Petra schreef: ↑03 mar 2018 04:08
Peter is nogal eigenwijs
Enfin, we hebben een discussie over het delen van gedachten en wat dat precies inhoudt enzo.
Wanneer heb jij je gedachten gedeeld met een ander?
Kan die ander een octopus zijn of kun je alleen met andere mensen je gedachten delen?
Moet die ander je dan ook begrepen hebben of maakt dat niet uit?
En hoe zit dat dan in een groep, als twee mensen je wel begrijpen maar een derde niet; heb je dan je gedachten gedeeld?
Dus de vraag is:
WAT IS PRECIES DE DEFINTIE VAN
GEDACHTEN DELEN
Gedachten delen in algemeen taal gebruik? Gewoon je gedachte (mede) delen. Lijkt mij.
En of die dan wel of niet begrepen wordt maakt niet uit.
Wil je hem echt delen, heb je dezelfde gedachte in twee gedeeld..m.i. kan dat niet met een gedachte.
Nu ben ik benieuwd wat je wederhelft ervan vind. Ah net gelezen..ik snap er weinig van..
Wat het probleem is met gedachten, die kun je hebben en iedereen maakt er wat anders van. Dan krijg dat soort discussies.
Had ooit een discussie over het woordje paar ..men vond dat dan er dan ook maar een paar (meerdere) moeten zijn..
Het werd een pittige discussie over een paar imaginaire sokken.

We lagen uiteindelijk in een deuk.
Maar het illustreert wel hoe wij mensen aan de haal kunnen gaan met gedachten die mensen delen en er hun eigen verhaal van maken.
In een normale rustige situatie geen probleem, in andere kan dat tot hoogoplopende conflicten voeren met allerlei gevolgen.
Je kunt daarom beter je eigen gedachten toetsen op relevantie en er op letten dat je je eigen verhaal eruit laat, als je naar de ander luistert.
En niet zomaar wat aannemen zelfs al heb je het misschien goed, maar het denkbeeldige gevaar is dat je dat alleen maar denkt.
Kennis is nog geen wijsheid. Alle wijsheid begint bij een diep ontzag voor de natuur.