Christelijk Propaganda project in gevaar

Christendom en Judaïsme, contradicties in de bijbel, de ethiek van de bijbel etc..

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Christelijk Propaganda project in gevaar

Bericht door Gerard » 12 jan 2006 14:56

Goed nieuws uit missieland.
NRC-11jan schreef:Israël breekt met tv-dominee

De Amerikaanse tv-dominee Pat Robertson heeft het ernstig verbruid in Israël. Het ministerie van Toerisme heeft alle medewerking aan de bouw van een centrum voor christelijk erfgoed aan de rand van het Meer van Tiberias in Galilea ingetrokken.

Op zijn door miljoenen bekeken tv-zender 700 Club TV heeft Robertson verklaard dat God Ariel Sharon heeft gestraft voor de ontruiming van de joodse nederzettingen in de Gazastrook.

Zonder de 50 miljoen dollar van de Israëlische overheid en hulp bij het krijgen van bouwvergunningen loopt het project van Amerikaanse en Europese evangelisten een grote kans te mislukken. Wij kunnen niet langer met Robertson werken, aldus Ido Hartuv van het Israëlische ministerie van Toerisme. Minister Avraham Hirchson stond op het punt met Robertson een contract te tekenen voor de bouw van een congrescentrum en een bijbelse tuin'. Hirchson is een politieke bondgenoot en persoonlijke vriend van premier Sharon.

Volgens Hartuv kan het project, dat ook bedoeld is om meer christelijke toeristen naar Israël te halen, wel doorgaan als het consortium van organisaties Robertson dumpt. Hoewel depresentator van het christelijke tv-station met 23 miljoen kijkers zijn excuses heeft aangeboden, is hij niet langer welkom als deelnemer.

Robertson, die in de jaren '80 een gooi deed naar het Amerikaanse presidentschap en mede-oprichter is van de invloedrijke Christian Coalition, is vaak in Israël. Hij maant president Bush regelmatig harder op te treden tegen de Palestijnen. Hij is een uitgesproken aanhanger van annexatie vande Palestijnse gebieden door Israël. Hij heeft gepleit vooruitzetting van de Arabieren uit de bezette Westelijke Jordaanoever, omdat daar de belangrijkste heilige plaatsen liggen voor christendom en jodendom.

Israël onderhoudt een ongemakkelijke relatie met dechristelijke evangelisten en de christelijke zionisten, die in Nederland georganiseerd zijn in Christenen voor Israël. Enerzijds worden deze uitgesproken christenen gezien als echte vrienden van Israël, anderzijds wordt gevreesd dat evangelisten als Robertson het uiteindelijk te doen is om het bekeren van joden.
In een oud NRC artikel (30 sept 05) getiteld "Religie zal Europa en Amerika uiteendrijven" lees ik dat christenen vóór het, door hen bedachte, einde der tijden waarbij gruwelijk zal worden afgerekend met alle on- en andersgelovigen alles op aarde in orde willen hebben. Dat zou inhouden dat het joodse volk, ook voor christenen het volk Gods, zich tot het ware geloof, in hun ogen het christendom, moeten hebben bekeerd voordat god zijn laatste beproeving op de wereld loslaat.

Daaruit lees ik ook dat veel christelijke Amerikanen de milieu vervuiling, het ozongat etc. zien als tekenen dat het einde der tijden nabij is. De milieu vervuiling bestrijden zou in strijd zijn met gods wil.

In het hierboven beschreven artikel wordt ook aangegeven dat men harde hand moet optreden tegen de palestijnen. Ironisch genoeg is een groot del van de Palestijnen christelijk.

Wat hebben die mensen toch een vreselijke kronkels in hun hersenen. Als er een schepper zou bestaan was hij hier wel ernstig in gebreke gebleven.
Laatst gewijzigd door Gerard op 12 jan 2006 17:18, 1 keer totaal gewijzigd.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

bad_religion

Bericht door bad_religion » 12 jan 2006 15:38

Op zijn door miljoenen bekeken tv-zender 700 Club TV heeft Robertson verklaard dat God Ariel Sharon heeft gestraft voor de ontruiming van de joodse nederzettingen in de Gazastrook.
Die godsdienst van liefde heeft het maar over straffen. Wat mij angstig maakt is dat er toch nog zoveel mensen achter dit soort personen aanloopt. Volgens mij is de drijveer zoiets als een plaatsje in de hemel kopen, 't is in ieder geval eng......

Blijkt ook weer de noodzaak dat vrijdenkers hun mening en kritiek blijven uiten, hoe basaal dan ook......want als dit soort figuren het enige is wat men nog kan horen...... [-(

molleboon
Ervaren pen
Berichten: 564
Lid geworden op: 31 aug 2004 23:21

Bericht door molleboon » 12 jan 2006 17:13

Die godsdienst van liefde heeft het maar over straffen. Wat mij angstig maakt is dat er toch nog zoveel mensen achter dit soort personen aanloopt. Volgens mij is de drijveer zoiets als een plaatsje in de hemel kopen, 't is in ieder geval eng......
Vooral als men die straffende taak zelf op zich neemt ........

Plaats reactie