Dokter Bibber 2.0

Moeilijke ethische vraagstukken.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Fenomeen
Superposter
Berichten: 6026
Lid geworden op: 15 feb 2004 10:53
Locatie: Rotterdam

Dokter Bibber 2.0

Bericht door Fenomeen » 19 mei 2009 18:14

De Morgen schreef:'Verpleegsters' in sm-kliniek van 'dokter Steve' riskeren tot 30 maanden
Het openbaar ministerie heeft celstraffen tot dertig maanden en 5.500 euro boete gevorderd voor vijf vrouwen die assisteerden bij bizarre operaties in de sadomasochistische sfeer. De ingrepen vonden plaats in de illegale kliniek van de inmiddels overleden Duitser Karsten Schmidt, beter gekend als 'dokter Steve'.

Daar de man overleden is, stonden vandaag enkel zijn 'verpleegsters' terecht voor de correctionele rechtbank van Antwerpen. 'Dokter Steve' opereerde van 2000 tot 2006 vanuit Borgerhout en richtte vervolgens een operatiekwartier in op het Antwerpse Zuid. In 2007 kreeg de politie lucht van zijn praktijken en werd de sekskliniek opgedoekt.

'Dokter Steve' verwijderde teelballen en naaide 5 vagina's dicht
Via tal van operatiefilms werden de beklaagden geïdentificeerd. Zij staan terecht voor het onwettig uitoefenen van de geneeskunde en het toebrengen van slagen en verwondingen. De operaties die in de sekskliniek plaatsvonden, tarten elke verbeelding. Zo verwijderde 'dokter Steve' teelballen (kostprijs: 2.000 euro) en naaide hij vagina's dicht. De beklaagden assisteerden hem en voerden zelf kleinere ingrepen uit.

Sommigen waren sm-meesteres en hadden dokter Steve zo leren kennen. Het was volgens hen allemaal vrij onschuldig begonnen met "nursing", een soort van rollenspel. Dokter Steve verlangde echter meer en begon nepoperaties uit te voeren, die hij filmde en verkocht via het internet. Al gauw waagde hij zich ook aan echte operaties, ook al was hij geen echte dokter.

De beklaagden kregen 150 euro per ingreep, een peulschil vergeleken met het geld dat hij verdiende met de verkoop van de foto's en beelden via internet. Vonnis op 12 juni.
Dit onderwerp hebben we in ieder geval nog nooit gehad voor zover ik weet.
Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another - Madonna

Gebruikersavatar
Kitty
Ontoombaar
Berichten: 11282
Lid geworden op: 23 aug 2006 17:31

Bericht door Kitty » 19 mei 2009 22:35

Zij staan terecht voor het onwettig uitoefenen van de geneeskunde en het toebrengen van slagen en verwondingen.
Dat zij terecht staan tot het ongeoorloofd uitoefenen van de geneeskunde vind ik geheel legitiem. En dat ze terecht staan voor het toebrengen van blijvende verminking ook.
Dat mensen met extreme triggers of kicken tegen zichzelf beschermd dienen te worden, en dan heb ik het over degenen die de operaties ondergingen, daar kun je natuurlijk over discussiëren. Hoewel je hier niet echt van slachtoffers kunt spreken, aangezien er sprake is van volwassenen die hier toch zelf voor kozen. Of je dit soort idiote praktijken toe moet staan is natuurlijk ook de vraag.
Ik vind zelf van niet, aangezien mensen inderdaad zover kunnen gaan in hun extreme verlangens en zich dus laten verminken. Daarnaast zijn dit soort verminkingen niet meer terug te draaien en kan een diepe submissieve roes zorgen voor onomkeerbare schade waar men absoluut spijt van kan krijgen. De behandelaars/daders zouden dus beter moeten weten dan mensen dit aan te doen, ook al willen ze dit zelf. Dit heeft dus in principe niet veel met SM te maken zoals dat normaliter wordt bedreven, maar veel meer met winstbejag zonder zich te bekommeren om de submissieve medespelers.
Alle gebondenheid kan vrijheid heten, zolang de mens de banden niet voelt knellen. (naar Erasmus)

Il n’y a que les imbéciles qui ne changent jamais d’avis ... (Jacques Brel)

En de mens schiep God en dacht dat dat goed was.

Samante

Bericht door Samante » 19 mei 2009 23:42

Wat raar dat die ingrepen niet werden vergoed door de zorgverzekeraars. Valt dit niet onder alternatief genezen? /sarcasmemode off/

Gebruikersavatar
Kitty
Ontoombaar
Berichten: 11282
Lid geworden op: 23 aug 2006 17:31

Bericht door Kitty » 19 mei 2009 23:52

Je kunt je ook afvragen hoe gek lui zijn die dit soort films kopen.
Alle gebondenheid kan vrijheid heten, zolang de mens de banden niet voelt knellen. (naar Erasmus)

Il n’y a que les imbéciles qui ne changent jamais d’avis ... (Jacques Brel)

En de mens schiep God en dacht dat dat goed was.

Gebruikersavatar
Fenomeen
Superposter
Berichten: 6026
Lid geworden op: 15 feb 2004 10:53
Locatie: Rotterdam

Bericht door Fenomeen » 20 mei 2009 00:04

Kitty schreef: Dat zij terecht staan tot het ongeoorloofd uitoefenen van de geneeskunde vind ik geheel legitiem.
Dat het ziekenfonds dit niet zou vergoeden wist men.
En dat ze terecht staan voor het toebrengen van blijvende verminking ook.
Discutabel punt. Zie de diverse besnijdenistopics.
Dat mensen met extreme triggers of kicken tegen zichzelf beschermd dienen te worden, en dan heb ik het over degenen die de operaties ondergingen, daar kun je natuurlijk over discussiëren.
Inderdaad.
Ik heb daarnet LSD besteld, daarvan menen sommigen ook dat men mij daarvoor moet beschermen. (nergens voor nodig :twisted:)
Hoewel je hier niet echt van slachtoffers kunt spreken, aangezien er sprake is van volwassenen die hier toch zelf voor kozen.
Maar er is wel sprake van een dader?
Of je dit soort idiote praktijken toe moet staan is natuurlijk ook de vraag.
Dat zeiden ze is Moskou vorige week ook tijdens de homodemonstratie.
Ik vind zelf van niet, aangezien mensen inderdaad zover kunnen gaan in hun extreme verlangens en zich dus laten verminken. Daarnaast zijn dit soort verminkingen niet meer terug te draaien en kan een diepe submissieve roes zorgen voor onomkeerbare schade waar men absoluut spijt van kan krijgen.
Is dit anders bij borstvergotingen in Hollywood? (flinke tetten dus)
De behandelaars/daders zouden dus beter moeten weten dan mensen dit aan te doen, ook al willen ze dit zelf. Dit heeft dus in principe niet veel met SM te maken zoals dat normaliter wordt bedreven, maar veel meer met winstbejag zonder zich te bekommeren om de submissieve medespelers.
Deze is moeilijker, behalve dat ik dat ook geen huis tuin en keuken SM kan noemen.
Humo schreef:Zeven jaar lang sneed en boorde de Duitse chirurg Karsten Schmidt, alias dokter Steve, er in het grootste geheim op los. Geen wens was hem te gek, maar ook na zijn schielijke overlijden blijven ex-patiënten en medewerkers hem eren: 'Er kan nooit iets zijn gebeurd tegen de wil van de patiënt in, want er werd geen verdoving gebruikt.'
Leuk is dit, tante Kitty zie ik een aantal dubieuze uitspraken doen (die ik volkomen begrijp, ik vind een oorbel al iets heel engs, ben verder heel ruimdenkend maar ben je niet een beetje van slag als je dit doet is wat ik mij ook afvraag) maar het is weer niet zo eenvoudig als het in eerste instantie lijkt. :?
Het lijkt mij een ideaal 'ja maar' topic voor Theoloog, waar is ie eigenlijk?
Die is veel beter in deze vorm van discussie. ;)
Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another - Madonna

Gebruikersavatar
Kitty
Ontoombaar
Berichten: 11282
Lid geworden op: 23 aug 2006 17:31

Bericht door Kitty » 20 mei 2009 00:36

Het gaat er eigenlijk om of je alles wat mensen zelf willen moet toestaan. Waar ligt de grens en dient er wel een grens te zijn als alle spelers in het spel hier vrijwillig en op eigen verzoek in meespelen. Waarom mag je iemand die enorme tieten wil, om even Fenomeens voorbeeld te noemen, wel opereren. Hoe heette ze ook alweer, die vrouw met die extreem grote borsten? Ze werd er niet oud mee. Is dat niet ook verminking? En heeft ze hier ook niet dik aan verdiend en met haar vast ook een hoop anderen? En het verwijderen van teelballen, op eigen verzoek, is dan wel een misdaad?
Hoewel ik dit soort praktijken afkeur, en het ziek noem, is dit toch wel iets om over na te denken. Je kan hier ook nog je afvragen hoe vrij een mens is om te doen met zijn leven wat hij zelf wil, zonder daar anderen (onvrijwillig) mee te schaden?

Waar bij mij het punt ligt is het vermogen om zaken te overzien. Het wegvallen wellicht van het verstandelijk denkvermogen in de trigger en de overweldigende roes van het masochisme dat dus kennelijk in bepaalde gevallen zeer extreme vormen kan aannemen. In hoeverre ben je nog toerekeningsvatbaar als je zo in je masochisme verstrikt raakt dat je jezelf wenst te verminken? En mag je daar als tegenovergestelde partij, de sadist, dan gebruik van maken? Het gaat er dus om, weet iemand wel wat hij doet als hij zijn gevoel, want masochisme is gevoel, laat heersen over zijn verstand? En moet je als sadistische partij, als je het over SM hebt, daar dan geen rekening mee houden? Dus nogmaals stel ik mij de vraag of je nog wel humaan bezig bent als je mensen, ook wanneer zij dit zelf zeggen te willen, blijvende schade aandoet, terwijl je er ook nog dik aan verdient?

Een regel in de SM, wanneer je dat op een verstandige en humane manier bedrijft, is toch je verstand erbij houden en elke 'wens' van de sub niet zomaar invullen maar altijd je afvragen of je hem/haar niet schaadt met het invullen van die wens die namelijk niet verstandelijk wordt gemaakt maar uit gedrevenheid door een overweldigend masochistisch verlangen. Blijvende schade hoort in de SM-wereld not done te zijn. En dit vind ik een regel die je als dominante partij niet mag overtreden, de wens van de sub mag deze regel niet breken omdat die wens niet uit het verstand komt maar gestuurd wordt door een emotie en een seksuele drive en vaak is deze wens ook een 'momentopname' hoewel dat moment een uur, dag, weken, maanden of jaren kan beslaan. Maar op een gegeven moment kan je dus tot bezinning komen en is het nooit meer terug te draaien.
Alle gebondenheid kan vrijheid heten, zolang de mens de banden niet voelt knellen. (naar Erasmus)

Il n’y a que les imbéciles qui ne changent jamais d’avis ... (Jacques Brel)

En de mens schiep God en dacht dat dat goed was.

Gebruikersavatar
Fenomeen
Superposter
Berichten: 6026
Lid geworden op: 15 feb 2004 10:53
Locatie: Rotterdam

Bericht door Fenomeen » 20 mei 2009 00:53

Kitty schreef:Het gaat er eigenlijk om of je alles wat mensen zelf willen moet toestaan.
Ja.
Waar ligt de grens en dient er wel een grens te zijn als alle spelers in het spel hier vrijwillig en op eigen verzoek in meespelen.
Het probleem is dat ik hier voor anderen moet bepalen waar de grens ligt en er tevens sprake is van vrijwillig gedrag.
Dat kan ik niet, daarom was het bovenstaande antwoord heel makkelijk.
Het geinige is, als baptisten voor ons (FT-ers) bepalen waar de grens ligt mbt ons zondigen dat wij daar niet onverdeeld gelukkig mee zijn. ;)
Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another - Madonna

Gebruikersavatar
Fenomeen
Superposter
Berichten: 6026
Lid geworden op: 15 feb 2004 10:53
Locatie: Rotterdam

Bericht door Fenomeen » 20 mei 2009 01:07

Kitty schreef:En het verwijderen van teelballen, op eigen verzoek, is dan wel een misdaad?
De Humo kan dat leuker verwoorden dan ik:
Humo schreef:'Het Antwerpse gerecht heeft een illegaal ziekenhuis opgedoekt waar sadomasochistische operaties zouden zijn uitgevoerd. Patiënten konden er voor de kick tegen betaling testikels laten amputeren, een besnijdenis laten uitvoeren, een rectaal onderzoek laten doen...'
Geen van drieen lijkt mij een aantrekkelijke gedachte maar ik ga pas steigeren bij die teelballen, rectale onderzoeken genoeg gezien bij BNN en zo'n besnijdenis dat is volgens mij tsjakkaa en dan is het gedaan.
Humo schreef:'Een voorbeeldje: iemands scrotum wordt opengesneden, hij mag eventjes zijn eigen teelballen van dichtbij bekijken, en daarna wordt het boeltje weer dichtgenaaid.'
OMG, ik denk dat ik van m'n graat zou gaan.
Ik vind dat bij dieren al eng. :D
Hoewel ik dit soort praktijken afkeur, en het ziek noem, is dit toch wel iets om over na te denken. Je kan hier ook nog je afvragen hoe vrij een mens is om te doen met zijn leven wat hij zelf wil, zonder daar anderen (onvrijwillig) mee te schaden?
Mij doet het gevoelsmatig meer denken aan die zaak van die kannibaal in Duitsland en een beetje aan barebackparty's, niet zozeer aan SM.
Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another - Madonna

Plaats reactie