Hoofddoekjessympathysanten op Facebook.

Moderator: Moderators
Deze foto is genomen in tram 3, tussen de Heliotrooplaan en de Elandstraat, Den Haag. Mijn aanwezigheid met hoofddoekje veroorzaakte geen overlast voor de medereizigers, de tramchauffeur kon zonder problemen zijn route rijden, en de politie hoefde de tram niet te stoppen om mij er uit te halen.
Ook de in de tram aanwezige moslima's met hoofddoekje veroorzaakte geen enkel probleem..

HenkM schreef:In de jaren 30-50 werd in het Westen door vrouwen ook hoofddoekjes gedragen.
De heren (vaak) een hoed, of pet.
Over smaak valt niet te twisten. Smaak, en mode, zijn nogal aan verandering onderhevig.
Eigenlijk zou hier moeten staan: over religie valt niet te twisten.Over smaak valt niet te twisten
Jagang schreef:Maar wat wil men bereiken met zo'n discussie?
Een hoofddoekjesverbod?
Dat gaat er toch niet komen, en het is ook niet iets waar ik een voorstander van ben.
En uiteindelijk gaat het natuurlijk weldegelijk om smaak, zoals eigenlijk alles waar we een waardeoordeel aan verbinden.
Whatever .... hoofddoekjes werden hier ook gedragen, en dat had niets met onderdrukking te maken,Krautsjo schreef:Over smaak valt juist wel te twisten, maar dit gaat niet over smaak maar over een religieus symbool dat te maken heeft met een ondergeschikt maken van de vrouw aan de man, heeft ook niets met mode te maken.
Als je hier over een discussie wil voeren moet je die zo zuiver mogelijk voeren en niet twee dingen door elkaar halen, ook met mooi of lelijk heeft het niets van doen.
En je punt is..?Krautsjo schreef:Uiteindelijk gaat alles om interpretatie waar smaak een nogal uitgesproken variant van is. En om menselijk gedrag waar communicatie een grote rol bij speelt, of liever gezegd al het menselijk gedrag is communicatie. We kunnen niet niet communiceren omdat er niet zoiets is als niet gedrag en het dragen van een hoofddoekje heeft duidelijk een functie met een bedoeling waar al sowieso een waardeoordeel van uit gaat en waar je dus niet om heen kunt .
Hebr 6: Wel nee ... niet anders dan een kruisje, een keppeltje. Je kunt het ook overdrijven.collegavanerik schreef:in tegenstelling tot het hoofddoekje dat mijn moeder in 1948 droeg, is het moslimhoofddoekje een publieke verklaring: ""Ik onderwerp mij aan de wetten van Mohammed"; en daarmee het symbool van vrijwillige slaafse onderdrukking van de vrouw.
Het moslimhoofddoekje is dus een klap in het gezicht van alle geëmancipeerde vrouwen die de afgelopen honderd jaar in Nederland voor gelijkwaardigheid van de seksen hebben gestreden.
Wat een onzin. Moeten ze zich ook niet meer opmaken, of wordt er verwacht dat geëmancipeerde mannen dat ook gaan doen om gelijkwaardig te zijn?collegavanerik schreef:
Het moslimhoofddoekje is dus een klap in het gezicht van alle geëmancipeerde vrouwen die de afgelopen honderd jaar in Nederland voor gelijkwaardigheid van de seksen hebben gestreden.
Nee fish een moslimhoofddoek is een statement: "kijk mij eens vroom en onderdanig zijn".Fish schreef:Wat een onzin. Moeten ze zich ook niet meer opmaken, of wordt er verwacht dat geëmancipeerde mannen dat ook gaan doen om gelijkwaardig te zijn?collegavanerik schreef:
Het moslimhoofddoekje is dus een klap in het gezicht van alle geëmancipeerde vrouwen die de afgelopen honderd jaar in Nederland voor gelijkwaardigheid van de seksen hebben gestreden.
Hebr 6: