In Een vandaag van dinsdag 23 september 2008:
"Exclusief interview moslimcartoonist. Zijn werk is niet te vergelijken met de cartoons uit Denemarken die tot wereldwijde protesten leidden. Maar toch maakt de Nederlandse Marokkaanse kunstenaar M'Hamed Abbtoy ook provocerende cartoons over de islam. Vooral de extremisten, die volgens hem de islam misbruiken, krijgen er in zijn cartoons van langs."
Eindelijk dan kritiek op de islam van een moslim. Een verademing om te zien.
Het item begint na 20.14 minuten.
Moslim cartoonist uit kritiek op islam
Moderator: Moderators
Stevige kritiek op het moslimextremisme en de Nederlandse regering.
Sinds eind vorig jaar publiceert het multiculturele opinieblad Contrast zijn cartoons, waarin hij waarschuwt tegen het oprukkende moslimextremisme.
Abbtoy heeft eveneens harde kritiek op de Nederlandse regering. ‘Die heeft toegestaan dat bepaalde imams uit Noord-Afrika en het Midden-Oosten hun fundamentalistische boodschap in Nederland kunnen verkondigen. Ze kunnen hier zelfs boeken verspreiden die in islamitische landen verboden zijn.’
Dit even ter aanvulling op Samente’s post.Want juist Berber-jongeren zijn kwetsbaar voor de praatjes van fundamentalisten, stelt Abbtoy. ‘Er wordt enorm op Marokkaanse jongeren afgegeven. Ze voelen zich ongewenst, dat maakt hen gemakkelijke prooien voor extremisten.
Fuck met alles.
-
appelfflap
- Superposter
- Berichten: 6478
- Lid geworden op: 23 mei 2005 17:16
Re: Moslim cartoonist uit kritiek op islam
gebeurt al langerSamante schreef: Eindelijk dan kritiek op de islam van een moslim. Een verademing om te zien.
Het item begint na 20.14 minuten.
bekend met de axes of evil comedy tour?