de bouw van moskeeën in Nederland.

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
tommy
Geregelde verschijning
Berichten: 59
Lid geworden op: 22 mei 2006 12:15

de bouw van moskeeën in Nederland.

Bericht door tommy » 20 jan 2007 16:02

KRO Reporter op zondag 4 februari (22.10 uur op Nederland 3) heeft als titel ‘Prieel in het paradijs’ en gaat over de bouw van moskeeën in Nederland. Ooit werd de bouw van een moskee in Nederland als het toppunt van integratie gezien: gastarbeiders die hier willen blijven, moeten hier immers toch ook kunnen bidden.

Inmiddels kijken veel Hollanders er anders tegen aan: moskeeën leveren parkeer- en geluidsoverlast en ze zijn te groot en te protserig. Hoezo integratie: ‘ze’ bouwen gewoon hun eigen thuisland na en een politicus die de bouw van moskeeën helemaal wil stopzetten, krijgt met de leus ‘minder islam’ bij de kamerverkiezingen negen zetels.

Hoe gaan we om met de architectonische uitingen van de snelstgroeiende religie in Nederland, de islam? KRO Reporter onderzoekt onder meer een aantal grote nieuwbouwprojecten, zoals de Westermoskee in Amsterdam en de Essalam moskee in Rotterdam. Hoeveel moskeeën worden er eigenlijk gebouwd, waar komt het geld vandaan? En wat willen die geldschieters daar voor terug? Van Dubai tot Duitsland, wie zien er in Nederland allemaal een islamitisch missiegebied?

KRO Reporter, zondag 4 februari, 22.10 uur op Nederland 3.
not faith, but reason

tommy
Geregelde verschijning
Berichten: 59
Lid geworden op: 22 mei 2006 12:15

hoe komt dat nauw

Bericht door tommy » 20 jan 2007 16:03

hoe kan zo kleine groep in nederland zoveel recht hebben om die kut gebouwen neer te zetten. en wat je nu hoort op isamitisch site is we zullen nederland over nemen..blah blah.
not faith, but reason

BR

Bericht door BR » 20 jan 2007 18:03

Ach kerken of moskeeën, synagogen....wat mij betreft mag het alemaal, wat veel belangrijker is, is de booschap die er gepropageert wordt.

Gebruikersavatar
Gerben
Forum fan
Berichten: 297
Lid geworden op: 12 dec 2006 21:10

Bericht door Gerben » 20 jan 2007 19:29

Liever een moskee dan een kerk. Moskeën in Nederland doen gelukkig niet aan keiharde gebedsoproepen (in de Islamitische thuislanden wel). Bij kerken is dat op zondagmorgen wel anders. Het zou verboden moeten worden.
Je kunt geloven dat de kat dood is.

Je kunt geloven dat de kat levend is.

Je kunt geloven dat er helemaal geen kat in de kast zit.

Of je weet dat je het niet kunt weten.

BR

Bericht door BR » 20 jan 2007 19:33

Gerben schreef:Liever een moskee dan een kerk. Moskeën in Nederland doen gelukkig niet aan keiharde gebedsoproepen (in de Islamitische thuislanden wel). Bij kerken is dat op zondagmorgen wel anders. Het zou verboden moeten worden.
Goh, 't wordt een rage, kerken verbieden, optochten verbieden, moskeeën verbieden, ga lekker op de heide wonen met z'n allen!

Gebruikersavatar
Gerben
Forum fan
Berichten: 297
Lid geworden op: 12 dec 2006 21:10

Bericht door Gerben » 20 jan 2007 19:40

BR schreef:Goh, 't wordt een rage, kerken verbieden, optochten verbieden, moskeeën verbieden, ga lekker op de heide wonen met z'n allen!
Koop een leuk huis voor me op de hei en zorg dat ik nooit meer hoef te werken en ik ga...
Je kunt geloven dat de kat dood is.

Je kunt geloven dat de kat levend is.

Je kunt geloven dat er helemaal geen kat in de kast zit.

Of je weet dat je het niet kunt weten.

Gebruikersavatar
Devious
Erelid
Berichten: 6467
Lid geworden op: 14 jul 2003 22:17
Locatie: saturn
Contacteer:

Bericht door Devious » 22 jan 2007 12:52

Hoewel ik er niet erg vrolijk van wordt wanneer Nederland vol wordt gebouwd met moskeeën, vind ik niet dat men dit moet verbieden. Er is nu eenmaal vrijheid van Godsdienst in Nederland. Wel vind ik dat er restricties moeten worden gesteld aan de bouwstijl en de grootte van de te bouwen objecten, en de bouw zou moeten worden gefinancierd door de eigen moslimbevolking. Geen subsidies van de overheid, en helemaal niet door geld uit Saoudi Arabië.

Grtz..
'Bij een discussie die de redelijkheid zoekt heeft hij die het onderspit delft groter voordeel, voor zover hij er iets van opgestoken heeft.’ Epicurus (341-271vc)

Gebruikersavatar
collegavanerik
Superposter
Berichten: 6347
Lid geworden op: 31 mar 2005 22:59
Locatie: Zuid Holland

Bericht door collegavanerik » 22 jan 2007 14:19

ik vind deze minaret ingepast in de nederlandse architectuur
Afbeelding

mooier dan deze vreemde eend in de bijt
Afbeelding
Afbeelding Hebr 6:
5 wie het weldadig woord van God en de kracht van de komende wereld ervaren heeft 6 en vervolgens afvallig is geworden, kan onmogelijk een tweede maal worden bekeerd.
Als er een almachtige god bestaat, dan is hij een sadist.

mustafa
Bevlogen
Berichten: 1611
Lid geworden op: 18 aug 2006 18:41
Locatie: losser

Re: hoe komt dat nauw

Bericht door mustafa » 22 jan 2007 16:25

tommy schreef:hoe kan zo kleine groep in nederland zoveel recht hebben om die kut gebouwen neer te zetten. en wat je nu hoort op isamitisch site is we zullen nederland over nemen..blah blah.
de westermoskee is geen kutgebouw
en in uithoorn wordt de gebedsoproep binnenkort geluidloos met lichtsignalen verricht
daar zouden heel wat kerken een voorbeeld aan kunnen nemen
een uitzondering wil ik maken voor de welluidendheid van het polyfone en polyritmische klokkenspel van de r.k.-kerken, bijvoorbeeld op zondagochtend
magic!
god = music
architektuur = bevroren muziek
overwin het kwade door het goede
ik ben een niet-religieus gelovige
ik ben feminist
homoeopathie # kwakzalverij
ervaring telt

Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 10599
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Bericht door doctorwho » 23 jan 2007 09:55

mustafa schreef
en in uithoorn wordt de gebedsoproep binnenkort geluidloos met lichtsignalen verricht
Vroeger staken de jutters ook al vuren aan om schepen te lokken :?


Afbeelding
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing

Plaats reactie