Tamara schreef:Trouwens, je manier van stellen deed bij mij ook nog deze vraag oprijzen: zijn reguliere wetenschappers---lees: de bedenkers van al die mooie huidige technologie en zo, dus ook die door deze creahova's gehate evolutietheorie---dan soms
niet begaan met de mensheid

?
Ik denk niet dat dat de vraag is....immers ook heidenen kunnen doen wat de wet van hen verlangt...het begaan zijn met de medemens.. begrijp je dat?
Natuurlijk. Maar er is dus blijkbaar een verschil tussen begaan zijn en begaan zijn, en in jouw antwoord(en) proef ik regelmatig een subtiel verschil tussen die twee. Begaan zijn zonder 'de wet' te kennen is altijd nét even ietsiepietsie minder en eerlijk en rechtvaardig dan begaan zijn mét 'de wet' te kennen. Terwijl het eindresultaat---laten we zeggen in de zin van een goed medicijn---voor geen milimeter verschilt.
Cymric, ik begrijp jouw vraagstelling wel, immers, wij, mensen, hebben doctoren, die ontwikkelen medicijnen ten behoeve van de mensheid...maar realiseer je wel, eveneens ten behoeve van ....doctor...blablabla.... Is er uberhaupt een medicijn bekend van onbekende oorsprong?
Alle medicijnen zijn vroeg of laat onbekend van oorsprong, Tamara. Totdat we in de gaten kregen hoe we systematisch (lees: door middel van de wetenschappelijke methode) onderzoek gingen plegen en verbanden konden leggen. Het gebruik van de bijbel had ons in deze geen stap verder geholpen, tenzij jij mij verzen kunt noemen waar het gebruik van bètablokkers bij hartritmestoornissen, of het gebruik van antihistaminen bij allergene reacties wordt vermeld...? Ik ben hier dood- en doodserieus, omdat je je HEEL ERG GOED moet realiseren wat je in feite slikt. Je slikt het product van
rede, van
logisch nadenken, van
waarnemen, van
hypothese- en theorievorming. Je slikt zeer zeker geen product van
geloof, of
bidden, of
rituelen, of, godbetert,
creatie. Kun je mij een eerlijk antwoord geven waarom de 'handelingen' van jouw overtuiging niet tot medicijnen hebben geleid, en de 'handelingen' van de mijne wel?
Is er een medicijn dat God eert? Of worden er mensen geeerd? Zgn. uitvinders?
Neem de proef op de som. Vraag het diep-religieuze mensen die zich bezighouden met de ontwikkeling van dit soort stoffen: vraag ze waar ze hun inspiratie vandaan haalden. En dan niet in algemene zin ('God leidde mij')---nee, concreet het punt waarop ze bedachten dat ze zus-en-zo enantiomeer nodig hadden dat heel specifiek de zwavelbrug in dat-en-dat eiwit
targette.
Weet je, in mijn eigen omgeving, al klinkt het voor jullie misschien anders, al ken je me misschien anders, sta ik bekend als een heel nuchter persoon. Twee voeten op de grond, hard werken voor je huis en je gezin en niks zweverigs...mensen zijn echt verbaasd dat ik geloof...terwijl het zo simpel is...Ik kan er niks aan toevoegen, echt niet, ik geloof echt dat mensen die ziek zijn en God vragen om genezing zij zullen beter worden. dat is Christus, dat is mijn geloof..en daar bid ik voor, ik zie ook dat veel mensen hier getekend zijn en dat gaat me aan het hart... en ik zou schijnheilig en egoistisch zijn als ik jullie daar niet de oplossing toe zou geven......
Ik heb wel zo'n donkergrijs vermoeden wie je bedoelt, maar je zult je goed moeten realiseren---en als je zo nuchter bent als je zelf zegt moet dat een fluitje van een cent zijn---dat die personen niet 'getekend' zijn. Ze hebben in veel gevallen
ontzettend goed en zorgvuldig nagedacht en een hoeveelheid literatuur verstouwd waar ik letterlijk 'U' tegen zeg. Ik heb de grote mazzel gehad dat ik nooit ben bezwaard met religie en van huis uit atheïstisch ben opgevoed; op basis van mijn latere opleiding kon ik 'terugredeneren' waarom ik denk zoals ik denk, en daar voel ik me absoluut helemaal prima bij. Anderen daarentegen hadden het door hun opvoeding en andere geestelijke bagage vele malen zwaarder, en het is meer dan denigrerend om die tour de force een beetje weg te moffelen achter
jouw verlangen om 'daartoe een oplossing te geven'. Met andere woorden: ze kennen je 'oplossing' al (hoogstwaarschijnlijk beter dan jij ooit zult weten) en hebben haar véél en véél te licht bevonden.
Dat is voor jou, hoe nuchter ook, waarschijnlijk ondenkbaar. Want het is toch zo makkelijk en eenvoudig en simpel en... Wel, blijkbaar niet, dus. En precies hetzelfde geldt voor de oplossing die Ken Ham en zijn kornuiten in hun dinopark proberen aan te dragen: gewogen en te licht bevonden. Kun je mij een eerlijk antwoord geven waarom je de grote intellectuele inspanningen van een ander min of meer wegwimpelt en daardoor in feite
zelf heel egoïstisch overkomt door je eigen 'oplossing' als superieur te suggereren? Kun je mij verder een eerlijk antwoord geven waarom jouw 'oplossing' ondanks al zijn simpele eenvoud, mensen toch niet zo snel overhaalt als je zou verwachten? (NIet zeggen 'ze hebben niet goed nagedacht', natuurlijk.)
Tenslotte, als reactie op je eerlijke overtuiging dat bidden helpt om beter te worden, waarom heelt jouw god geen geamputeerden?