evolutie zonder god

Discussies over de evolutieleer, creation science, 'jonge aarde' creationisme, de zondvloed etc..

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
PietV.
Moderator
Berichten: 14443
Lid geworden op: 21 sep 2004 20:45
Locatie: Rotterdam

evolutie zonder god

Bericht door PietV. » 01 nov 2004 11:23

Het was weer een enerverend "scientific" weekje. Constant druppelen er onderzoeksresultaten binnen die de evolutie verder onderbouwen.
De toonaangevende bladen zoals science en nature komen voortdurend met nieuwe baanbrekende artikelen.

Op een ander topic de Homo floresiensis die de scheppingsmythe een forse dreun verkoopt. Gezien de overtuigende presentatie en de zorgvuldige analyse van het resultaat spreken paleontologen van één van de bijzonderste vondsten van de afgelopen eeuw. Het gemekker van creationisten over schedeldikte en dateringsmethoden is natuurlijk wederom bedoeld om de bijbel veilig te stellen.

Wat ik zelf heel bijzonder vind is het onderzoeksresultaat van het European Molecular Biology Laboratory in Heidelberg. Zwaar geschut waar creationisten heel snel omheen lopen. Of stiknerveus van worden.
De hersenen van het levende fossiel, de zeeworm Platynereis dumerilii. Gedurende 500 miljoen jaar bijna onveranderd. Waarschijnlijk heeft deze zeeworm sterke verwantschappen met de laatste voorouder van insecten en gewervelden. Of is deze worm onze voorouder!!!

De worm heeft in zijn hersenen cellen met staafjes en kegeltjes die verder alleen voorkomen bij gewervelden. En hiernaast heeft de Platynereis in zijn ogen lichtgevoelige cellen die verwant zijn aan insecten. Enkele genen die corresponderen met opsinen, lichtgevoelige cellen, zijn nagenoeg identiek tussen worm en mens.

Evolutie uit de hersenen kan ook een hele goede verklaring geven voor het feit dat het mensenoog een onlogische rariteit is. Zintuigcellen die van de lens afgericht zijn. Evolutie uit de hersenpan van de zeeworm kan dit goed verklaren. En hiervoor is momenteel sterk bewijs voorhanden.

Verder nog een stuk over CNP's. Copy Number Polymorphisms. Naast de SNP's .Single nucleotide polymophisms. Is er momenteel meer aandacht voor segmentele duplicatie. Dit past beter bij het evolutiemodel. Het kneden van hele genen schiet natuurlijk sneller op. 22.000 genen die gereguleerd worden als een zwitsers zakmes. Heel veel schoudervulling zit er om heen. Haal je bij een muis deze Junk-DNA weg dan blijft er een goed functionerende muis over.

En dan kunnen we natuurlijk afvragen waar blijft nou die god van de bijbel. Want het beeld van oervormen en scheppingsdagen is leuk voor het Hebreeuwse nomadenvolkje, maar kunnen wij hier nog iets mee.
Is de leegte niet een weldaad, geeft stilte niet veel rust, waarom moet onder leiding van dominees, goeroes, therapeuten en anderen alles kapot gezingeeft worden?

Plaats reactie