bevroren verf

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 10598
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

bevroren verf

Bericht door doctorwho » 14 mar 2012 08:22

Toen ik dit weekend besloot de Tardis eens een opknapbeurt te geven begon ik vol goede moed aan één van de vele vertrekken. Alles leeghalen zeil op de grond, lamp van plafond, stekkerdooskapjes verwijderen en veel ja heel veel afplakken. Het kamertje moest in stralend wit gezet. Gelukkig had ik vorig jaar een voorraadje histor monodek aangelegd welke vanwege het zoveel jarig bestaan van een bouwmarkt fors in prijs verlaagd was.
Maar in plaats van verf zat er een soort hüttenkäse in de emmers. Vrijstaande schuur zonder verwarming gecombineerd met minus 18 en wateroplosbare verf dus. Met nieuwe en héle dure verf van de schildersvakhandel (de enige waar ik voor sluiting nog terecht kon) is het uiteindelijk toch een geslaagd project geworden. Maar omdat het hier over techniek gaat de volgende vraag. Is de eenmaal bevroren verf reddeloos verloren of met bijvoorbeeld een stucmixer weer tot leven te wekken?

zo kan het natuurlijk ook
http://www.flixxy.com/mr-bean-house-paint.htm
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing

Gebruikersavatar
lanier
Superposter
Berichten: 6153
Lid geworden op: 14 sep 2004 23:20

Re: bevroren verf

Bericht door lanier » 14 mar 2012 13:16

Bevroren verf is redeloos verloren, zelf kwam ik daar gisteren achter...
Probleem is het water, bindmiddel etc. in de verf die door vorst (ijskristallen) een andere moleculaire structuur krijgen. De verf vriest in principe kapot. Verschil tussen verf in blik en aangebrachte verf is dat het vocht uit de verf verdampt is. Dan is vorst geen probleem. Gebruikte blikken kun je het beste op zolder bewaren. Blikken luchtdicht eerst even omdraaien om velvorming te voorkomen. Aangebroken blikken blijven zo'n twee jaar goed.

Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 10598
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Re: bevroren verf

Bericht door doctorwho » 14 mar 2012 14:52

jammer dan :(
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing

Plaats reactie