___________________________________________________________________________________
Oud-minister Donner: Secularisatie stelt christenen voor uitdaging
Christenen staan voor de uitdaging om de Boodschap van de Bijbel aansprekend en relevant te maken voor zelfgenoegzame mensen, betoogt dr. J. P. H. Donner.
De rest van het artikel voor zelfgenoegzame mensen staat hier!
_______________________________________________________________________________
De journalisten van het reformatorisch dagblad hadden hem direct kunnen confronteren met een onderzoek wat notabene gepubliceerd is in hun eigen krant.
http://www.refdag.nl/kerkplein/kerknieu ... g_1_579346" onclick="window.open(this.href);return false;
Waarna hij nog een keer naar deze zin mag kijken.Het atheïsme verovert in snel tempo de westerse samenleving, en atheïsten zijn gemiddeld meer ontwikkeld en toleranter dan gelovigen.
En nog een stuk uit dit onderzoek.Donner schreef:Dat leidt tot vertwijfeling. Wie niet gelukkig is, heeft gefaald. Het seculiere denken geeft mensen niet meer vrijheid en maakt ze niet toleranter.
Het ontbreken van religie heeft volgens de onderzoeker van Der Spiegel sterke invloed op de moraal. „Mensen zonder religie verzetten zich meer dan gemiddeld tegen oorlog, doodstraf en discriminatie. Daarnaast hebben ze minder bedenkingen ten opzichte van buitenlanders, homoseksualiteit en drugs.” De moraal van de religielozen kenmerkt zich dus door humanisme en tolerantie, waarden die zij sterker uitdragen dan gelovigen.