Huidige premier van Turkije is een islamofascist.

Discussies over de Islam.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Devious
Erelid
Berichten: 6467
Lid geworden op: 14 jul 2003 22:17
Locatie: saturn
Contacteer:

Huidige premier van Turkije is een islamofascist.

Bericht door Devious » 01 feb 2005 10:29

Hier een citaat uit 1999 toen Recep Tayyip Erdogan nog burgemeester was van Istanboel.
"De minaretten zijn onze bajonetten, de koepels onze helmen, de moskeeën onze barakken en de gelovigen onze soldaten"
Ik begin steeds meer een tegenstander te worden van toetreding tot de EU van Turkije.

http://www.libertarian.nl/NL/archives/001768.php Ik heb het citaat hier gelezen, maar ik ga op zoek naar een directere bron.

ciao...
'Bij een discussie die de redelijkheid zoekt heeft hij die het onderspit delft groter voordeel, voor zover hij er iets van opgestoken heeft.’ Epicurus (341-271vc)

Gebruikersavatar
distiple
Ervaren pen
Berichten: 959
Lid geworden op: 03 dec 2004 17:06

Bericht door distiple » 01 feb 2005 14:22

Toch moet ik hier even zeggen sat ik er niet zoveel moeite mee heb dat turkije tot de EU zou gaan toetreden. Turkije is voor mijn gevoel toch wel een van de meest "beschaafde" moderne Islamitische landen. In dat opzicht zou dat toch ook wel een boel goeds kunnen brengen.
Ik wilde dit hier toch even aan toevoegen.
Groetjes

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Re: Huidige premier van Turkije is een islamofascist.

Bericht door Gerard » 01 feb 2005 16:00

Devious schreef:"De minaretten zijn onze bajonetten, de koepels onze helmen, de moskeeën onze barakken en de gelovigen onze soldaten"
Ik begin steeds meer een tegenstander te worden van toetreding tot de EU van Turkije.
In hetzelfde artikel staat :
Erdogan citeerde deze regels op een politieke bijeenkomst in 1999, toen hij burgemeester was van Istanbul. Dit leverde hem drie maanden gevangenis op, omdat hij hiermee de seculiere wetten van Turkije overtrad.
Ik denk dat die toevoeging heel veel meer zegt over de seculiere status van Turkije dat de laatste jaren (dus na 1999) de nodige stappen extra heeft gedaan om zich klaar te stomen voor de EU, waarvan de meerderheid van de bevolking een grote voorstander is. Volgens mij is Turkije heel wat seculierder dan de USA waar heel Europa zo driftig handel mee drijft en waardoor de EU zich de wetten laat voorschrijven.
En ook onze landsbestuurder Balkenende en Donner vertonen "christelijke tendensen" , om het in de bewoording van het artikel te houden. Denk bv eens aan de herinvoering van de wet tegen godslastering. Het dragen van een hoofddoek is in Turkse scholen en in het parlement (en mogelijk in meer openbare instellingen) verboden. De dochter van Erdogan moest daarom uitwijken naar Amerika. Niet dat ik daar voorstander van ben maar je kunt dan toch echt niet zeggen dat Turkije niet seculier is.
Dat men de rol van het leger inperkt vind ik ook een goede zaak. Ze hebben de weg gebaand voor het secularisme en de bevolking zal een terugdraaien nu nooit meer accepteren. Hun rol in die zin is dus uitgespeeld.
Maar we moeten met z'n allen natuurlijk alert blijven niet alleen wat betreft Turkije maar ook in nederland en alle landen van Europa.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Devious
Erelid
Berichten: 6467
Lid geworden op: 14 jul 2003 22:17
Locatie: saturn
Contacteer:

Bericht door Devious » 01 feb 2005 16:55

Erdogan citeerde deze regels op een politieke bijeenkomst in 1999, toen hij burgemeester was van Istanbul. Dit leverde hem drie maanden gevangenis op, omdat hij hiermee de seculiere wetten van Turkije overtrad.
En dezelfde 'seculiere' staat Turkije heeft niet weten te voorkomen dat deze extremist aan het hoofd van de regering staat. Ik vind dit echt heel erg creepy. Vooral als men dit citaat van de vorige premier bekijkt. De voorlaatste Turkse premier Erbakan, verklaarde in 1989: ‘De europeanen zijn ziek; wij beschikken over het medicijn; Heel Europa wordt islamitisch; wij zullen Rome veroveren.’ Dit citaat kwam ik hier http://www.geocities.com/aleviamsterdam ... aties.html tegen.
Let op, Turkije wordt ons paard van Troje.
'Bij een discussie die de redelijkheid zoekt heeft hij die het onderspit delft groter voordeel, voor zover hij er iets van opgestoken heeft.’ Epicurus (341-271vc)

Gebruikersavatar
Gerard
Bevlogen
Berichten: 1883
Lid geworden op: 17 nov 2004 16:35
Locatie: Deventer
Contacteer:

Bericht door Gerard » 01 feb 2005 19:54

Devious schreef:De voorlaatste Turkse premier Erbakan, verklaarde in 1989: ‘De europeanen zijn ziek; wij beschikken over het medicijn; Heel Europa wordt islamitisch; wij zullen Rome veroveren.’
Ik ben het helemaal met je eens dat mensen die dit soort uitspraken doen gevaarlijk zijn. Maar daarin staat Turkije als mogelijk lid niet alleen.
Huidige lidstaten als het Italië van Berlusconi en het alles behalve seculiere Polen zijn even gevaarlijk in dat opzicht. Ik zal eens op zoek naar uitspraken van de heren die dat zullen bevestigen.
"Er zijn mensen die men overtuigt met verheven gebaren, maar die men wantrouwig maakt met argumenten."
Friedrich Nietzsche

Gebruikersavatar
Enigma
Forum fan
Berichten: 424
Lid geworden op: 03 dec 2003 03:06
Locatie: Amsterdam

Bericht door Enigma » 05 feb 2005 14:26

GH schreef;
Volgens mij is Turkije heel wat seculierder dan de USA waar heel Europa zo driftig handel mee drijft en waardoor de EU zich de wetten laat voorschrijven.
En ook onze landsbestuurder Balkenende en Donner vertonen "christelijke tendensen" , om het in de bewoording van het artikel te houden. Denk bv eens aan de herinvoering van de wet tegen godslastering.
Ik denk dat je daar gelijk in hebt, ik vind persoonlijk de dreiging van het Christelijk fundamentalisme zoals het vanuit Amerika steeds meer gemeengoed word ook in ons land dat graag op schoot zit bij Bush veel en veel gevaarlijker. Amerika word als een vriend en een soortgelijk of gelijkwaardig soort democratie beschouwd als de onze terwijl de werkelijkheid is dat het een totaal achterlijk land is waar de beschaving ver te zoeken is en het recht van de sterkste nog steeds opgeld doet. De vriendschap en de behoefte van onze regeringsleiders Amerika niet voor het hoofd te stoten en daar "maatjes" mee te blijven terwijl daar steeds minder grond voor is omdat Amerika steeds meer zichzelf laat zien voor de machtswellustige wereldheerschappij nastrevende tiran die het in werkelijkheid is vind ik een veel groter gevaar voor ons welzijn dan een land als Turkije dat zijn best doet een andere koers te varen en bewust tracht kerk en staat lost te koppelen. In Amerika zien we hoe onder het mom van .......... democratie/seculariteit, religie als maar meer invloed heeft gekregen in de besluitvorming en het regeringsbeleid. De religie van Bush bepaald zijn keuzes, zijn handelen en zijn beslissingen en persoonlijk vind ik een "wedergeborene" zoals met name Bush niet helemaal jofel in de hersenpan.

Ik vind overigens wel dat je moet oppassen om conclusies te verbinden aan teksten van meer dan 5 jaar geleden, mensen en inzichten kunnen immers veranderen. :wink:

Amerika ìs al ons paard van Troje.

Groet Enigma
Geen mens is intelligent genoeg om de eigen domheid te begrijpen.

Plaats reactie