Op zijn website legt Dr. Beunk uit hoe homeopathie werkt: het gaat uit van het principe 'het gelijke wordt met het soort-gelijke genezen' en werkt met verdunning en geladenheid.
Nee nogal wiedes helpt water niet. Maar niet op grond van een of andere primitieve elementenleer (bestrijdt vuur met vuur), maar omdat capsaïcine (het werkzame bestanddeel in hete pepers) slecht oplost in water. Het is namelijk een alkaloïde olie.J. Beunk schreef:De Similia-wet zegt: het gelijke wordt met soort-gelijke genezen. Wat wil dat zeggen? Voorbeeld: indien u aan het rijsttafelen bent en u krijgt teveel sambal (=hete peper) in uw mond zodat u in vuur en vlam staat, drink dan geen bier of koud water, maar neem een slok heet water of thee of een hap hete rijst, dan is het zo over.
Maar als het gelijke met het gelijksoortige wordt genezen, moet ik voortaan ook maar sinaasappelsap en citroenzuur gaan slikken tegen brandend maagzuur.
Maar het wordt pas echt link als de goede dokter zijn doctrines op brandwonden gaat toepassen:
Wat zou het brandwondencentrum daar eigenlijk van denken?J. Beunk schreef:Het is dus duidelijk dat brandwonden warm ingepakt moeten worden, dan zakt de pijn het snelst en geneest de wond het beste. Als ik hete thee over mijn hand krijg, dan zal ik daar snel lauwwarm water over heen laten gaan en dan het water steeds zo heet laten worden als ik verdragen kan en daarna is de pijn weg.
Statisch geladen water? Heeft deze man nooit opgelet bij natuurkunde?J. Beunk schreef:Hahnemann is vroeger de middelen gaan verdunnen om te zien hoeveel we nodig hebben om effect te hebben. Teveel is ook niet goed. Indien u een middel alleen verdunt, dan zal de werking op een gegeven moment verdwijnen. Maar ze worden na elke verdunning 100 x geschud. Door de wrijving van de vloeistof langs het glas wordt de inhoud statisch geladen. Dit is meetbaar.
Elke VWO-scholier kan deze nonsens weerleggen. Ik ben dan ook van mening dat 'Dr.' Beunk zijn medische vergunning zou moeten worden ontnomen. Wat hij hier te berde brengt is in mijn optiek pure kwakzalverij.J. Beunk schreef:Dit verdunnen en vooral het schudden noemt men potentieeren. U begrijpt nu dat gepotentieerde middelen niet met metaal in contact moeten komen, want dan is de werking verdwenen. Door een half leeg flesje in de hand te houden en flink te schudden, maakt u de werking sterker.
En dat mag (vrijheid van meningsuiting enzo), maar mensen moeten niet denken dat dit gedekt wordt door een medische opleiding, want dat is niet zo. De KNMG zou een krachtig signaal afgeven, wanneer ze huisartsen zouden verbieden, op straffe van het verlies van hun vergunning, om alternatieve therapieën te bedrijven of deze te praktiseren.
Als je dat toch wil, dan noem je je maar kruidendokter of homopathisch genezer.
Hebr 6: