Na enkel verontwaardige reacties werd het meteen verwijderd, idem de herplaatsingen.
Kennelijk raakt het de christenen diep. Anderen moeten hun geloof serieus nemen, maar dat van anderen noemen ze beledigend en ronduit onzin. Ze willen de les die in de betreffende posting zit niet zien.
Pinkeltje
Overal in alle tijden hebben goden zichzelf doormiddel van profeten geopenbaard. Zo kwamen wij steeds meer over hen te weten. De laatste ons gezonden profeet is Dick Laan. Zijn 30 geschriften zijn over de hele wereld verspreid (het eerste boek in een oplage van 3 miljoen).
Hij heeft ons dusdanig verhelderende beschrijvingen gegeven dat zelfs kinderen het kunnen bevatten. Hij zegt zelf hierover:
De onderwerpen zijn gezocht in de kring van hun eigen leventjes. Ieder moeilijk of onbegrijpelijk woord is zo veel mogelijk vermeden. Bij het voorlezen moeten de geluiden zo juist mogelijk worden nagebootst. Vaak zult U vinden - ‘en toen’ - en het woordje - ‘en’ -. Zelden zult U vinden de woordjes ‘hij’ of ‘zij’maar [p. 7]meestal de volle naam, want het is mij opgevallen, dat kinderen dat verwarrend vinden. ‘Hij’ of ‘zij’ is voor hen meestal een naam en geen aanduiding. Vertellen of voorlezen is heus wel een prettig werk, maar U moet het ernstig, en vooral langzaam doen.
Over wie heeft deze profeet het? De hoofdpersoon heet Pinkeltje, iemand die nog niemand in het echt gezien heeft, maar daarom niet minder leeft in de harten van vele gelovigen. En het fijne is dat de profeet ons ook afbeeldingen bracht. Ze stemmen overeen met de man met de baard, zoals miljoenen hem reeds eerder zagen. Pinkeltje heeft een maatje Wolkewietje genaamd (schrijf zijn naam niet verkeerd). Na diepe bestudering van de geschriften van Dick Laan is er nog maar een conclusie mogelijk: Pinkelje is god en Wolkewietje is zijn geest die ons de waarheid brengt. Deze boodschap is echter alleen voor hen die zien en niet geestelijk blind zijn. Zij zijn de geredden.
