Kitty schreef:Inderdaad, het is al meerdere keren goed misgegaan met die verloven van TBS-ers. Er zou op zijn minst zorgvuldiger mee moeten worden omgegaan.Theoloog schreef:dat TBS'ers niet op verlof mogen
Deze uitspraak (van Kitty) vind ik interessant.
Op dit moment is de stand van zaken zo dat sommige TBS-ers nog wel eens op verlof gaan.
Ook gaat daarbij nog wel eens wat mis.
Wat ik echter het meest frappant vind, is de directe link die wordt gelegd tussen het ontsporen van een verlof, en zorgvuldigheid.
Maar is die link er ook altijd?
Is het altijd te wijten aan onzorgvuldigheid als het misgaat?
Zo ja: Waar gaat het dan precies mis?
Wáár is men niet zorgvuldig genoeg?
Blijkbaar moet er altijd iemand worden afgerekend op het uit de hand lopen van een TBS-verlof.
Gevangenen in TBS-klinieken staan dag en nacht onder supervisie van deskundigen op het gebied van psychologie, en psychiatrie.
Het zijn geen instellingen vol "groentjes".
Wat moeten we met TBS en verlof?
Moeten we alles willen dichttimmeren, en zo ja: Is dat reëel?
Of moeten we accepteren dat er nou eenmaal altijd een mate van onvoorspelbaarheid verbonden is aan TBS verlof?
(Het gaat overigens ook lang niet altijd verkeerd. Kijk maar naar de TBS-er die heeft meegelopen in de Nijmeegse wandelvierdaagse. http://nos.nl/artikel/173104-tbser-loop ... al+Nieuws) http://www.telegraaf.nl/binnenland/7207 ... gse__.html )
Is het reëel om experts hiervoor direct verantwoordelijk te houden?
Of kan die verbinding misschien niet zo direct worden gelegd?
En is de mogelijkheid tot verlof niet een van de aspecten die juist meerwaarde geeft aan TBS?
Zo niet: Waarom zou men dan nog iemand veroordelen tot TBS, en niet gewoon tot levenslang?
Zomaar een aantal zaken die ik me afvroeg.
Mijn excuses als het wat chaotisch is, maar spontaan hele chronologische epistels uit de mouw schudden is voor mij niet weggelegd.
