FransP schreef: ↑23 mar 2018 05:48
Maar de vraag rees bij mij: " Welke eigenschappen hebben de verschillende bloedgroepen ?"
De origine en het ontstaan van de verschillen binnen bloedgroepen moet je mi. onder dezelfde research noemer laten vallen als onderzoek via DNA om te kunnen komen tot het volgen van de ontwikkelingen van de mensheid.
Dan is het misschien mogelijk om parallellen te vinden met andere eigenschappen.
Of je het dan ook wetenschappelijk mag koppelen, zoals binnen dat artikel wordt gedaan, is dan nog een andere kwestie.
Ik vond dit op mijn speurtocht.
In hoeverre dit (deze website) ook gezien kan worden als "wetenschap" is me niet helemaal duidelijk, daar ik ook gegevens zie, die vnl. binnen de alternatieve geneeskunde opgang maken.
Interessant vind ik het stukje over de geschiedenis van de indelingen, die mensen ooit hebben gemaakt.
Het geheel doorlezend over erfelijkheidskenmerken van verschillende rassen, met op het laatst een opmerking over de ontwikkelingen de laatste tijd over bloedfactoren.
Vrij vaag en je schiet er niet veel mee op, maar het is (zijdelings) vernoemd, zonder de verdere gespecificeerde invullingen van het topic artikel.
Constitutie
Door het erfelijkheidsonderzoek is echter naar voren gekomen dat de werkelijke raskenmerken veelal een diepere ‘erfelijke’ basis hebben. Verschillen in blocdfactoren hebben bijzonder veel onduidelijkheden verhelderd. Zij bieden uiterst belangwekkende perspectieven doordat het in vele gevallen mogelijk is gebleken bloedgroepen te bepalen uit fossiele resten en daardoor een beter inzicht te verkrijgen omtrent de vroege geschiedenis van de mens.
En zeker is het, dat er verschillen waren en zijn in voedingspatronen en aanleg daarin.
Zoals nu duidelijk is, dat een West Europeaan niet kan leven met een langdurig dieet van eskimo's, die zeer veel eiwitten gebruiken en bijna geen koolhydraten.