Het zou kunnen dat de crises daar toeslaat, er wonen vooral negers in dat deel en die hebben minder vaak vaste contracten dan anderen. Overigens gaan er steeds meer Marrokanen en Turken in die buurten wonen. Blanken zie je er ook wel, maar die zitten in bepaalde gedeeltes en in de betere huizen. Niet in de hoogbouw, en daar zitten problemen.
Ik wou in ieder geval even zeggen: het beeld dat nu van deze buurt word neergezet, klopt niet. Een deel van de jeugd is daar duidelijk onstpoort, maar in het algemeen is het een buurt met veel gezinnen en veel rust. Wel laat het ouderlijk toezicht daar enorm te wensen over en is er niemand die kinderen aanspreekt op hun gedrag. Op zich hebben die kinderen ook alle ruimte daar, maar sommige leren dan nooit met grenzen omgaan.
Waarschijnlijk moeten ze daar een paar wapenhandelaren oppakken, immers: hoe komen die pubers aan wapens????
Overigens is de plek waar dit gebeurd is vlakbij een Moskee, waar iedere dag rond de 30 Nigeriaanse illegalen zitten, die huren vaak ergens een bed en hebben slechts 8 uur per dag een huis. In het weekend zitten ze dus buiten, want in De Bijlmer is bijna niets te doen zeker niet als je weinig geld hebt.
Het is absoluut een buurt met gebruiksaanwijzing, maar niet gevaarlijker dan andere delen van Amsterdam met grote naam. Het is er veiliger dan in het centrum.
Een hooggeplaatste Politie man legde een relatie met gangsterrap. Wellicht is die er ook, maar ik vind het een domme uitspraak. Als ik 's avonds in de metro naar huis zat ( ik liep iedere dag vlak langs die plek ) , en er zaten wat jongens te rappen, was dat alleen maar leuk. Die jongens voelen zich nu aangesproken, terwijl de rap in zijn algemeen juist 1 van de goede dingen is die daar gebeurd. Dat sommige rap de verkeerde zaken verheerlijkt is niet handig, maar timing van de uitspraken is dom.
Het gebeurde is pas net gebeurd, de familie is nog aan het huilen en dan zo'n uitspraak
Overigens, het grootste tuig wat ik daar gezien heb was blank. Kleine groepjes asocialen die de hele dag lopen te zuipen en met gevaarlijke honden rondlopen. Tenminste, die types vond ik het meest bedreigend overkomen.