Citaten

Geef hier je mening over boeken die je hebt gelezen.

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Citaten

Bericht door Gerard » 21 feb 2005 17:33

Het leek me wel een leuk idee om eens wat korte citaten weer te geven ter lering en vermaak. Alvast een aanzetje:
Het “hogere” is snoepgoed voor de geest dat alleen maar leidt tot tandbederf.
Rudy Kousbroek
Wat hebben we aan de uitleg van een pater over (homo) sexualiteit .We zijn toch ook niet geinteresserd in de verhandeling van een blinde over de regenboog. Gerrit Komrij
Als we onsterfelijk waren hadden we nooit het neuken uitgevonden Ilja leonard Pfeijffer
Praten met de doden is een eerste fase van gekte. Ronald Giphart
Een mening is een vallende ziekte. Herakleitos (Heraclitus)
Wat mij niet dood maakt mij sterker. Nietzsche
Godsdienst gaat pas werkelijk boeien zodra men er niet meer in gelooft. Herman Phillipse.
Wordt wie je bent. Nietzsche
.
Inzicht is het nagerecht van de creativiteit. Harry Mulisch
Vul na hartelust aan :lol:
Laatst gewijzigd door Gerard op 23 feb 2005 17:25, 1 keer totaal gewijzigd.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 21 feb 2005 21:27

Een aantal citaten uit het geweldige boek "Leven zonder God" Elf interviews over ongeloof van Harm Visser.
Mijn leven staat in het teken van de vrijheid. In God geloven is daarentegen zoeken naar zo veel mogelijk beperkingen. Hafid Bouazza
Enfin, ik heb me er dus bij neer gelegd dat ik op een gegeven moment dood zal zijn Ik denk wel eens dat het juist mijn atheïsme is dat mij die rust geeft.Ik hoef niet allerlei diepzinnige gedachten te wijden aan het waarom en het waartoe. Doodgaan is iets wat domweg gebeurd, het is een onvermijdelijk natuurverschijnsel.Hans Crombag
Door de week gebruiken ze hun hersens, op zondag, als ze naar de kerk gaan, laten ze die thuis. Hoe moet je anders verklaren dat er evolutiebiologen zijn die ook in gods schepping geloven.Hans Crombag.
Is atheïsme eigenlijk ook niet een soort geloof? .........Want er is wel degelijk een groot verschil tussen geloof en atheïsme. Het Atheïsme heeft bijvoorbeeld niets te bieden: geen verlossing, geen leven na de dood niets. En je kunt toch moeilijk volhouden dat als een atheïst zijn ongeloof motiveert met het argument dat er niets is wat er op wijst dat er hogere machten in het spel zijn dit in omgekeerde zin hetzelfde is als geloven in weerwil van de feiten. Hans Crombag.
Dat religie zo makkelijk aanslaat komt doordat je iets wordt aangereikt waarvoor je geen moeite hoeft te doen.Jaap van Heerden.
Een gelovige die niet helemaal zwakzinnig is, die merkt natuurlijk wel dat er van alles is dat niet klopt, maar dat gevoel laat hij niet toe , dat probeert hij te onderdrukken. En dat is dan het hinderlijke van spot die vestigt er juist de aandacht op. zodat er nog meer onlust en twijfel ontstaat. Het gebrek aan humor dat je bij zoveel gelovigen aantreft wortelt dus ook in het niet herinnert willen worden aan twijfel. Heel tragisch eigenlijk. Hans Crombag.
Hoe kan er in de 21e eeuw in vredesnaam nog een paus bestaan die geboorte beperking wil verbieden en tegelijkertijd de mensen wil doen geloven dat de maagd Maria kogels uit hun baan heeft gebogen om hem het leven te redden. Rudy Kousbroek

Heerlijk toch .....? En zo kan ik nog wel even door citeren van de andere geinterviewden.
Dat zal ik de komende tijd ook zeker doen tenzij het niet wordt gewaardeerd.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Fenomeen
Superposter
Berichten: 6024
Lid geworden op: 15 feb 2004 10:53
Locatie: Rotterdam

Bericht door Fenomeen » 22 feb 2005 00:51

GH schreef: Heerlijk toch .....? En zo kan ik nog wel even door citeren van de andere geinterviewden.
Dat zal ik de komende tijd ook zeker doen tenzij het niet wordt gewaardeerd.
Integendeel.

"Toen God de mens schiep naar zijn evenbeeld en gelijkenis pleegde hij plagiaat van de slechtste soort."
- Bertus Aafjes

"Godsdienst bestaat niet in het kennen van de waarheid, maar in het ernaar
leven."

- Boeddha

"Godsdienst is een zaak van het hart, niet van de knieën."
- Douglas Jerrold

"Spijtig dat men door het geloof heen moet om tot God te komen."
- E. M. Cioran

"Zij, die zich verdraagzaam wanen, geven ieder het recht op zijn manier te eren. Maar hun verdraagzaam verdwijnt, wanneer iemand het recht opeist God niet te eren."
- Jan Greshoff

"Je kan God niet overal aansprakelijk voor stellen. Dat zou te gemakkelijk zijn. Temeer daar hij nooit iets zegt."
- Julien Green

"Er bestaat een boek: 'Het gezicht van God na Auschwitz'. Dat gezicht moet wel de moeite waard zijn geweest."
- Willem Frederik Hermans

"God zag dat het goed was; maar dat is lang geleden."
- Wim Gijsen

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 22 feb 2005 16:48

Fenomeen bedankt ! Ga zo door zou ik zeggen.

Meer citaten uit het geweldige boek "Leven zonder God" Elf interviews over ongeloof van Harm Visser.
Ik denk wel eens dat de ongelovigen wat aggressiever zouden moeten zijn. Ik heb veel bewondering voor die Amerikaanse dame die jaren geleden actie heeft gevoerd tegen het bidden op openbare scholen.
Misschien zouden ongelovigen ook missionarissen naar verre landen moeten sturen, om er de boodschap van de rede en het atheïsme te brengen. Het zou een zinvolle onderneming zijn,maar het getuigen zit de meeste ongelovigen nu eenmaal niet in het bloed.-Rudy Kousbroek.
Religie is de toevlucht van Lafaards- Belcampo (geciteerd door Kousbroek)
En dan is er de kwestie van de wetenschappelijke nieuwsgierigheid. Ongeloof maakt weetgierig. Het zet aan tot onderzoek naar hoe de wereld in elkaar zit. De gelovigen hebben dat niet, die weten immers alles al. Geestelijke luiheid is naar mijn overtuiging de grootste ondeugd die er bestaat. –Rudy Kousbroek
De waarden waar onze maatschappij op rust – vrijheid, democratie en mensenrechten- daarvan vind je geen spoor in de tien geboden, niet in het Oude maar ook niet in het Nieuwe Testament. Onze normen en waarden danken we aan de Verlichting. –Rudy Kousbroek
Geen morele richtlijn voor behandeling van dieren. Of beter gezegd geeft ze die wel. Dieren zijn in onze cultuur zielloze dingen waar je mee kunt doen wat je wilt. Dat is de boodschap van de bijbel, die heilige wonderbron van onze normen en waarden.
Nee, alleen al hierom moeten we van die barbaarse religie af. Van alle religies. Ze hebben geen beschavende functie meer, ze hersenspoelen de mensen, ze verduisteren het verstand. –Rudy Kousbroek
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 22 feb 2005 16:50

Max Pam is next
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Stanhope
Ervaren pen
Berichten: 656
Lid geworden op: 06 dec 2004 19:55

Bericht door Stanhope » 22 feb 2005 19:05

GH schreef:
Het leek me wel een leuk idee om eens wat korte citaten weer te geven ter lering en vermaak.
Er is niets nieuws onder de zon.
Wanneer men van iets zegt: ‘Kijk, iets nieuws,’
dan is het altijd iets dat er sinds langvervlogen tijden is geweest.
De vroegere generaties zijn vergeten,
en ook de komende zullen weer worden vergeten.
Prediker

Gebruikersavatar
PietV.
Moderator
Berichten: 14443
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Bericht door PietV. » 22 feb 2005 20:45

Een atheist is iemand die geen onzichtbare ondersteuning krijgt - John Buchan

Als iemand stopt met in God geloven is het niet zo dat ze nergens in geloven; ze staan juist overal voor open -Chesterston

Ik ben een agnosticus - Ik pretendeer niet dingen te weten waar veel onnozelaars zeker van zijn - Clarence Darrow

Het enige excuus voor God is dat hij niet bestaat - Stendhal


Als het een onschuldige, passieve onnozelheid was zou je het nog door de vingers kunnen zien; maar al te duidelijk helaas, gaat het om een actieve bereidheid bedonderd te worden - Peter Medawar

Alle religies zijn gebaseerd op de angst van de meerderheid en de slimheid van de minderheid - Stendhall

Een mens moet wel een zeer armzalige moraal hebben indien hij een godsdienst nodig heeft om oprecht te zijn -Ninon de Lencios

Een atheist is niet arrogant, hij denkt gewoon beter na - Herman Philipse
Is de leegte niet een weldaad, geeft stilte niet veel rust, waarom moet onder leiding van dominees, goeroes, therapeuten en anderen alles kapot gezingeeft worden?

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 28 feb 2005 17:19

Zoals beloofd citaten van MAX PAM uit Leven zonder God van Harm Visser
Over Euthanasie bij ernstig lijden:
Als je je dan in zo'n geval toch nog tegen euthanasie verzet, dan moet dat toch op de een of andere manier uit sadisme voortkomen. Zo te sterven is wreed. Wie daar nog een romantisch beeld van het ljden aan koppelt, moet over een kwaadaardige geest beschikken.
De EO -tegenstanders van de euthanasie en hun zwaar christelijke aanhang staan door hun liefde voor het sadisme dichter bij de nazi's dan ze zelf beseffen.
Atheïsten zijn vaak mensen met een hoogstaande moraal. Zij willen in rationele termen over goed en kwaad nadenken. Dat kun je van menig christen niet zeggen. Die beschouwt de moraal als van God gegeven: daar hoef je alvvast niet over na te denken.
Over Abraham die zijn zoon Isaac offerde aan God.
Dat is zo'n teken van ongelofelijke slechtheid van het opperwezen. De ware gelovige wil uit liefde voor God zijn kind vermoorden. Als zo'n zelfde gelovige dan nog iets over ehthanasie durft te zeggen dan is dat in feite een gotspe.
Religie is vanuit evolutionair oogpunt contraproductief. Ongeloof daarentegen gaat hand in hand met het vermogen om zonder mentale hinderlnissen, problemen op te lossen.Daarom denk ik dat het ongeloof op den duur zal zegevieren.
Laatst nog zag ik een EO-kinderprogramma waarin op hilarische toon werd gezegd dat het toch belachelijk zou zijn als wij van de apen zouden afstammen. Nou, dat vonden die kindertjes natuurlijk ook. Was dát even lachen.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 28 feb 2005 18:00

Citaten van Herman Philipse uit “Leven zonder God” Van Harm Visser.
Soms denk ik wel eens dat de behoefte om ook niet gelovigen bij de gelovigen in te delen, voortkomt uit frustratie; namelijk: het besef dat religieus geloven inderdaad nergens op gebaseerd is. En ja, dan kan de behoefte ontstaan jezelf te troosten dat eigenlijk iedereen wel een of ander geloof heeft.
Juist het besef dat het leven eindig is en er geen hiernamaals is heeft ertoe geleid dat ik het leven juist zo interessant en boeiend mogelijk tracht door te komen.
Voor de agnosten op dit forum
Wat hen (de gelovige docenten van Philipse) vooral zo irriteerde, was dat ik me atheïst noemde i.p.v. agnost. Want voor christenen is agnosticisme een teken dat je de genade Gods nog niet hebt ontvangen. Dus die kan dan nog komen. Het atheïsme daarentegen is totaal onverenigbaar met het religieuze standpunt en dat vonden ze heel bedreigend.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Stanhope
Ervaren pen
Berichten: 656
Lid geworden op: 06 dec 2004 19:55

Bericht door Stanhope » 28 feb 2005 20:18

Voor de ambtenaren op dit forum:
Wanneer je ziet dat in het land de armen worden onderdrukt en het recht en de rechtvaardigheid geschonden, wees dan niet verbaasd. Want een hoge ambtenaar wordt door een hogere beschermd, en zij beiden weer door ambtenaren die nog hoger zijn. Het is hierbij nog een geluk wanneer de koning zorg draagt voor de oogst.

Prediker

Gebruikersavatar
skeptic
Erelid
Berichten: 1596
Lid geworden op: 13 jul 2003 19:12
Locatie: Groningen
Contacteer:

Bericht door skeptic » 02 mar 2005 21:19

Uit een artikel van American Atheist genaamd BLASPHEMY IS ENLIGHTENMENT
What we Atheists are experiencing today is a slow poisoning of the intellectual climate. The public is desensitized to monstrosities, and this process is accelerating very fast. At the end of this development, freedom of art, speech, and thought will have been abolished.
Mensen die sterke overtuigingen hebben zonder dat daar bewijzen voor zijn, horen in de marge van de maatschappij thuis en niet in de paleizen van de macht. (Sam Harris)

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 07 mar 2005 17:11

De laatste bijdragen uit “Leven zonder God” van Harm Visser

Citaten van Ronald Plasterk
In het oude testament staat dat je geen andere goden mag aanbidden Let wel: Hij zegt niet dat ze niet bestaan ja mag ze alleen niet aanbidden. Dus geeft je dat het recht diegenen te bestrijden die dat in jouw ogen wel doen, op hen rust immers Gods toorn. Kortom het geloof in God zou ervoor zorgen dat je je binnen je eigen samenleving sociaal gedraagt, terwijl het de agressie tegen vreemden rechtvaadigt. En je ziet dat dit mechanisme tot op de dag van vandaag werkzaam is. Kijk maar naar Bosnië, N. Ierland, de Molukken, het Midden-oosten etc. etc.
Ik heb ooit een stukje geschreven “Het sterven verklaard.” dat een antwoord was op een rede van Hare Majesteit. Daarin had ze gezegd dat ons land groepen met diverse levensovertuigingen kent: christenen, moslims katholieken en dat geen van deze levensovertuigingen het sterven kunnen verklaren. Ik heb toen geschreven dat ze ten eerste een niet onaanzienlijk deel van de Nederlanders was vergeten, namelijk de ongelovigen én dat ik als ongelovige het sterven wel degelijk kon verklaren. We zijn er namelijk dankzij het proces van natuurlijke selectie-al denkt onze koningin daar misschien anders over. Welnu dat proces kán er alleen maar zijn de de opeenvolging van generaties. Anders valt er niets te selecteren. Met andere woorden: evolutie impliceert het komen en gaan van generaties en dus de dood. Let wel: dit betekent natuurlijk niet dat we doodgaan om de evolutie mogelijk te mekan. Evolutie is immers niet doelstrevend; het is een dom mechanisme dat geen enkel doel nastreeft.
Opvallend vind ik zelf dat Bea katholieken en christenen scheidt. Zijn katholieken ineens geen christenen?
Citaten van Peter Schat
Religie mag dan wel kunst zijn maar dan wel kunst zonder humor. Dat zie je ook in de bijbel: er komt geen grap in voor.
Het is onzinnig te beweren, zoals veel gelovigen doen, dat atheïsme ook een geloof is waarbij miljoenen slachtoffers zijn gevallen om het eigen gelijk te grondvesten. Die vergelijking is ter kwader trouw, want de inzet van het marxisme was nu juist religieus van aard. Hoogtepunt is Noord Korea. Daar kun je het niet eens meer een seculiere religie noemen, daar is het marxisme volledig in religie getransformeerd. Met Kim als onsterfelijke leider dia als God moet worden aanbeden.
Citaten van Dick Swaab
Het is opvallend dat als er een debat is over euthanasie of klonen wordt gehouden, er vrijwel uitsluitend gelovigen worden uitgenodigd. Op de een of andere mnaier heerst toch de opvating dat ongrelovigen hier niets over te zeggen kunnen hebben. Er zal zelden een atheïst uitgenodigd worden om zijn visie op leven en dood te geven.
Pleit niet tegen een bijna-doodervaring, als doorkijkje in het hiernamaals, dat de interpretatie altijd in overeenstemming is met de eigen godsdienst?
Religie is bijgeloof in het groot. Religie heeft bijgeloof geïnstitutioneerd.
Wat je niet begrijpt, daar zit god achter, God als gaatjesvuller.
Er is volgens mij maar één religie waarbij je dat fanatisme niet aantreft en dat is het boeddhisme. Ze hebben bij mijn weten in ieder geval nog geen oorlogen gevoerd tegen andersdenkenden. Misschien heeft dat te maken met het feit dat Boeddha zich nooit tot God of zoon van …heeft uitgeroepen, dus zie je bij deze religiew ook niet het verschijnsel v d zaakwaarnemers of helpers van God.
Citaten van Matthijs van Boxtel. (schrijver van de “encyclopedie van de domheid”)
Het christendom is gebaseerd op een combinatie van perversie en domheid.
Perversie omdat de wortel van het kwaad volgens het christendom ligt in de perfectie van de mens. In zijn voorsprong op andere wezens. Het is juist door het goddelijke in de mens dat hij is ontspoord.
Die domheid uit zich onder meer in het volgende: Welke god is zo dom zich de gedaante van een mens aan te nemen, om zich vervolgens door de autoriteiten als een misdadiger te laten kruisigen om ten slotte uit de dood weer op te staan?
Het kruis als symbool van de christendom. Een kerk die is gebouwd rond een folterinstrument.
Ik kan me wel eens opwinden over de blindheid van atheïsten die met rationele argumenten het geloof trachten onderuit te halen. Geloven houdt per definitie in dat je niet vatbaar bent voor argumenten. Het aantrekkelijke van het geloof schuilt juist in het ongerijmde, domme, onbewijsbare, spookachtige van al die geloofsartikelen. Dat moet je niet willen bestrijden.
Religie is ontstaan uit fout-positieve relaties. Zo heeft er ooit iemand als een bezetene staan dansen in een droog gebied, waarna het toevallig begon te regenen. Dan kan het idee ontstaan dat dat het gevolg is van die dans.
Plato sprak over filosoferen als een oefening in onthechting. Dat getuigt mijns inzines van een enorme levensangst, die volgens mij de ultieme domheid voortbrengt; het verstommen uit angst een domheid te begaan. Het is zaak dit leven op aarde tot een succes te maken. Alle mogelijkheden liggen in dit leven besloten.
Citaten van Vincent Icke
Als mensen het geloof nodig hebben om op een prettige manier in het leven te staan, dan bemoei ik me daar niet mee. Het punt is alllen dat ze nogal eens de neiging vertonen zich wel met mij te bemoeien.
De mens heeft een ontwikkeling doorgemaakt tijdens welke de bewijzen voor het bestaan van iets hogers zich nou niet bepaald hebbn opgestapeld. Soms denk ik wel eens dat ze in een permante staat van cognitieve dissonantie verkeren, die alleen kan worden verminderd door met velen te zijn.
Mijn hypothese is dat het geloof als iets collectiefs ervoor dient om dingen toe te staan die we eigenlijk afkeuren. Religie sanctioneert gedragingen die we als individu afkeuren. Kijk naar de kruistochten, kijk naar de taal van de Israëli’s tegen de Palestijnen en omgekeerd. Dat mag allemaal want ze hebben God aan hun zijde. Ik heb foto’s gezien van katholieke priesters die de wapens van de Wehrmacht zegenen. Hetzelfde gebeurde in 2002 met Amerikaanse straaljagers die kort daarna Afghanen in de prak zouden gooien.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Jutter
Ervaren pen
Berichten: 567
Lid geworden op: 21 okt 2004 22:05
Locatie: Den(k) Helder

Bericht door Jutter » 09 mar 2005 04:14

Ik kan de slaap maar niet vatten, dus laat ik van de gelegenheid gebruik maken om wat citaten toe te voegen. (Met mijn vertalingen erbij)

Deze zijn van één van mijn favoriete atheisten.
Mark Twain (Samuel Clemens)

"Most people can't bear to sit in church for an hour on Sundays. How are they supposed to live somewhere very similar to it for eternity?"
De meeste mensen kunnen het amper opbrengen om op Zondag een uur in de kerk te zitten. Hoe moeten ze het ooit, daar waar het meer van practisch hetzelfde is, een eeuwigheid uitzingen?

"Loyalty to petrified opinion never yet broke a chain or freed a human soul."
Het loyaal zijn aan een versteende mening heeft nog nooit een keten doorbroken of een mensenziel bevrijd.


"A man is accepted into church for what he believes and turned out for what he knows."
Een man wordt in een kerk toegelaten vanwege waar hij in gelooft en eruit gezet om wat hij weet.

"Man is a Religious Animal. Man is the only Religious Animal. He is the only animal that has the True Religion -- several of them. He is the only animal that loves his neighbor as himself and cuts his throat if his theology isn't straight. He has made a graveyard of the globe in trying his honest best to smooth his brother's path to happiness and heaven.... The higher animals have no religion. And we are told that they are going to be left out in the Hereafter. I wonder why? It seems questionable taste."
De mens is een religieus dier. De mens is het enige religieuze dier. Hij is het enige dier dat de Ware Religie kent -- meerdere zelfs. Hij is het enige dier dat zijn naaste lief heeft als zichzelf en hem de keel doorsnijdt als zijn theologie niet deugt. Hij heeft van de aardbol een grafperk gemaakt in zijn streven om zijn broeders pad naar geluk en hemel te versoepelen... De hogere dieren hebben geen religie. En ons wordt verteld, dat zij in het Hiernamaals buiten de boot vallen. Ik vraag me af waarom? Het lijkt van slechte smaak te getuigen.

The so-called Christian nations are the most enlightened and progressive...but in spite of their religion, not because of it. The Church has opposed every innovation and discovery from the day of Galileo down to our own time, when the use of anesthetic in childbirth was regarded as a sin because it avoided the biblical curse pronounced against Eve. And every step in astronomy and geology ever taken has been opposed by bigotry and superstition. The Greeks surpassed us in artistic culture and in architecture five hundred years before Christian religion was born."
De zogenaamde Christelijke naties zijn het meest verlicht en progressief... echter ondanks hun religie, niet dankzij. De Kerk heeft elke uitvinding en ontdekking onderdrukt, sinds de dagen van Galilei tot onze tijd aan toe, toen het gebruik van een verdoving tijdens de bevalling als zonde werd beschouwd, omdat zo de Bijbelse vervloeking van Eva werdt vermeden. En elke stap in de astronomie en de geologie ooit gemaakt is tegengewerkt door dweepzucht en bijgeloof. De grieken streefden ons voorbij, in artistieke cultuur en in architectuur, vijfhonderd jaren voordat de Christelijke religie werd geboren.

Dit is een leuke voor Hirsi Ali...
"Blasphemy? No, it is not blasphemy. If God is as vast as that, he is above blasphemy; if He is as little as that, He is beneath it."
Godslastering? Nee, dit is geen godslastering. Als God zo groots is, staat hij boven godslastering, als hij zo benepen is, is hij er te min voor.

"it is believed by everyone that when he was in heaven he was stern, hard, resentful, jealous and cruel, but that when he came down to earth, he became the opposite... sweet, gentle merciful, forgiving. He was a thousand billion times crueler than ever he was in the Old Testament... Meek and gentle? By and by we will examine that popular sarcasm by the light of the hell which he invented."
...het wordt door iedereen geloofd dat, toen hij in de hemel was, hij nors was, hard, wraaklustig, jaloers en wreed, maar toen hij naar de Aarde afdaalde het tegenovergestelde werd... aardig, teder, vol genade, vergevingsgezind. Hij was duizend maal wreder dan hij ooit was in het Oude Testament... zachtzinnig en teder? Weldra zullen we dat populaire stukje sarcasme onderzoeken in het licht van de hell die hij heeft uitgevonden.

"You have noticed that the human being is a curiosity. In times past he has had (and worn out and flung away) hundreds and hundreds of religions; today he has hundreds and hundreds of religions, and launches not fewer than three new ones every year. I could enlarge on that number and still be within the facts."
Je hebt gemerkt, dat het menselijk wezen een eigenaardigheid is. In vergane tijden heeft en had hij honderden en honderden religies (en deze afgesloft en weggegooit); vandaag heeft hij honderden en honderden religies, en lanceert er elk jaar niet minder dan drie nieuwe. Ik zou dat aantal nog groter kunnen maken en nog steeds binnen het feitelijke blijven.

"Strange...a God who could make good children as easily as bad, yet preferred to make bad ones; who made them prize their bitter life, yet stingily cut it short; mouths Golden Rules and forgiveness multiplied seventy times seven and invented Hell; who mouths morals to other people and has none himself; who frowns upon crimes yet commits them all; who created man without invitation, then tries to shuffle the responsibility for man's acts upon man, instead of honorably placing it where it belongs, upon himself; and finally with altogether divine obtuseness, invites this poor, abused slave to worship him!"
Vreemd... een God die net zo makkelijk goede kinderen zou kunnen maken als slechte, maar toch geeft hij er de voorkeur aan om slechte te maken; die hun ertoe maakte hun bittere leven te prijzen, en het toch venijnig af kapt; van Gouden Regels spreekt en zeventig maal zeven keer vergiffenis en de hel creëerde; die tot de mensen van moraliteit spreekt, maar die zelf niet heeft; die op misdaden neerkijkt, maar ze allen begaat; die onuitgenodigd de mens schept, om hem vervolgens de verantwoordelijkheid toe te spelen voor de mens z'n daden tegen de mens, in plaats van deze eervol te plaatsen waar die thuis hoort, bij zichzelf; en ten slotte, met al met al hemelse stompzinnigheid, deze arme mishandelde slaaf er toe uitnodigt om hem te aanbidden!

"Go to Heaven for the climate, Hell for the company."
Ga naar de hemel voor het klimaat, naar de hel voor het gezeldschap.

"It ain't the parts of the Bible that I can't understand that bother me, it is the parts that I do understand."
Het zijn niet de stukken uit de Bijbel die ik niet begrijpen kan waar ik mij aan stoor, het zijn de stukken die ik wel begrijp.

EN TEN SLOTTE DEZE: ze gaan niet over religie, maar ik vind ze schitterend.
"Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great."
Blijf uit de buurt van mensen die je ambities proberen te kleineren. Kleinzielige mensen doen altijd zo, maar de echte groten zullen je het gevoel geven dat, ook, jij een grote kan worden.

"Dance like no one is watching. Sing like no one is listening. Love like you've never been hurt and live like it's heaven on Earth."
Dans alsof er niemand toekijkt. Zing alsof er niemand luistert. Heb lief alsof niemand je ooit pijn heeft gedaan en leef alsof het hemel op aarde is.
~Als je het denken aan pappa overlaat, blijf je een kind.~
The ?uestionmark Shaped Hole :a rationalist's fairytale in the making.

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 15 mar 2005 20:47

Wijze woorden van Jan Mulder over geloof.
Nee, een atheïst wil ik niet genoemd worden. Ook geen humanist. Socialist? Opgehoepeld! Dat zijn alleen maar etiketten.
Natuurlijk heb ook ik mij bezonnen op de grote vraag: waartoe zijn we hier op aarde? Het antwoord is: om te leven. Er is geen doel.
Ik weet ongeveer hoe ik op aarde ben gekomen en hoe ik zelf moet bevruchten weet ik inmiddels ook wel. Daar is alles mee gezegd: je bent hier gewoon een tijdje en dan is het klaar. Ik zou de boel ook wel een paar honderd jaar willen oprekken maar het is niet anders. 't Is hard. Niks hel, niks hemel; dat zijn allemaal hersenspinsels, verzinsels! Mensen willen niet doodgaan, ze willen een toegift. Ze zijn bang. Ik niet. Ja, voor de pijn misschien, maar niet voor de dood zelf. Het voordeel van doodgaan is dat je dan ook niet meer bang voor de dood kunt zijn. Dat is goed geregeld. Het is alleen die overgang van leven naar dood die soms wrang, pijnlijk en moeilijk kan zijn. Ik vind het zonde van mijn leven om nu al te gaan denken aan mijn dood. Ik zie het wel als het zover is.''
Midas Dekkers
Een eeuw geleden had het woord evolutie nog de bijklank van vooruitgang, maar naarmate biologen zich er meer in verdiepten, bleek van vooruitgang helemaal geen sprake te zijn. De huidige consensus is zo'n beetje dat de evolutie geen voor- en geen achteruitgang is. Het is alleen maar gang. Het gaat. De aarde draait.
Het leven leeft. En sterft. En leeft weer. En sterft weer. Het komt nergens vandaan en gaat het ook nergens heen. Als je je afvraagt wat de zin van het leven is, ga je ervan dat er een zin is. En als je dan, zoals ik, na 52 jaar opletten tot de conclusie komt dat de vraag zinledig is omdat de zin er niet is, kan dat een behoorlijke domper zijn. Ik ben al die tijd op zoek geweest naar iets wat er niet is. Niet dat nu alle twijfel is weggenomen; maar ze is nog nooit zo gering geweest. Het geloof dat het leven uit niets voortkomt zit heel wat dieper dan de overtuiging, ooit, dat een meneer met een witte baard alles heeft geschapen. Dat heeft niets met waarheden te maken, maar alles met argumenten, feiten en aanwijzingen. Naar het beste weten van de biologen in het jaar negentienhonderdachtennegentig heeft het leven geen enkel doel.''
Laatst gewijzigd door Gerard op 15 mar 2005 21:17, 2 keer totaal gewijzigd.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 15 mar 2005 21:11

Midas Dekkers:
Ik herinner me als de dag van gisteren het moment waarop ik voorgoed van mijn geloof ben gevallen. Ik was een onschuldige jongen van dertien, zat op het Sint Ignatiuscollege en kreeg van pater Mooiman godsdienstonderricht. Toen ik hem op een dag vroeg: 'Maar gelooft u dat zelf allemaal?' werd die man zo vreselijk boos dat een nader gesprek mij overbodig leek. Blijkbaar was ik op een zere teen gaan staan. Ik bedacht me dat het geen enkele zin had langer na te denken over het bestaan van God: als zelfs pater Mooiman er niet meer in geloofde, wat zou ik me dan nog vermoeien?
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Plaats reactie