Een ander geluid

Discussies over de Islam.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Paul.j
Berichten: 4
Lid geworden op: 23 okt 2007 11:46

Een ander geluid

Bericht door Paul.j » 15 nov 2007 16:45

Een totaal ander geluid dan van het type “islam is de waarheid” komt van de hand van schrijfster Nahed Selim. Mensen als Nahed Selim getuigen van grote moed en zelfkritiek om openlijk tot deze inzichten te komen. Het zal haar niet dank worden afgenomen maar toch is dit het geluid uit de interne keuken van de islam dat we mi. nodig om het debat verder open te trekken.
Teksten een God onwaardig Verzwijgen helpt niet, ontkennen evenmin
Nahed Selim

Het is niet zonder schaamte dat ik deze hatelijke koranteksten citeer. Een plaatsvervangende schaamte natuurlijk, voor de auteur(s) ervan. Ik kom veel koranteksten tegen die ik een God onwaardig vind. Enkele taalgeleerden en literaire critici – zoals de bekende Egyptische auteur Taha Hoessein (1889-1973) – hebben deze kwestie al in de vorige eeuw voorzichtig aan de orde gesteld. Er bestaan zulke grote verschillen in taal, stijl en inhoud tussen de teksten uit Mekka en die uit Medina dat er twijfel is gerezen of ze allemaal wel van dezelfde auteur zijn. Het is niet ondenkbaar, volgens sommige kritische moslims, dat ten minste een deel van de Koran later is verzonnen of opgetekend.
Zelf kan ik moeilijk geloven dat de God die de ene keer barmhartig is voor iedereen, ook voor atheïsten, Joden en christenen, de andere keer zo vijandig doet tegenover niet-moslims. Ik weet dat sommige andere moslims mijn schaamte delen, en daarom die teksten proberen te verzwijgen of zelfs te ontkennen.
http://www.trouw.nl/deverdieping/letter ... n#readmore

Gebruikersavatar
robindr
Forum fan
Berichten: 280
Lid geworden op: 11 mar 2007 15:03

Bericht door robindr » 15 nov 2007 17:29

Ik voorspel een fatwa van een of andere fundamentalistische moefti... Of minstens toch een luidruchtig Allahu Akbar-protest...

Wie trouwens een beeld van de gematigde moslims wil opvangen, kan vrijdagavond (of maandagnacht) kijken naar De Weg naar Mekka (ik blijk er wel aandelen van te bezitten :-)) op Canvas.

Jan Leyers interviewt er blijkbaar enkele Alevieten.
[...]
In Ankara trekt Jan naar de plaatselijke Imam Hatip school. En deze religieuze onderwijsinstelling lapt de regeltjes van Atatürk vierkant aan zijn laars: de hoofddoek is verplicht, Koranlessen zijn in het Arabisch, en alle wetenschap in strijd met de Koran wordt uit het leerpakket geschrapt. Maar in Ankara ontdekt Jan ook een heel andere kijk op de islam. Want de Alevieten gaan zelden naar de moskee, dragen geen hoofddoek en vieren hun eigen feestdagen. Jan trekt naar Hacibektas, het Alevitische bedevaartsoord. Slechts één vraag spookt door zijn hoofd: zijn Alevieten eigenlijk wel moslims?
http://multiblog.vrt.be/dewegnaarmekka/ ... -ataturck/

http://multiblog.vrt.be/dewegnaarmekka/ ... alevieten/
Life is but a momentary glimpse of the wonder of the astonishing universe, and it is sad to see so many dreaming it away on spiritual fantasy.
- Carl Sagan -

Gebruikersavatar
MOODY BLUE
Diehard
Berichten: 1080
Lid geworden op: 22 apr 2006 19:10

Bericht door MOODY BLUE » 16 nov 2007 00:11

Nahed Selim wordt op diverse forae verketterd door Marokkaanse gelovigen.
Afbeelding

I'm more than that, I know I am, at least, I think I must be.

There you go man, keep as cool as you can.

Plons
Bevlogen
Berichten: 1888
Lid geworden op: 26 apr 2007 02:58

Bericht door Plons » 16 nov 2007 13:11

Jammer is dat zeg, een zeer intollerante houding die je vaker ziet op fora. Wat ik me afvraag hoe buurman moslim of collega moslim daarop reageren ? Zijn hun net zo stijfkoppig, intollereant en zien ze iedere kritiek als een aanval (of als twijfel zaaien) op hun geloof ?
Fuck met alles.

fbs33
Bevlogen
Berichten: 3367
Lid geworden op: 28 feb 2006 19:11

Bericht door fbs33 » 16 nov 2007 13:27

Plons schreef:Jammer is dat zeg, een zeer intollerante houding die je vaker ziet op fora. Wat ik me afvraag hoe buurman moslim of collega moslim daarop reageren ? Zijn hun net zo stijfkoppig, intollereant en zien ze iedere kritiek als een aanval (of als twijfel zaaien) op hun geloof ?
Zolang hun geloof hen door de boze buitenwereld als een soort mensen-merk wordt opgestempeld.......wél...denk ik.
Nú zullen zij wel vluchten achter hun veronderstelling, "dat vrouwen niet tot denken in staat zijn"

Gebruikersavatar
Elberfeld
Forum fan
Berichten: 423
Lid geworden op: 29 mar 2005 11:37

Bericht door Elberfeld » 17 nov 2007 04:09

MOODY BLUE schreef:Nahed Selim wordt op diverse forae verketterd door Marokkaanse gelovigen.
Jammer genoeg wel:

zie http://forums.marokko.nl/showthread.php?t=1594808 al ontspoort de discussie daar als gebruikelijk daar met sneltreinvaart.
"Wie ben ik? Wat doe ik hier? Waar is mijn Roddelflop?"
Uit: "Donald Duck: Een geniale weddenschap"
Door Mau Heymans en Kirsten De Graaf

Plaats reactie