Pagina 1 van 1

Britten keken massaal weg bij kindermisbruik

Geplaatst: 03 mar 2015 14:43
door DiMensie
.

Britten keken massaal weg bij kindermisbruik
Vandaag, 13:18 Buitenland

Uit een rapport van een onderzoekscommissie in Oxfordshire blijkt vandaag dat de afgelopen 15 jaar 370 kinderen zijn misbruikt. Vorige week verscheen het zoveelste rapport over het immense misbruik van de inmiddels overleden BBC-presentator Jimmy Savile. En vorig jaar kwam aan het licht dat in het stadje Rotherham 1400 kinderen structureel zijn misbruikt. Wat schuilt er achter deze incidenten van massaal kindermisbruik in het Verenigd Koninkrijk?

"Een cultuur van ontkenning", noemt de Britse kinderombudsman Anne Longfield het.

Keer op keer blijken autoriteiten klachten van misbruikte meisjes en jongens niet serieus te nemen, concluderen onderzoekscommissies. "Het lijkt wel alsof kindermisbruik systematisch is genegeerd. Dat moet veranderen", zei Longfield tegen de BBC.

Vernietigend

In het geval van Oxford zouden volgens een getuigenverklaring in het rapport negen van de tien betrokken hulpverleners op de hoogte zijn geweest van het massale kindermisbruik. Niemand ondernam actie.

De onderzoekscommissie is vernietigend over leraren, hulpverleners en politie. De commissie noemt het schokkend dat het misbruik ongestoord kon doorgaan.
***knip***

Er loopt ook nog een onderzoek door de Londense politie naar hooggeplaatste politici. Ook binnen Westminster zou in de jaren zeventig en tachtig, op grote schaal kinderen zijn mishandeld en misbruikt.

"Als die beschuldigingen waar zijn, is het een van de grootste schandalen uit moderne Britse geschiedenis", schreef The Guardian enkele maanden geleden.

Bron
Eigenlijk te walgelijk om waar te kunnen zijn ... maar bijkbaar is het echt waar.

Re: Britten keken massaal weg bij kindermisbruik

Geplaatst: 03 mar 2015 17:03
door Beagle1831
Dit mis ik een beetje:

"De afgelopen jaren zijn ook honderden meisjes in steden als Rotherham, Rochdale, Bradford, Bristol en Derby het slachtoffer geworden van pooiers die vrijwel allemaal afkomstig bleken te zijn uit allochtone kringen."

"Volgens Cameron ligt een 'krom gevoel van politieke correctheid' aan de grondslag van dit systematisch wegkijken van de diverse instanties. De etnische afkomst van de daders lag erg gevoelig." :shock:

Ehh... lang leve de multi culti samenleving ?

Re: Britten keken massaal weg bij kindermisbruik

Geplaatst: 03 mar 2015 18:09
door appelfflap
Beagle1831 schreef:Dit mis ik een beetje:

"De afgelopen jaren zijn ook honderden meisjes in steden als Rotherham, Rochdale, Bradford, Bristol en Derby het slachtoffer geworden van pooiers die vrijwel allemaal afkomstig bleken te zijn uit allochtone kringen."

"Volgens Cameron ligt een 'krom gevoel van politieke correctheid' aan de grondslag van dit systematisch wegkijken van de diverse instanties. De etnische afkomst van de daders lag erg gevoelig." :shock:

Ehh... lang leve de multi culti samenleving ?
2e bericht en men sleurt er de allochtonen al bij, zou men de islam bedoelen?

kindermisbruik is al decennialang bijna geïnstitutionaliseerd in Europa
Dat het ook bij de Engelse elite welig tiert is wel een verrassing voor mij

misbruik van kinders binnen bvb de kerk is algemeen geweten, het enige dat me hier verbaast is dat het taboe bij de nonnen nog redelijk standhoudt.

Re: Britten keken massaal weg bij kindermisbruik

Geplaatst: 03 mar 2015 19:04
door Gralgrathor
appelfflap schreef:zou men de islam bedoelen?
Is 'allochtoon' hetzelfde als 'islamitisch'?

Re: Britten keken massaal weg bij kindermisbruik

Geplaatst: 04 mar 2015 14:13
door Vilaine
In andere berichten werden Pakistanen genoemd. Dus niet dat het ging om moslims, laat staan de islam. Staat volgens mij ook nergens in de sharia dat het mag (met uitzondering van niet-moslim vrouwen gevangen in oorlogssituaties, maar daar was geen sprake van).
In Zwedenis het tweede land in de lijst met de meeste verkrachtingen. Ook daar tonen statistieken aan, dat de daders vooral mannen zijn die niet van eeuwenoude Zweedse afkomst zijn.
Een commentator die commentaar op de statistieken gaf en daarbij de cijfers gaf van de verschillende bevolkingsgroepen is beschuldigd van haatzaaien.
Ook in Nederland is de discussie (geweest?) of je bij geweldsmisdrijven de afkomst moest registreren. Voorstanders denken, dat je zo beter het probleem kunt benaderen, tegenstanders menen, dat je daar niets mee opschiet omdat e.e.a. niets te maken heeft met afkomst en cultuur.

Waarom ze in Engeland zo lang wegkeken is mij niet duidelijk. Er wordt benadrukt, dat het misbruik niets te maken heeft met de afkomst van de daders. Dus waarom bang zijn op gevoelige tenen te trappen?