Pagina 1 van 1

Paleodieet

Geplaatst: 19 mei 2009 17:55
door CXT
Vandaag stuitte ik in de Metro op de naam Loren Cordain. Deze man zou de oermens bestudeerd hebben op hun dieet en zo tot de conclusie zijn gekomen dat het dieet van de moderne mens niet past bij onze lichamelijke toestand. Men zou meer fruit, vlees en vis moeten eten, en minder granen.

Ik heb even gegoogled en kwam op de volgende pagina:
thepaleodiet.com schreef:The Paleo Diet is a way of eating in the modern age that best mimics the nutrition of our evolutionary and genetic heritage - the ancestral, Paleolithic diet. For millions of years our hunter-gatherer ancestors ate combinations of lean meat, seafood, plants, fruit, and nuts. But today in America, more than 70% of our dietary calories come from foods that our Paleolithic (Stone Age) ancestors rarely if ever ate ... and that modern humans are not genetically adapted to eat. The result is epidemic levels of cardiovascular disease, cancer, diabetes, obesity, osteoporosis, arthritis, acne, gastrointestinal disease, and more. Professor Loren Cordain is widely acknowledged as a leading expert on the diet of our Paleolithic ancestors. In numerous publications in the world's best scientific journals, he has documented the dramatic health benefits of eating a diet consistent with human genetic evolution and our ancestral, Paleolithic diet. Learn how a diet based on lean meats, seafood, fresh fruits, and fresh vegetables can lead to ideal body weight, optimum health, and peak athletic performance.
Is iemand bekend met het paleodieet en zo ja, wat is de mening hierover?

Even tussendoor. Het onderwerp is twee keer gelanceerd door jou. Haal even eentje weg. Grt, Piet.

Re: Paleodieet

Geplaatst: 19 mei 2009 18:52
door PietV.
CXT schreef: Is iemand bekend met het paleodieet en zo ja, wat is de mening hierover?
Op Ketnet was een tijdje geleden een docu over een groep vrijwilligers met overgewicht. Hoge bloeddruk en allerhande lichamelijke klachten. Ze hebben zich wekenlang onderworpen aan een vezelrijk dieet. Geinspireerd op wat apen normaliter naar binnen werken. Dus rauwe produkten. De nadelen kwamen snel naar voren. De aandrang was ondraaglijk en men moest frequent het struikgewas in. Er was sprake van een ongegeneerde winderigheid, waar iedereen veel moeite mee had. Maar de gezondheid verbeterde zienderogen. Na kilo's groenten en fruit waren tal van problemen opgelost. Iemand die jarenlang hoge bloeddruk had, was verlost van dit probleem. Maar de eindconclusie was wel dat de bijkomstige darmproblemen en het gemis van een big mac velen deden twijfelen aan dit experiment. Ook al was de gezondheid erop vooruit gegaan. Als me de titel te binnen schiet dan plaats ik de link.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/6248975.stm

Maar je zou ook kunnen constateren dat een eetpatroon wat gedurende een lange periode is veranderd; niet snel terug te draaien is. Het sociale aspect van het laten van keiharde winden in gezelschap is ook niet aan te bevelen. Ook al past deze voedingswijze beter bij ons. En is er in aanleg (appendix) genoeg bewijs dat de mensheid ooit op een andere manier voedsel nuttigde.

Geplaatst: 19 mei 2009 20:36
door siger
In de loop van het paleolithicum zijn mensen zaadeters, planteneters, insecteneters, vleeseeters, aaseters etc... geweest. Hun leefwijze zal ook wel meer dan een klein beetje van onze leefwijze verschild hebben, en dat is ook belangrijk.

Mensen met overgewicht moeten vooral niet dieten, maar gewoon evenwichtig en afwisselend eten, zo weinig mogelijk greaffineerde producten (brood,suiker) gebruiken, en elke dag een onmerkbaar klein beetje minderen.

Geplaatst: 20 mei 2009 20:27
door CXT
Wat ik opmaak uit wat ik heb gelezen, gaat het niet perse om het voedsel dat apen eten, maar ook vlees en vis. Volgens mij promoot Cordain wel degelijk het klaarmaken van eten (in de Metro stond er voor lunch bijvoorbeeld zalm klaargemaakt in de magnetron). Het gaat dan dus niet alleen om rauwkost, maar wel om een heel ander dieet dan we nu gewend zijn.

Geplaatst: 20 mei 2009 20:49
door PietV.
CXT schreef:Wat ik opmaak uit wat ik heb gelezen, gaat het niet perse om het voedsel dat apen eten, maar ook vlees en vis. Volgens mij promoot Cordain wel degelijk het klaarmaken van eten (in de Metro stond er voor lunch bijvoorbeeld zalm klaargemaakt in de magnetron). Het gaat dan dus niet alleen om rauwkost, maar wel om een heel ander dieet dan we nu gewend zijn.
Ik denk dat Cordain meer een neanderthaler eettentje in zijn hoofd heeft zitten. Zodra er vis bijkomt, wordt de primitieve aap al buitengesloten. Vlees is een optie. Apen lusten wel een vogeltje. En alle vlooien worden lekker naar binnen gewerkt. Dat de voedingswaarde van een vlooi niet om naar huis te schrijven is, laten we maar even in het midden. Ook al eten ze er honderd per dag. Maar een magnetron slaat alles.

Geplaatst: 20 mei 2009 21:02
door doctorwho
Niet meer calorieen innemen dan je verbruikt.
Dan nog deze hoeveelheid calorieen verdelen in een evenwichtige hoeveelheid eiwitten, koolhydraten, vetten en natuurlijk vezels vitamientjes en mineralen.

Dat is het wel ongeveer :idea:

Geplaatst: 03 jun 2009 19:11
door Raven
Paleo dieet... everzwijn aan het spit, saus van echte boter... een grote pint mede erbij...

goddelijk :D