Ik kan dit goed plaatsen. Moslimgeweld in Europa is maar een randverschijnsel. Het meeste geweld komt voor in islamitische landen. Van georganiseerde groepen als El Qaida en IS tot ongeorganiseerde reacties op vermeende beledigingen van Mohammed, Allah of Koran.Lanier schreef:1) Westerse opvoeding/onderwijs (basisschool en middelbare school) en cultuur van de ouders.
Uiteraard zijn er islamitische scholen, maar lang niet iedereen maakt daar gebruik van.
De jongeren komen in een soort van spagaat tussen westerse omgang en islamitische traditie
2) Hoge werkloosheid en discriminatie. Veel jongeren worden afgewezen bij sollicitaties alleen al vanwege de achternaam. Hierdoor voelen ze zich niet geaccepteert
3) Bemoeienissen van de westerse wereld in het Midden-Oosten. Vanuit de cultuur zijn ze verbonden met ‘broeders’ in het Midden-Oosten. De bezetting van Irak, misstanden in de Abu Graib gevangenis en oliewinning kunnen makkelijk uitgelegd worden als westerse overheersing. Niet voor niets stak het islamitische extremisme op na de Golfoorlogen.
4) Het op meerdere manieren kunnen uitleggen van eeuwenoude teksten van de koran, haatzaaiende imams en het internet (verspreiding ideologie)..
Ik denk, dat er in het Midden-Oosten en Azië niet zoveel jeugd westers onderwijs of opvoeding krijgen. Hun namen zijn daar niet vreemd, dus vraag me af of daar gediscrimineerd wordt op achternamen. Hoge werkeloosheid wellicht. Discriminatie? Het lijkt eerder dat de slachtoffers gediscrimineerd worden en niet de daders. En waarom zouden ze elkaar de hersens inslaan vanwege de westerse overheersing? Het zou eerder moeten verbroederen.
Het op meerdere manieren uitleggen van teksten kan ik begrijpen.