Geen hoofddoek op stageplaats.

Discussies over de Islam.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
kiks
Bevlogen
Berichten: 3017
Lid geworden op: 10 sep 2009 16:49
Locatie: Friesland

Geen hoofddoek op stageplaats.

Bericht door kiks » 24 sep 2013 18:40

Een Pabo-studente van de Hogeschool Rotterdam zou alleen stage mogen lopen bij een openbare basisschool in Rotterdam als zij haar hoofddoek afdeed. Die voorwaarde weigerde de studente, zodat zij de stageplaats aan haar neus voorbij zag gaan. Dit meldt het AD/Rotterdams Dagblad.
http://www.ad.nl/ad/nl/1038/Rotterdam/a ... doek.dhtml

Mening. In het onderwijs benje in een bepaalde mate een rolmodel . Religieuze uitingen zoals een hoofddoek zijn daarbij niet op zijn plek.
Baran stelt dat de studente zich door de openbare school ongelijk behandeld voelt en wegens haar geloof gediscrimineerd.
Volgens mij discrimineert deze studente zichzelf al door zich "anders" binnen een school te presenteren.

De opstelling van de PvdA begrijp ik niet.

Groet

kiks
Kabouters bestaan niet, maar ze hebben wel rode puntmutsjes.
http://www.pumbo.nl/boek/volwassengeloof" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
PietV.
Moderator
Berichten: 14443
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

Re: Geen hoofddoek op stageplaats.

Bericht door PietV. » 24 sep 2013 19:39

kiks schreef:
Volgens mij discrimineert deze studente zichzelf al door zich "anders" binnen een school te presenteren.
De opstelling van de PvdA begrijp ik niet.
Elk land mag het zelf uitmaken. Laten we de Fransen volgen. Geen hoofddoek meer in het onderwijs. Deze moslima discrimineert de kinderen, die recht hebben op godsdienstneutraal onderwijs. Het is een openbare school; geen halal school. En de PvdA wil ook de laatste 9 zetels kwijt.
Is de leegte niet een weldaad, geeft stilte niet veel rust, waarom moet onder leiding van dominees, goeroes, therapeuten en anderen alles kapot gezingeeft worden?

Boskabouter
Ervaren pen
Berichten: 555
Lid geworden op: 09 mar 2013 16:59

Re: Geen hoofddoek op stageplaats.

Bericht door Boskabouter » 25 sep 2013 09:28

Ik zou graag hebben dat mijn kinderen verschoond blijven van iedere uiting van een prive-hobby van leerkracht of docent, tenzij daar aanleiding voor is.

Leerkrachten die het onderwerp religie, politiek, sexuele geaardheid, etc., bespreekbaar maken via hun eigen overtuigingen, voorkeuren en meningen, begeven zich op glad ijs. Maar als ze dat voldoende neutraal weten te houden, prima. Maar rond gaan lopen met symbolen van je overtuiging lijkt me ongepast op school. Niet alleen op openbare scholen, maar op iedere school. Leerkrachten zijn in dienst van de school en dienen onderwijs te geven binnen de onderwijskundige visie van de school, niet binnen de private (maatschappelijke) visie van de leerkracht.
Intellect is onzichtbaar voor hem die het zelf niet heeft.
(A. Schopenhauer)

Gebruikersavatar
kiks
Bevlogen
Berichten: 3017
Lid geworden op: 10 sep 2009 16:49
Locatie: Friesland

Re: Geen hoofddoek op stageplaats.

Bericht door kiks » 25 sep 2013 17:40

PietV. schreef:Elk land mag het zelf uitmaken.
Zodra iemand besluit in het openbaar zich als behorend tot een specifieke religieuze groepering te uiten, is een uitsluiting om in een seculiere samenleving zich te bemoeien met zaken die seculier horen te zijn vanzelfsprekend. Gezeur over 'discriminatie' e.d. bevestigt slechts dat zo'n figuur niet geschikt is voor een baan in de beroepsrichting waarvoor gekozen is. In het kort: deze studente kan beter een andere studie kiezen.

Groet

kiks
Kabouters bestaan niet, maar ze hebben wel rode puntmutsjes.
http://www.pumbo.nl/boek/volwassengeloof" onclick="window.open(this.href);return false;

Plaats reactie