Taliban vecht voor geld, niet voor ideologie

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 10599
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Taliban vecht voor geld, niet voor ideologie

Bericht door doctorwho » 26 jul 2006 11:38

:shock: :?

woensdag 26 juli 2006 09:39

Taliban vecht voor geld, niet voor ideologie
De Taliban rekruteert niet onder gelovige Afghanen met verhalen over Allah, de heilige oorlog en het martelaarschap, maar met de belofte van een goed gevulde beurs.

Een Talibanstrijder ontvangt twaalf dollar per dag om tegen het Afghaanse leger te vechten, terwijl de Afghaanse soldaten vier dollar per dag krijgen, zegt een Afghaanse kolonel tegen de Britse krant Financial Times.


Het Afgaanse leger betaalt slechter dan de moslimextremistenGeld
Een Britse officier die Afghaanse soldaten traint, erkent dat het voor veel Afghanen aantrekkelijker is om te kiezen voor de extremistische Taliban. Voor de Taliban vechten Afghanen voor meer geld in hun geboortestreek, terwijl het Afghaanse leger soldaten het hele land door stuurt en slechter betaalt.

De Taliban zou geld krijgen vanuit Pakistan, en de papaverteelt levert miljoenen dollars op. Ook zou Arabisch geld de Taliban steunen (lees ook Campagne tegen papaverteelt).

In januari is de Taliban een offensief gestart tegen het Afhaanse leger, en tegen de Westerse troepen die in Afghanistan actief zijn. Toch is het Afghaanse leger een groot succes. Het is populair onder Afghanen, en veel sterker dan de Taliban. Het leger is goed bewapend en heeft 38.000 manschappen. De Taliban zegt 12.000 strijders te hebben, maar dat is waarschijnlijk eerder de helft.

Door Jan Kooistra
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing

Gebruikersavatar
Devious
Erelid
Berichten: 6467
Lid geworden op: 14 jul 2003 22:17
Locatie: saturn
Contacteer:

Bericht door Devious » 26 jul 2006 12:20

Dat ze hun strijders lokken met geld wil niet zeggen dat de Islam niets voor ze betekent.
'Bij een discussie die de redelijkheid zoekt heeft hij die het onderspit delft groter voordeel, voor zover hij er iets van opgestoken heeft.’ Epicurus (341-271vc)

Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 10599
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Bericht door doctorwho » 26 jul 2006 12:52

Dat ze hun strijders lokken met geld wil niet zeggen dat de Islam niets voor ze betekent
Ja maar toch lijkt een beloning nu, ipv het hiernamaals wel de keuze te vergemakkelijken :wink:
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing

Akkersloot
Banned
Berichten: 648
Lid geworden op: 08 feb 2005 18:41
Contacteer:

Re: Taliban vecht voor geld, niet voor ideologie

Bericht door Akkersloot » 26 jul 2006 15:26

doctorwho schreef::Een Talibanstrijder ontvangt twaalf dollar per dag om tegen het Afghaanse leger te vechten, terwijl de Afghaanse soldaten vier dollar per dag krijgen, zegt een Afghaanse kolonel tegen de Britse krant Financial Times.
Interessant gegeven.

Maar als om materiele zaken gaat, speelt de kans op overleven toch ook een rol.

Nu het Afghaans leger aan de winnende hand is, zal de Taliban toch met meer geld over de brug komen.

En als ze in krijgsgevangenschap (nuttig) betaald werk kunnen doen geven ze zich misschien allemaal over :idea:
4 van de 5 pilaren van de islam worden uitgevoerd met behulp van niet-moslim producten.

Gebruikersavatar
sjun
Ervaren pen
Berichten: 937
Lid geworden op: 27 jul 2006 22:14
Locatie: Amsterdam
Contacteer:

Bericht door sjun » 28 jul 2006 11:54

Ik ben benieuwd naar het verhaal van de andere kant. Beweringen kunnen immers altijd worden gedaan om een tegenpartij in diskrediet te brengen. Niettemin kan ik me voorstellen dat ook deze strijders hun familie niet wensen te laten verkommeren terwijl zij voor een zaak hun leven wagen.

Gebruikersavatar
af87
Forum fan
Berichten: 427
Lid geworden op: 06 aug 2006 20:37
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Bericht door af87 » 08 aug 2006 14:19

:twisted: Is er dan niemand die de ironie ziet. Dus ze worden betaald in dollars $. Dus als ze winnen zou in principe hun geld waardeloos worden. :lol:
God is enkel een gedachte experiment..epic fail.

Plaats reactie