Lloyd Brevett bassist van The Skatalites overleden.
Bassist Lloyd Brevett van de befaamde Jamaicaanse skaband The Skatalites is in het ziekenhuis overleden na een reeks beroertes. Hij is 80 jaar geworden.
Hoewel The Skatalites slechts twee jaar actief waren, tussen 1963 en 1965, was de band van grote invloed op skamuziek en de daaruit voortgekomen genres rocksteady en reggae. Tevens was de band te horen op opnames van artiesten als The Wailers, Desmond Dekker en Prince Buster.
De grootste hit van The Skatalites was de skaklassieker The Guns Of Navarone. Ten tijde van de skarevival, begin jaren tachtig, kwamen de resterende leden van The Skatalites weer bijeen voor diverse tournees, onder meer met The Specials en The Beat.
Brevetts broer Tony zat in reggaegroep The Melodians en zong in die hoedanigheid op de originele versie van Rivers Of Babylon uit 1970. Acht jaar later werd dat nummer een wereldhit voor Boney M. Ook nummers van The Skatalites werden veelvuldig gecoverd, onder meer door The Specials en The Aquabats.

.
.

.
.
Meer info.