Pagina 1 van 1

slakken

Geplaatst: 14 jul 2005 10:04
door doctorwho
Onderstaand stuk kwam ik oop een ander forum tegen. Het is van de hand van de cef van het heelal .

De Australische landslak

Creationisten verdedigen net iets te veel grappige nonsens om ernstig genomen te worden. Een letterlijke interpretatie van bijbelse verhalen — voor creationisten de historische waarheid — leidt echter tot hilarische taferelen als u zich dat probeert voor te stellen. Neem de legende van de Ark van Noach. Volgens de bijbel bracht deze Ark dertigduizend diersoorten in veiligheid. Twee exemplaren van elke diersoort zouden er zijn ondergebracht op een oppervlakte van ongeveer 165 x 27,5 x 16,5 meter: twee olifanten, twee muggen, twee leeuwen, twee zeeduivels, twee vlooien, twee varkens, twee konijnen, en ga zo maar door. Die moeten allemaal van water en voedsel voorzien worden om massale sterften te voorkomen (tenzij de creationisten voor een keer de wetten van de natuur laten meespelen). Al die diersoorten moeten na een tijdje ook hun rotzooi kwijt, wat in het geval van de olifant niet niks is. Nog meer problemen stellen zich voor de zoetwatervissen. Hoe konden die de zondvloed overleven, en waar zijn die ondergebracht?
Maar stel u de Australische landslak voor. Die zou dus helemaal van Australië naar Turkije moeten kruipen, doet daar twintigduizend jaar over, moet tijdens zijn tocht de Indische oceaan oversteken. Aangenomen dat een landslak kan zwemmen, kan hij niet eens tegen zout water. Eenmaal op de Maladiven aangekomen, moet hij nog eens tienduizend jaar kruipen om tot bij de Ark te geraken. Van de creationisten krijgt hij maar zesduizend jaar tijd. Zouden we de dierenbescherming niet even bellen?
Gelukkig heeft onze landslak een beetje gezelschap, want ze zijn met twee.
U zult schrander opmerken dat er vast andere routes zijn. Helaas, naar verluidt zagen zij de weg over het Himalaya-gebergte minder goed zitten.
Nog een ander probleem stelt zich. Van die dertigduizend diersoorten in de bijbel, zijn er tegenwoordig al miljoenen diersoorten op deze aardbol. Waar komen die plots vandaan, lang na de zogenaamde schepping? Geëvolueerd misschien?

Geplaatst: 14 jul 2005 10:51
door Tim Spaan
Ironisch genoeg heb ik een verklaring hiervoor ('hiervoor' wil zeggen: een verklaring hoe slakken grote afstanden over zout water kunnen afleggen.) gevonden in de Origin. Ouwe Charles had het over de verspreiding van diersoorten en vermelde er daarbij dat slakke-eitjes vervoerd kunnen worden in modderkluiten aan de poten van vogels. Ook kunnen volwassen slakken hun huis afsluiten met een vliesje en zo ongeveer een week blijven drijven.
Natuurlijk hield dit geen verband met het hoe en wat van de zondvloed, daar hield men zich nog niet mee bezig, maar Darwin zocht naar een verklaring waarom er slakken voorkwamen op geïsoleerde eilanden, omringt door zout water...

Geplaatst: 14 jul 2005 11:01
door Kalebas
Tim Spaan schreef:Ironisch genoeg heb ik een verklaring hiervoor ('hiervoor' wil zeggen: een verklaring hoe slakken grote afstanden over zout water kunnen afleggen.)
Dit probleem is dus opgelost. Blijft het nog wel een gek gezicht, 2 pinquins en 2 ijsberen op weg naar de ark, dwars door de woestijn. En hopelijk had Noach een airco aan boord. :mrgreen:

Re: slakken

Geplaatst: 14 jul 2005 12:25
door Devious
doctorwho schreef:Onderstaand stuk kwam ik oop een ander forum tegen. Het is van de hand van de cef van het heelal .
Wat je hier beschrijft lijkt heel veel hierop http://www.freethinker.nl/ark.htm

Vriendelijke groet...

Geplaatst: 14 jul 2005 23:27
door lanier
Of lees het topic:
http://www.freethinker.nl/forum/viewtopic.php?t=196
En hopelijk had Noach een airco aan boord.
Niet nodig op bijna 9km hoogte; ga maar na hoe de toestand op de Mount Everest is. Ik denk eerder dat zuurstofmaskers onmisbaar waren en een kachel voor de dieren die uit de warmere streken kwamen.