Sebastiaan schreef:Nescio schreef:D66 had in principe deze kaarten in handen maar heeft ze nooit echt uit willen spelen.
Het probleem met D66 is dat ze te genuanceerd zijn en nog te vaak denken in termen van 20 eeuw multiculturalisme.

Er is niets mis met multiculturalisme, al was het maar omdat uniculturalisme nooit bestaan heeft of bestaan kan.
Er is echter een groot verschil tussen "alles accepteren wat elke cultuur zegt dat het de hare is" en het opnemen/accepteren van cultuurelementen.
Het nazistisch gedachtengoed, bijvoorbeeld, is verboden omdat het destructief is voor bepaalde bevolkingsgroepen. Oftwel, het is een "leer" welke jij als individu niet aan "mag" hangen omdat het risico te groot wordt geacht dat jij daardoor andere mensen kwaad gaat aan doen.
Het probleem is dat monotheistische Religies feitelijk hetzelfde probleem genereren. Op het moment dat je stelt dat je alleen via De Weg A of Persoon B naar God komt creeer je een onwenselijke discriminatie waarvan de gevolgen zichtbaar zijn sinds de woestijnvolkeren zo'n 2500 jaar geleden het monotheisme voor het eerst zorgvuldig definieerden.
Monotheisme is een filosofie welke wij ons als globaliserende maatschappij eenvoudigweg niet meer kunnen veroorloven.
Echter, vanwege de vage zogenaamde joods-christelijke wortels van ook de D66 achterban is er daar niemand die ooit hardop heeft durven zeggen: "een modernene seculier-humanistische/libertijnse samenleving betekent de afrekening met ELKE vorm van religie".
Het alternatief waar ze daarentegen voor kozen was het accepteren van alles en iedereens gedachtengoed, buiten de enkele (communisme, nazisme) waarvoor toch nauwelijks aanhang te vinden was.