Alcoholics Anonymous
Geplaatst: 15 jun 2012 16:27
N.a.v. een discussie heb ik wat onderzoek gedaan naar de AA. In die discussie nam ik stelling voor de AA; ik had me er nooit echt in verdiept, maar was van mening dat het een methode was die gebruik maakte van spiritualiteit en meditatie, en die bovenal ook zeer succesvol was. Nu ja, mijn mening is wat veranderd ondertussen, en ik heb nu goede redenen om aan te nemen dat de AA inderdaad het volgende trucje is om de zwakken der samenleving op te zadelen met een God. Het is m.i. duidelijk religieus van aard met een uitstekend potentieel om sektarisch van aard te worden. De 12 stappen, de basis van de AA lijkt bijna compleet te bestaan uit religieus gewauwel waar Zweef Trees nog wat van zou kunnen leren:
Lijkt me een goed onderwerp voor discussie dus.
Alcohol wordt één keer genoemd, en daarna komt een lading onzin waar je Bullshit Detector Compleet van doorslaat. En zou het dan nog echt mensen helpen, dan is dat nog tot daar aan toe, maar het is totaal niet duidelijk of het wel effect heeft op mensen.1 Wij erkenden dat wij machteloos stonden tegenover de alcohol – dat ons leven stuurloos was geworden.
2 We kwamen ertoe te geloven dat een Macht groter dan wijzelf ons weer geestelijk gezond kon maken.
3 Wij besloten onze wil en ons leven over te geven in de hoede van God, zoals ieder van ons "Hem persoonlijk aanvaardt".
4 We maakten een diepgaande en onbevreesde morele balans op van ons leven.
5 Wij bekenden tegenover God, tegenover onszelf en tegenover een ander mens de juiste aard van onze misstappen.
6 We waren volkomen bereid om God al onze karakterfouten te laten wegnemen.
7 We vroegen Hem nederig onze tekortkomingen weg te nemen.
8 We maakten een lijst met de namen van allen die door ons schade en leed hadden ondervonden en verklaarden ons bereid om dit bij hen allen goed te maken.
9 Wij hebben waar het mogelijk was dit rechtstreeks weer met zulke mensen goedgemaakt, behalve wanneer dit hen of anderen zou kwetsen.
10 We maakten er een gewoonte van onszelf te onderzoeken en erkenden direct de fouten die we hadden gemaakt.
11 Wij trachten door gebed en overdenking ons contact met God, hoe ook ieder van ons Hem persoonlijk aanvaardt, te verdiepen, en baden Hem enkel ons zijn wil te doen kennen en om de kracht die te volbrengen.
12 Nu deze Stappen ons tot geestelijke bewustwording hebben geleid, hebben wij geprobeerd deze boodschap aan alcoholisten door te geven en deze principes bij al ons doen en laten toe te passen.
Lijkt me een goed onderwerp voor discussie dus.