Bijbel in de ramsj

Voor de mensen die depressief worden van alle ellende in de media, een forum met alleen positief nieuws.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
a.r.

Bijbel in de ramsj

Bericht door a.r. » 05 nov 2007 12:52

Ik vond onderstaand artikel onder het kopje “Overig nieuws” op Nu.nl en juist na alle discussie van de afgelopen weken en vooral dagen op het forum, wil ik de lezers van het forum dit bericht niet onthouden. :lol:
Treffend in deze is m.i. dat het een wanhoopspoging lijkt te zijn, om deze voormalig opgedrongen bestseller, in de ramsj nog wat geld op te laten brengen, zodat betreffende uitgever de winter door kan komen………

Bron: Nu.nl

Bijbel wordt boek van en voor iedereen
Uitgegeven: 2 november 2007 15:35
Laatst gewijzigd: 2 november 2007 16:18

DOORN - De Bijbel wordt steeds meer een boek van en voor iedereen. Steeds minder mensen zien het heilige boek van de christenen als Gods onfeilbaar woord, maar het percentage mensen dat de Bijbel als wereldliteratuur beschouwt en hem daarom leest, neemt juist toe.

Dat constateerde onderzoeker Gert de Jong van het kerkelijk onderzoeksinstituut Kaski vrijdag in Doorn op een bijeenkomst over de inburgering van De Nieuwe Bijbelvertaling, die drie jaar geleden verscheen.

Hij sprak van 'ontkerkelijking' van de Bijbel. Van een boek van het christendom, en daarmee van de kerk, wordt het een boek dat ook niet-christenen ter hand nemen. Ondanks de ontkerkelijking blijft het bezit van de Bijbel stabiel.

Spiritualiteit

De Jong zei dat de Bijbel de moderne mens op drie manieren kan helpen in zijn behoefte aan spiritualiteit. Het boek is allereerst een bron van waarheid en wijsheid.

Verder kan de Bijbel als sleutel dienen om de hedendaagse cultuur te begrijpen en ten slotte kan hij mensen helpen te beseffen wat goed handelen is.

Toegankelijke taal

De Jong noemde het belangrijk dat de Bijbel sinds drie jaar in een toegankelijke taal beschikbaar is. De Nieuwe Bijbelvertaling heeft volgens hem alles in zich om ingeburgerd te raken.

Uit een serie onderzoekingen van het NIPO blijkt dat zij ertoe heeft geleid dat het heilige boek van de christenen meer wordt gelezen. Volgens De Jong komt dat mede doordat de publicatie van het boek drie jaar geleden met veel publiciteit was omgeven.

(c) ANP

Gebruikersavatar
MinderMutsig
Geregelde verschijning
Berichten: 83
Lid geworden op: 19 mei 2007 21:38

Bericht door MinderMutsig » 05 nov 2007 13:50

De Jong zei dat de Bijbel de moderne mens op drie manieren kan helpen in zijn behoefte aan spiritualiteit. Het boek is allereerst een bron van waarheid en wijsheid.

Verder kan de Bijbel als sleutel dienen om de hedendaagse cultuur te begrijpen en ten slotte kan hij mensen helpen te beseffen wat goed handelen is.
Je gaat je toch afvragen of de beste man het boek ooit wel zelf heeft gelezen. :lol:
"Reserve your right to think, for even to think wrongly is better than not to think at all."

Plaats reactie