clark
Gebruikersavatar
PietV.
Erelid
Berichten: 14510
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door PietV. »

Ik kan het missen en heb wel geld gegeven. Bij alle natuurrampen geef ik geld. Er zijn genoeg organisaties waar ik geen cent aan geef. Principiële stellingnames. Soms speelt daar het dikbetaalde salaris van de directeur een rol in. Of de zendingslust van de mensen die de spullen gaan brengen. Maar in dit geval denk ik dat je met zijn allen miljoenen mensen niet in de steek moet laten. De kans dat het terechtkomt bij een warlord of verdwijnt in de corrupte zakken van het etablissement. Lijkt mij klein.
Religie: Jezelf elke dag voorliegen tot je erin gaat geloven!
Gebruikersavatar
Raven
Bevlogen
Berichten: 1536
Lid geworden op: 01 mar 2007 10:43
Locatie: Sittard
Contacteer:

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door Raven »

Om heel eerlijk te zijn , ik twijfel....
Het zijn wel mensen die ons bloed wel kunnen drinken, ze haten onze vrije westerse samenleving en zouden het liefst overal de islam zien.

Ik voel er weinig voor om geld te geven aan mensen die als ze de kans zouden krijgen ons aan de hoogste boom op zouden knopen.
http://www.merlinscave.tk

As above, so below
Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 11463
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door doctorwho »

PietV. schreef:. Bij alle natuurrampen geef ik geld. .
Ik laat in die gevallen altijd wat belastinggeld overmaken door een volksvertegenwoordiger.

Verder mogen elk jaar een aantal non-profit dingessen op mijn bijdrage rekenen.
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing
Gebruikersavatar
The Prophet
Bevlogen
Berichten: 2869
Lid geworden op: 09 mei 2007 14:24
Contacteer:

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door The Prophet »

The Prophet schreef:Afbeelding
Wat is er met mijn plaatje gebeurd?
Omni Padhni Disney Iceman Acme Leary Marx Illuminatus Christus Clark
appelfflap
Banned
Berichten: 8929
Lid geworden op: 23 mei 2005 17:16

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door appelfflap »

Raven schreef: die ons bloed wel kunnen drinken,
is dat zo of is dat jouw vooroordeel? als je , itt Haiti, nu wel die miljoenen mensen laat creperen dan moet je natuurlijk niet versteld staan als zoiets als de taliban hier slapend rijk van zal worden. Misschien komt dat sommige hier goed uit denkt deze cynicus dan spontaan.
Raven schreef: ze haten onze vrije westerse samenleving en zouden het liefst overal de islam zien.
opnieuw. is dit de realiteit of een vooroordeel en pure propaganda? is de kans niet groter dat die mensen daar ook gewoon mensen zijn die brood op de plank willen hebben, een centimeter vrede en hun eigen stekje geluk (werk, huis, reisje)
Raven schreef: Ik voel er weinig voor om geld te geven aan mensen die als ze de kans zouden krijgen ons aan de hoogste boom op zouden knopen.
kun jij echt over alle 14 miljoen oordelen?
het is wel verbijsterend te zien wat er op poten werd gezet bij vroegere natuurrampen en hoe er nu een hele politiek van propaganda ronddwaalt tegen elke hulp.
tuurlijk zijn er warlords, tuurlijk is er corruptie maar denk je dat dat in Haiti, Indonesie, VS etc niet zo is? in dat geval zijn we wel heel naief
Gebruikersavatar
Alfa
Berichten: 2
Lid geworden op: 24 aug 2010 10:29

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door Alfa »

Ik heb ook eens niet rechtstreeks gegeven moet ik bekennen, wel via mijn belastingafdracht.
Gebruikersavatar
PietV.
Erelid
Berichten: 14510
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door PietV. »

Raven schreef: Het zijn wel mensen die ons bloed wel kunnen drinken, ze haten onze vrije westerse samenleving en zouden het liefst overal de islam zien.
Die zullen er tussen zitten. Maar de meesten hebben het drukker met overleven dan zich politiek te oriënteren op de westerse samenleving.
Religie: Jezelf elke dag voorliegen tot je erin gaat geloven!
Gebruikersavatar
gerard_m
Superposter
Berichten: 5477
Lid geworden op: 21 mei 2010 15:49

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door gerard_m »

het is wel verbijsterend te zien wat er op poten werd gezet bij vroegere natuurrampen en hoe er nu een hele politiek van propaganda ronddwaalt tegen elke hulp.
Ik beh nergens "politieke propaganda" tegen elke hulp gehoord. Ik vraag me ook af wie daar belang bij zouden hebben. Volgens mij is er gewoon een hulpactie voor Pakistan, net als voor Haiti.

Voor zover politiek al meespeelt, wordt er geroepen om juist wél hulp te geven, voordat de Taliban dit doet (maar die zijn in dat geval natuurlijk allang ter plekke bezig, voordat Europa nog eens aan komt kakken).
Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht. (H.M. van Randwijk)
Gebruikersavatar
PietV.
Erelid
Berichten: 14510
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door PietV. »

Alfa schreef:Ik heb ook eens niet rechtstreeks gegeven moet ik bekennen, wel via mijn belastingafdracht.
Vroeger was het 1% van het drempelinkomen. Kwam er bij lange na, niet in de buurt. En in mijn persoonlijke boekhouding hou ik het niet meer bij. Voor incidentele giften ligt de grens nog hoger.
Religie: Jezelf elke dag voorliegen tot je erin gaat geloven!
Gebruikersavatar
LordDragon
Bevlogen
Berichten: 2932
Lid geworden op: 07 aug 2009 18:18

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door LordDragon »

graag in de juiste volgorde de dingen stellen, in de eerste plaats zijn het mensen die het slachtoffer zijn geworden van een natuurramp. Welke religie ze aanhangen zou geen invloed mogen hebben op het helpen van die mensen, het blijven in de eerste plaats hulpbehoevende mensen. En ja het is waar, warlords en schietgrage talibanbaarden zullen hun slagje proberen slagen en de hulp bemoeilijken of overnemen, dat maakt het er niet makkelijker op, maar wil niet zeggen dat er dus maar geen hulp moet gezonden worden.

raven
Raven schreef:Het zijn wel mensen die ons bloed wel kunnen drinken, ze haten onze vrije westerse samenleving en zouden het liefst overal de islam zien.
is dat jouw beeld van de gemiddelde pakistaanse boer die amper kan overleven als er geen overstromingen zijn?
Die mensen zijn dikwijls zelf slachtoffers van de taliban haatbaarden, of wat dacht je met de zeis tegen de ak 47?

MVG, LD.
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.
Gebruikersavatar
Raven
Bevlogen
Berichten: 1536
Lid geworden op: 01 mar 2007 10:43
Locatie: Sittard
Contacteer:

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door Raven »

LordDragon schreef: wat dacht je met de zeis tegen de ak 47?
MVG, LD.
Op 2 meter afstand zou ik er mijn pensioen niet op verwedden,
weet niet of je wel eens een zeis in handen gehad hebt maar... :twisted:
http://www.merlinscave.tk

As above, so below
petals
Ervaren pen
Berichten: 665
Lid geworden op: 29 apr 2010 21:32

Re: Pakistan-actie 555

Bericht door petals »

denk dat ze het beter kunnen krijgen van ons dan van organisaties als de Taliban, die zijn er juist heel goed in om hulp gepaard te doen gaan met zending... zoiets als je hebt geen geld om je kinderen naar school te laten gaan, en het enige onderwijs dat wel te doen is en waar je kids ook nog gratis eten krijgen, is de fundi Koranschool. Een andere reden is om de Koran te ontkrachten, daarin staat namelijk dat de enigen die zorgen voor wezen en armen de gelovigen zijn ;-).
Plaats reactie