skeptisch congres

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 10598
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

skeptisch congres

Bericht door doctorwho » 05 okt 2005 11:30

Skepsis Congres 2005

GAAT DE VERLICHTING UIT?

zaterdag 29 oktober
Hogeschool Domstad te Utrecht
(nabij het Centraal Station)


Reserveer van tevoren!

9.45 De zaal is geopend vanaf kwart voor tien. U kunt uw entreebewijzen en consumptiebonnen bij onze receptie afhalen.
10.30 Openingswoord door prof. dr. Frans Sluijter, voorzitter van de Stichting Skepsis.
10.35 PAUL CLITEUR
Dr. P.B. Cliteur is hoogleraar Encyclopedie van de Rechtswetenschap aan de Universiteit Leiden.
Wat is verlichting?

De betekenis van Kant, Voltaire en andere denkers van de Verlichting voor onze tijd.

11.35 HIJME STOFFELS

Dr. H.C. Stoffels is hoogleraar godsdienstsociologie aan de
Theologische Faculteit van de Vrije Universiteit.
God in/uit Nederland.

Tussen secularisatie en religionisering: Een sociologische analyse van religieuze ontwikkelingen in Nederland aan het begin van de 21e eeuw.

12.35 Lunchpauze
14.00 RIJK VAN DIJK

Dr. R.A. van Dijk is antropoloog aan het Afrika-Studiecentrum van de Universiteit Leiden.
Afrikaanse pinksterkerken als voortrekkers van moderniteit?

Traditioneel werd christendom in Afrika als modern (voor onderwijs en gezondheidszorg, tegen bijgeloof) opgevat. De afrikanisering ervan wordt soms als fundamentalisme gezien. Dat geldt speciaal voor de pinksterkerken, die zichzelf zelfs als revolutionair zien.

15.00 Pauze
15.30 HANS JANSEN

Dr. J.J.G. Jansen is bijzonder hoogleraar voor 'het hedendaags islamitisch denken' aan de Universiteit van Utrecht.
De Euro-Islam pakt anders uit.

Europeanen dachten dat de Verlichting de islam zou bereiken via westerse moslims. Steeds meer daarvan raken echter in de ban van de radicale ideeën van de Egyptenaar Sayyid Qutb (1906-1966) en de Pakistaan Maudoodi (1903-1979).

16.30 Borrel


CODE PRIJS BESTELLING

D gratis
Gratis entreebewijs voor donateurs van Skepsis (1 per donateurschap).
E € 15 Entreebewijs voor overige bezoekers.
L € 13 Lunchbuffet met soep, luxe broodjes, vis, salades, fruit, een warm pastagerecht en diverse dranken
C € 5 4 consumptiebonnen voor diverse dranken
VOORAF RESERVEREN

Stuur uw naam en postcode uiterlijk op 24 oktober per e-mail naar congres@skepsis.nl en vermeld daarbij uw bestelling in de vorm van een code.


Voorbeeld: met de code 1D 1E 2L 1C bestelt u 1 gratis entreebewijs, 1 normaal entreebewijs, 2 lunches en 4 extra consumptiebonnen.

Voor meer informatie en eventuele telefonische bestellingen kunt u contact opnemen met de secretaris van Skepsis, dr. JW Nienhuys, nummer 040-2216791.

Het is mogelijk om onaangekondigd naar het congres te komen en pas ter plekke te betalen, maar in dat geval kunnen we u geen zitplaats garanderen en kunt u waarschijnlijk ook geen lunch meer bestellen. We raden u aan tijdig te reserveren.
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing

Plaats reactie