Pagina 1 van 3
Oersoep opnieuw tot leven gewekt.
Geplaatst: 09 mei 2009 15:42
door Fish
'Zoeken naar Leven'
16 maart 2009
Wat is leven eigenlijk? En hoe is het ontstaan van leven ooit mogelijk geweest? Hoe veel kans is er op leven elders in het heelal en hoe zou dat eruit kunnen zien? De interactieve tentoonstelling 'Zoeken naar Leven' in science center Nemo neemt de bezoeker mee naar het allereerste begin van het leven op aarde, zo'n 3,7 miljard jaar geleden.
Het hart van de tentoonstelling wordt gevormd door een herhaling van het beroemde Miller-Urey-experiment uit 1953, uitgevoerd onder leiding van Spinoza-winnaar prof. Bert Meijer (Instituut voor Complexe Moleculaire Systemen, TU/e). Dit experiment is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van NWO Chemische Wetenschappen.
Samen met het gebied Exacte Wetenschappen wordt ook gewerkt aan de opzet van een programma Astrochemie, dat zich richt op onderzoek naar de bouwstoffen en het ontstaan van het leven.
Ik wist trouwens niet dat het Miller-Urey-experiment toendertijd maar 12 dagen heeft geduurt.
Nu moeten we 5 jaar wachten.
http://www.nwo.nl/nwohome.nsf/pages/NWOA_7Q7DF3
Geplaatst: 09 mei 2009 20:28
door Raven
Het experiment leverde toendertijd ook alleen aminozuren op GEEN levende cellen..
Misschien vandaar die 5 jaar..
(Ik persoonlijk denk dat ze kunnen wachten tot ze een ons wegen)
Geplaatst: 09 mei 2009 21:32
door Deseo!
@ Raven
Heb je überhaupt de link aangeklikt? Ik betwijfel het...:
Bron: NWO - Oersoep opnieuw tot leven gewekt op tentoonstelling 'Zoeken naar Leven' schreef:
Het experiment anno nu.
In NEMO wordt de opstelling van Miller en Urey op veilige wijze nagebouwd. Er wordt bijvoorbeeld geen kokend water gebruikt, maar water op kamertemperatuur. De vonken worden beheerst, elke 2 seconden, afgegeven. Het geheel wordt luchtdicht afgesloten. De glazen bol blijft vijf jaar onaangeroerd, om daarna te ontdekken of er misschien veel complexere bouwstenen van het leven zijn ontstaan.
Aan de Technische Universiteit Eindhoven wordt een parallel experiment uitgevoerd. Alleen wordt daar gevarieerd met onder meer het soort gassen. De uitkomsten van deze experimenten worden in NEMO bekendgemaakt.
Geplaatst: 09 mei 2009 23:03
door Blackadder
Zou het duur zijn om zo'n opstelling te maken? Ik zou het beter vinden als ze er een heleboel maakten, dan kunnen ze er om de paar maanden eens eentje open maken om te kijken hoe het gaat.
Geplaatst: 09 mei 2009 23:06
door Theoloog
Raven schreef:Het experiment leverde toendertijd ook alleen aminozuren op GEEN levende cellen..
Misschien vandaar die 5 jaar..
(Ik persoonlijk denk dat ze kunnen wachten tot ze een ons wegen)
Hoezo? Zijn de magische oerkrachten uitgewerkt? Zitten Odin en Freia tegenwoordig op hun bips?
De kosmos is de kosmos.
Geplaatst: 09 mei 2009 23:09
door Raven
Theoloog schreef:Raven schreef:Het experiment leverde toendertijd ook alleen aminozuren op GEEN levende cellen..
Misschien vandaar die 5 jaar..
(Ik persoonlijk denk dat ze kunnen wachten tot ze een ons wegen)
Hoezo? Zijn de magische oerkrachten uitgewerkt? Zitten Odin en Freia tegenwoordig op hun bips?
De kosmos is de kosmos.
Leven creeren uit dood materiaal gaat niet zomaar
Je hoeft me niet te geloven hoor, de tijd zal aantonen dat ik op dit punt gelijk heb.
Geplaatst: 09 mei 2009 23:10
door Raven
Blackadder schreef:Zou het duur zijn om zo'n opstelling te maken? Ik zou het beter vinden als ze er een heleboel maakten, dan kunnen ze er om de paar maanden eens eentje open maken om te kijken hoe het gaat.
welnee

en het experiment is zeker interessant..
je zou het zo thuis kunnen doen .. het enige probleem is het steriel maken en houden van je opstelling... maar da's met een snelkookpan wel op te lossen.
Geplaatst: 10 mei 2009 21:19
door Fish
Raven schreef:Blackadder schreef:Zou het duur zijn om zo'n opstelling te maken? Ik zou het beter vinden als ze er een heleboel maakten, dan kunnen ze er om de paar maanden eens eentje open maken om te kijken hoe het gaat.
welnee

en het experiment is zeker interessant..
je zou het zo thuis kunnen doen .. het enige probleem is het steriel maken en houden van je opstelling... maar da's met een snelkookpan wel op te lossen.
Met een snelkookpan? Leg uit?
Geplaatst: 10 mei 2009 21:33
door PietV.
Fishhook schreef:
Met een snelkookpan? Leg uit?
Ik ben ook erg benieuwd naar de proefopstelling van Raven. Graag alle details.
Dat wordt smullen.
Lees eerst deze blog maar eens, basiskennis abiogenesis
http://www.volkskrantblog.nl/bericht/245913
Geplaatst: 10 mei 2009 21:57
door Fish
Er zit water, waterstof, amoniak en methaan in die bol.
Ik had gedacht dat er wel meer chemicaliën en mineralen in de oersoep zouden zitten?
Geplaatst: 11 mei 2009 08:37
door Raven
een snelkookpan kan je als autoclaaf gebruiken

Geplaatst: 11 mei 2009 12:29
door doctorwho
p.vroon schreef:Fishhook schreef:
Met een snelkookpan? Leg uit?
Ik ben ook erg benieuwd naar de proefopstelling van Raven. Graag alle details.
Dat wordt smullen.
Lees eerst deze blog maar eens, basiskennis abiogenesis
http://www.volkskrantblog.nl/bericht/245913
Ik zal vast een tipje van de sluier oplichten, hoewel ik meer voor slow food ben.

Geplaatst: 11 mei 2009 22:50
door Fish
Raven schreef:een snelkookpan kan je als autoclaaf gebruiken

Tot je het gas uitzet.
Geplaatst: 12 mei 2009 08:56
door Raven
Fishhook schreef:Raven schreef:een snelkookpan kan je als autoclaaf gebruiken

Tot je het gas uitzet.
Je kan er dus dingen mee steriliseren slimmerik
als je de hele handel goed uitgloeit en met een stuk of 4 branders werkt lukt het misschien wel om de boel steriel te houden voordat je opstelling in elkaar zit.
Geplaatst: 12 mei 2009 09:14
door PietV.
Blijven we bij abiogenese en haar experimentele onderbouwing of gaan we straks een kookcursus organiseren. Bakken, braden en frituren worden gegeven in de babbelbox.
Chef-kok Piet