Geloof een reden om inenten van pluimvee tijdens het uitbreken van H5N1 onder gevogelte niet verplicht te stellen? Ja hoor, het kan dus nog geschifter.
Dit, gecombineerd met het nieuws dat er een nieuwe griepgolf op uitbreken staat; des te meer risico dat het virus zich recombineert. Nouja, het gaat maar om een paar bedrijven maar dan nog.
Geloof versus vrije meningsuiting? Dit lijkt erger: het wordt eens tijd dat geloof en andere hersenspinsels eens voor de verandering niet de volksgezondheid en het welzijn van dieren en de pluimveesector mag ontstijgen.
Bible belt ent kippen niet in
Gepost door Rob (R@b) - Bron: NRC Handelsblad
Gepubliceerd: vrijdag 24 februari 2006 @ 14:43
Enkele tientallen pluimveehouders in de zogeheten Bible belt zullen hun dieren niet inenten tegen de vogelgriep. Het gaat om mensen die uit religieuze overtuiging bijvoorbeeld ook hun kinderen niet laten inenten tegen polio. ''Het is niet zwart-wit, maar veel pluimveehouders die principieel weigeren zichzelf of familieleden te laten vaccineren, hebben ook gewetensbezwaren tegen het inenten van dieren'', zo laat de Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders (NOP) vandaag in het NRC Handelsblad weten.
De meeste gewetensbezwaarden, vaak van protestants-christelijke huize, wonen in het gebied dat zich uitstrekt van Zeeland via Zuid-Holland en de Veluwe tot de kop van Overijssel; de zogeheten Bible belt. De religieuze bezwaren zijn volgens de NOP mede een reden geweest het inenten niet verplicht te stellen. De NOP gaat er wel van uit dat de streng gelovige pluimveehouders zich keurig houden aan de ophokplicht.