Bericht
door worteltje » 26 jan 2015 11:29
Mijn beste forumleden.
Ik denk dat deze discussies zeker zin hebben. Vooral voor de twijfelaar die dit forum bezoekt. Het heeft mij destijds in ieder geval wel geholpen. Maar de ''I believe no matter what'' gelovige zul je nooit overtuigen. Waarom niet? Waarom zijn deze mensen niet vatbaar voor argumenten, rede, logica? Sommige mensen menen dat ze niet slim genoeg zijn. Ik denk niet dat het veel met intelligentie te maken heeft. Het heeft te maken met de psychische behoefte van de gelovige. Het geloof geeft mensen een goddelijk en groot doel in het leven. Het is een troost op moeilijke momenten. Het kan ook grote blijdschap geven of geeft een soort van innerlijke rust en gevoel van geborgenheid. Dit zijn ook zaken voor de gelovige die bewijzen dat zijn/haar geloof echt is. Dat kun je dan niet van ze afpakken door argumenten, moet je ook niet willen misschien.
Deze psychische behoefte zorgt er (vaak onbewust) voor dat de gelovige een soort van schild bouwt voor logische argumenten. Het dringt gewoon niet door, omdat men te afhankelijk is van het geloof.
Daarnaast heb je nog passages in de bijbel die zeggen dat je moet geloven als een kind. Het onderhouden van het 'schild', het verwerpen van argumenten tegen het geloof, wordt juist gestimuleerd in het christelijk geloof. Want de gelovige leert dat blijven geloven in Jezus/God ondanks alle twijfel, een heel goed iets is. Dat betekent namelijk dat je Jezus volledig vertrouwt. Beetje vaag misschien, maar ik hoop dat jullie het begrijpen.
Daarnaast heb je nog teksten in de bijbel waarin staat dat de wijsheid van de mens, dwaasheid is voor God. En de dwaasheid van God is wijzer dan de wijsheid van de mens. Zoiets.
mvg
The assumption that any statistical deviation from chance is evidence for anything supernatural is highly controversial. A deviation from chance is only evidence that either it was a rare, statistically unlikely occurrence that happened by chance, or something was causing a deviation from chance.