http://www.rorate.com/rorate/scripts/nw ... p?id=29772ANKARA (RKnieuws.net) - Een toestel van de Turkse luchtvaartmaatschappij Turkish Airlines is een aantal uur gekaapt geweest door een Turkse man. Aanvankelijk werd gedacht dat het om twee kapers zou gaan. De passagiers hebben het vliegtuig inmiddels, zonder bloedvergieten, verlaten en de kaper heeft politiek asiel aangevraagd.
De tot het christendom bekeerde Turkse kaper zou met zijn actie dienst in het leger van het islamitische Turkije hebben willen voorkomen, zo meldt de Turkse zender NTV. Hij had een nog onbekende boodschap voor de paus.
De Boeing 737 was met meer dan honderd passagiers en zes bemanningsleden op weg van de Albanese hoofdstad Tirana naar Istanbul. In Grieks luchtruim verstuurden de piloten gecodeerde signalen over een kaping aan boord. Athene zette direct gevechtsvliegtuigen in om de kist te onderscheppen.
Eenmaal in Italiaans luchtruim dwongen twee Italiaanse F-16’s het passagierstoestel tot een landing in het Zuid-Italiaanse Brindisi. De kaper zou de Italiaanse autoriteiten hebben gevraagd een boodschap over te brengen aan de kerkleider.
Aanvankelijk werd gedacht dat de kaping een reactie van een moslim was op uitspraken van de paus.
Het parool vermeld iets meer over zijn motieven:
Parool schreef: Kaping Turks toestel eindigt zonder bloedvergieten
BRINDISI/ROME - Een kaping van een passagierstoestel van de Turkse luchtvaartmaatschappij Turkish Airlines is dinsdagavond zonder bloedvergieten geëindigd.
Een tot het christendom bekeerde Turkse kaper zou met zijn actie dienst in het leger van het islamitische Turkije hebben willen voorkomen, meldden Turkse autoriteiten.
..........................
De gearresteerde kaper zocht juist hulp van de kerkvorst in Rome om onder de dienstplicht uit te komen. De 28-jarige gewetensbezwaarde zou de paus eind augustus hebben geschreven.